Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ukraiński wywiad ujawnił tajemnice Władimira Putina. Dyktatora leczą zachodni lekarze
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 23.01.2023 18:59

Ukraiński wywiad ujawnił tajemnice Władimira Putina. Dyktatora leczą zachodni lekarze

Putin
VLADIMIR SMIRNOV/AFP/East News

Od kilkunastu miesięcy mnożą się pytania odnośnie do zdrowia Władimira Putina. Dyktator ma cierpieć na wiele schorzeń, w tym na raka. Jak ustalił ukraiński wywiad, przywódca Rosji jest leczony przez zachodnich lekarzy. Wiceszef wspomnianej agencji przekazał też, że wśród kremlowskich elit panuje rozłam, a każde kolejne niepowodzenie na froncie przybliża upadek Putina.

Stan zdrowia Władimira Putina

Niepotwierdzone (oczywiście władze kategorycznie zaprzeczają, że przywódca jest chory) źródła na Kremlu donoszą, że dyktator ma cierpieć na chorobę Parkinsona i raka trzustki. Takie informacje przekazuje antyputinowski socjolog Walerij Sołowiej. Według jego informatorów stan przywódcy ma się "szybko pogarszać”, a Putin jest leczony sterydami.

Latem 2022 roku dziennikarze śledczy francuskiego "Paris Match "poinformowali, że podczas podróży zagranicznych dyktatorowi zawsze towarzyszy funkcjonariusz Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej, który jest odpowiedzialny za zbieranie moczu i kału przywódcy. Odchody są zbierane w specjalnej walizce i wywożone do Rosji. 

Działania te mają być prowadzone w celu powstrzymania "obcych reżimów" przed zbieraniem informacji o stanie zdrowia Władimira Putina.

Osoba odpowiadająca za profil General SVR na Telegramie, publikująca przecieki z Kremla pisała zaś niedawno, że "Putin przechodzi kurację nowymi lekami, których efektami ubocznymi są osłabienie, zawroty głowy, brak apetytu, co nie wpływa najlepiej na jego stan psychoemocjonalny".

W maju 2022 roku szef ukraińskiego wywiadu Kyryło Budanow mówił, że "Putin może żyć jeszcze kilka lat pomimo poważnych chorób, w tym raka". Na temat stanu zdrowia Putina wypowiadał się też niedawno Wołodymyr Zełenski.

- Nie do końca rozumiem, z kim i o czym rozmawiać. Nie jestem pewien czy prezydent Rosji, który czasem pojawia się, czy to on. Nie do końca wiem czy on żyje, czy podejmuje decyzje, czyli kto tam podejmuje decyzje. Jacy ludzie? Nie mam takich informacji - mówił prezydent Ukrainy.

Rosyjskiego dyktatora mają leczyć zachodni lekarze

Wiceszef Głównego Wydziału Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy gen. Wadym Skibicki przekonuje, że Władimir Putin jest leczony przez zachodnich lekarzy. Wojskowy był pytany czy może potwierdzić doniesienia medialne o pogarszającym się stanie zdrowia rosyjskiego dyktatora.

- Niestety Putin leczy się u najlepszych zachodnich lekarzy, więc żyje. Gdyby potraktowano go jak innych Rosjan, to wszystko skończyłoby się szybciej - powiedział w rozmowie z estońskim portalem Delfi.

Ukrainiec poinformował także o ustaleniach wywiadu na temat sytuacji wśród kremlowskich elit. - Jest faktyczny rozłam, a niektóre wydarzenia "dojrzewają". Nominacja Gierasimowa po raz kolejny wskazuje na duże nieporozumienia w rosyjskim kierownictwie. Próbują umniejszyć rolę oddziałów Prigożyna, a jego samego usunąć, bo zaczął zyskiwać wpływy - tłumaczył. W kontekście przyszłości wojny decydujące mają być wiosna i wczesne lato. - Jeśli planowana na ten czas wielka rosyjska ofensywa nie powiedzie się, to będzie to upadek Rosji i Putina - podkreślił Wadym Skibicki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Delfi, General SVR/Telegram

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!