Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Odciął głowę koledze i porzucił ją przed sądem. Nie chciał zdradzić motywów
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 23.01.2023 14:02

Odciął głowę koledze i porzucił ją przed sądem. Nie chciał zdradzić motywów

Niemcy: Odciął głowę zmarłemu koledze i porzucił ją przed sądem. Szokujące zdarzenie w Bonn
Rex Features/East News (zdj. ilustracyjne)

39-letni mężczyzna usłyszał wyrok ws. wydarzenia, do którego doprowadził w ubiegłym roku. Hasan H. odciął głowę swojemu zmarłemu koledze i położył ją przed budynkiem sądu w niemieckim Bonn. Motyw działania Marokańczyka pozostaje nieznany. Nie chciał on komentować tragicznego zajścia.

Szokujące sceny na ulicach Bonn

Do tego wstrząsającego zdarzenia doszło 28 czerwca 2022 r. w położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii Bonn. 39-letni bezdomny Marokańczyk Hasan H. zbeszcześcił zwłoki swojego zmarłego wcześniej 44-letniego towarzysza, który leżał tuż obok niego w parku, odcinając od nich głowę, a następnie przenosząc ją w torbie przez miasto i podrzucając przed budynkiem sądu rejonowego.

Wszystko to miało miejsce w biały dzień i działo się na oczach przechodniów. Ci, widząc odcięty fragment ciała byli zszokowani, choć początkowo nie domyślili się, że nie jest to jedynie sztuczny gadżet.

- Na początku myślałem, że to lalka, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że głowa jest prawdziwa. Do dzisiaj mam te obrazy w głowie – zeznał podczas procesu Hasana H. jeden ze świadków. O tym, że jest to makabryczny żart przekonana była także 44-letnia kobieta, której syn zwrócił uwagę na podrzuconą głowę, ale ta początkowo zabgatelizowała ostrzeżenie.

Motywy działania pozostają nieznane

Gdy przechodnie zdali sobie sprawę, że mają najprawdopodobniej do czynienia ze zbrodniczym czynem, zawiadomiono służby. Te odnalazły sprawcę makabry zaledwie kilka metrów dalej. - Pozwolił się aresztować bez oporu - poinformował "Bild".

Po niecałym roku Hasan H. stanął na wokandzie oskarżonych i usłyszał wyrok. Mężczyzny nie skazano za zabójstwo, bo podczas szokującego procederu jego kolega już nie żył, ale odpowiedział on za zakłócanie spokoju zmarłych, otrzymując karę półtora roku więzienia.

"Bild" donosił, że ubranie skazanego nie nosiło znamion krwi, a 39-latek sam doprowadził śledczych do torsu swojego towarzysza, leżącego w śpiworze nieopodal ogródka piwnego. Jego gospodarz ujawnił, że mężczyźni "żyli we wspólnocie" i zażywali narkotyki.

Jeśli chodzi o motywy działania Hasana H., te nie są znane. Skazany nie chciał zdradzić przed sądem, dlaczego zdecydował się odciąć od zwłok 44-latka głowę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET, Bild

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!