Goniec.pl

Kremlin

Władimir Putin wydał kluczowy rozkaz. Gierasimow dostał czas do marca

17 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Władimir Putin wydał rozkaz, który jasno pokazuje plany Rosji. Walerij Gierasimow ma do marca zająć Donbas. Wiadomości na temat kolejnych kroków i planów rosyjskiego wojska przekazała Ukraińska Prawda.

Władimir Putin podjął decyzję, dowódca otrzymał jasny rozkaz

Władimir Putin nie ma zamiaru zakończyć wojny w Ukrainie, wręcz przeciwnie. W środę Kreml ogłosił, że prezydent Rosji podjął decyzję, która dla rosyjskich żołnierzy znajdujących się na froncie jest kluczowa.

Władimir Putin wydał Walerijowi Gierasimowowi konkretny rozkaz. Ukraińska Prawda dotarła do szczegółów żądań prezydenta Rosji.

- Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji ma za zadanie zająć Donbas do marca - przekazała Ukraińska Prawda.

Przełomowy zryw w wojnie w Ukrainie?

Doniesienia o rozkazie złożonym na ręce zupełnie nowego naczelnego dowódcy sił inwazyjnych zbiega się w czasie z alarmem podniesionym na arenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy. Decyzja Władimira Putina ws. Donbasu nie jest przypadkowa?

Sekretarz RBNiO, Ołeksij Daniłow ostrzegł, iż Rosjanie podejmują konkretne kroki i zapowiadają one przełomowy zryw. - Mobilizacja do armii i zmiany kadrowe w rosyjskim dowództwie świadczą o prawdopodobieństwie kolejnej szerokiej ofensywy w lutym lub marcu - mówił.

Eksperci zwracają jednak uwagę na irracjonalne zachowanie Władimira Putina . Chociaż rozkaz zajęcia Donbasu do marca jest spleciony z ruchami wojsk, to... zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Władimir Putin zupełnie nie wie, co się dzieje?

Ukraińska Prawda, która poinformowała o najnowszym ruchu Władimira Putina, zwróciła się w stronę ukraińskiego wywiadu. - Władimir Putin wyznaczył Gierasimowowi zadanie zdobycia Donbasu do marca i utworzenie tam strefy bezpieczeństwa - powiedział Andrij Jusow, członek wojskowych służb specjalnych.

Zwrócił on uwagę, że terminy dawane przez Władimir Putina są nieustannie przesuwane, czego dowodem jest zajmowanie Kijowa w "trzy dni" od... roku. - Putin nie zwraca uwagi na rzeczywistość, nie zmienił swoich globalnych celów, czyli zniszczenia Ukraińców jako narodu i zniszczenia Ukrainy jako niepodległego państwa - dodał Andrij Jusow.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >