Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Władimir Putin wydał kluczowy rozkaz. Gierasimow dostał czas do marca
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.01.2023 12:39

Władimir Putin wydał kluczowy rozkaz. Gierasimow dostał czas do marca

Władimir Putin
Kremlin

Władimir Putin wydał rozkaz, który jasno pokazuje plany Rosji. Walerij Gierasimow ma do marca zająć Donbas. Wiadomości na temat kolejnych kroków i planów rosyjskiego wojska przekazała Ukraińska Prawda.

Władimir Putin podjął decyzję, dowódca otrzymał jasny rozkaz

Władimir Putin nie ma zamiaru zakończyć wojny w Ukrainie, wręcz przeciwnie. W środę Kreml ogłosił, że prezydent Rosji podjął decyzję, która dla rosyjskich żołnierzy znajdujących się na froncie jest kluczowa.

Władimir Putin wydał Walerijowi Gierasimowowi konkretny rozkaz. Ukraińska Prawda dotarła do szczegółów żądań prezydenta Rosji.

- Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji ma za zadanie zająć Donbas do marca - przekazała Ukraińska Prawda.

Przełomowy zryw w wojnie w Ukrainie?

Doniesienia o rozkazie złożonym na ręce zupełnie nowego naczelnego dowódcy sił inwazyjnych zbiega się w czasie z alarmem podniesionym na arenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy. Decyzja Władimira Putina ws. Donbasu nie jest przypadkowa?

Sekretarz RBNiO, Ołeksij Daniłow ostrzegł, iż Rosjanie podejmują konkretne kroki i zapowiadają one przełomowy zryw. - Mobilizacja do armii i zmiany kadrowe w rosyjskim dowództwie świadczą o prawdopodobieństwie kolejnej szerokiej ofensywy w lutym lub marcu - mówił.

Eksperci zwracają jednak uwagę na irracjonalne zachowanie Władimira Putina. Chociaż rozkaz zajęcia Donbasu do marca jest spleciony z ruchami wojsk, to... zupełnie oderwany od rzeczywistości.

Władimir Putin zupełnie nie wie, co się dzieje?

Ukraińska Prawda, która poinformowała o najnowszym ruchu Władimira Putina, zwróciła się w stronę ukraińskiego wywiadu. - Władimir Putin wyznaczył Gierasimowowi zadanie zdobycia Donbasu do marca i utworzenie tam strefy bezpieczeństwa - powiedział Andrij Jusow, członek wojskowych służb specjalnych.

Zwrócił on uwagę, że terminy dawane przez Władimir Putina są nieustannie przesuwane, czego dowodem jest zajmowanie Kijowa w "trzy dni" od... roku. - Putin nie zwraca uwagi na rzeczywistość, nie zmienił swoich globalnych celów, czyli zniszczenia Ukraińców jako narodu i zniszczenia Ukrainy jako niepodległego państwa - dodał Andrij Jusow.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: pap

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!