Goniec.pl

kremlin.ru

Kolejne doniesienia na temat zdrowia Putina. Dyktator zmaga się ze skutkami ubocznymi kuracji

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Dalszy ciąg niekończących się spekulacji dotyczących stanu zdrowia Władimira Putina. Według doniesień administratora profilu "General SVR" na Telegramie, rosyjski dyktator poddawany jest nowej kuracji. Ta ma ponoć przynosić efekty, ale także wywoływać szereg niepożądanych objawów. Przez to przywódca Rosji coraz bardziej się izoluje i zaniedbuje codzienne obowiązki.

Na co choruje Władimir Putin?

Na temat możliwych schorzeń, jakie rzekomo mają trapić Władimira Putina , można by już napisać naprawdę obszerną książkę. Różne spekulacje pojawiają się w przestrzeni medialnej przede wszystkim od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, którą prawie rok temu wywołał bezwzględny dyktator.

Nie dalej jak w kwietniu, w sieci pojawiły się niepokojące nagrania, na których Putin zachowuje się w dość osobliwy sposób, a mianowicie próbuje opanować drgające kończyny czy też kurczowo trzyma się blatu stołu. Później z kolei media obiegły informacje o operacji, jaką polityk miał przejść we włoskiej klinice w związku z nowotworem.

Dyktator zmaga się ze skutkami ubocznymi terapii

Do tej pory, co wydaje się być oczywistą strategią, Kreml nie potwierdził żadnych doniesień dot. rosyjskiego prezydenta, co tylko zagęszcza całą atmosferę w jego otoczeniu. Mimo tego nie udało się uniknąć przecieków, których dostarczycielem jest osoba ukrywająca się pod pseudonimem "General SVR", publikująca kolejne rewelacje na Telegramie.

- Putin przechodzi kurację nowymi lekami, których efektami ubocznymi są osłabienie, zawroty głowy, brak apetytu, co nie wpływa najlepiej na jego stan psychoemocjonalny - twierdzi w najnowszym wpisie anonimowy informator.

Jak dodaje, prezydent Rosji, w wyniku przeprowadzanej terapii, miał stać się "wycofany" i "praktycznie nikogo nie przyjmować", a także wyglądać na "głęboko zaniepokojonego ostatnimi dniami".

Putin jest gotów "zaryzykować"

W kontekście zapowiadanych niedawno "wielkich decyzji" mających zmienić sytuację nie tylko w kraju, ale i na świecie, "General SVR" nadmienił, że ich wprowadzenie budzi "poważne obawy i niepokój" u samego dyktatora, który martwi się utratą władzy w przypadku fiaska.

- W przypadku niepowodzenia zbliżającej się rosyjskiej ofensywy na froncie i utraty kontroli choćby nad częścią dotychczas okupowanych terytoriów, nie będzie można przekonać elit do możliwość "zwycięskiego" wyjścia z militarnej przygody - podkreślono.

Są także jeszcze bardziej niepokojące doniesienia, według których przywódca nie ma już wiele do stracenia, przez co jest coraz bardziej skłonny, by "zaryzykować" i użyć nawet broni jądrowej w Ukrainie.

Na dzisiejszy wieczór zaplanowane jest wystąpienie Władimira Putina, który, według analityków, może dziś ogłosić drugą falę mobilizacji . Aktualnie przemawia natomiast w Petersburgu z okazji 80. rocznicy przełamania przez wojska sowieckie niemieckiego oblężenia Leningradu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2.pl Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >