Goniec.pl

FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Wołodymyr Zełenski bez złudzeń o Putinie: "Nawet nie wiem, czy on żyje". Jest reakcja Kremla

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Podczas odbywającego się w szwajcarskim Davos Forum Ekonomicznego, gościem specjalnym był Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy wygłosił przemówienie przed światowymi dygnitarzami. W trakcie swojego wystąpienia przywódca w pewnym momencie podał w wątpliwość fakt, że jego rosyjski odpowiednik, odpowiedzialny za agresję rosyjskich wojska na Ukrainę, Władimir Putin w ogóle żyje.

Wołodymyr Zełenski bez złudzeń o Putinie

W trakcie Forum Ekonomicznego w Davos zgromadzili się przedstawiciele wielu krajów z całego świata. Podczas konferencji nie było przedstawicieli Rosji, którzy od kilku miesięcy nie są zapraszani na tego typu spotkania. Był za to, wirtualnie co prawda, Wołodymyr Zełenski . Przywódca okupowanego kraju nie pozostawiał złudzeń. - Nie rozumiem, z kim w Rosji i o czym możemy rozmawiać. Nie wiem nawet, czy ten prezydent, który pojawia się w telewizji, to rzeczywiście jest on - zaatakował Putina w pewnym momencie prezydent Ukrainy.

Zełenski kontynuował swoją wypowiedź. - Nie do końca rozumiem, czy on jest żywy. Nie wiem, kto podejmuje decyzje, jaka grupa osób. Kiedy mówimy o rozmowach pokojowych, to niezupełnie rozumiem z kim - mówił prezydent, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Przywódca naszych wschodnich sąsiadów podkreślał rolę wcześniejszych starań ze strony Ukrainy w kwestii rozmów. - Trzy lata robiliśmy wszystko, by poprzez dyplomację wyzwolić nasze ziemie - gorzko podkreślał Wołodymyr Zełenski.

Odpowiedź z kremla na słowa Zełenskiego

Słowa Wołodymyra Zełenskiego doczekały się odpowiedzi Dmitrija Pieskowa, rzecznika Kremla. W rozmowie z dziennikarzami rosyjski urzędnik wyjaśnił, że ​​dyktator rosyjski Władimir Putin żyje. - To jasne, że Zełenski wolałby, żeby nie było ani Putina, ani Rosji - podkreślał.

Dmitrij Pieskow bezpardonowo uderzył w prezydenta Ukrainy. - Oczywiste jest, że zarówno Rosja, jak i Putin są dużym problemem dla dzisiejszej Ukrainy i dla Zełenskiego. I jasne jest, że z czysto psychologicznego punktu widzenia Zełenski wolałby, aby ani Rosja, ani Putin nie istniały. Im szybciej Ukraina zrozumie, że Rosja i Putin istnieją i będą istnieć i że prędzej czy później będą musieli porzucić wszystko, co rosyjskie, tym lepiej dla nich - brzmiały słowa rzecznika kremlowskiego reżimu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/ Interfax Ukraine

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Tajemniczy samolot nad głowami maszerujących w Warszawie. Ciągnął za sobą hasło
Czytaj więcej >

Wiadomości

Igor Tuleya odrzuca zarzuty wiceministra. Zapowiada podjęcie kroków prawnych
Czytaj więcej >

Polska

Boże Ciało 2023. Kościół podjął pilną decyzję, wierni powinni wiedzieć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Poseł Suwerennej Polski oskarża sędziów. Ich obecność na marszu 4 czerwca to złamanie konstytucji?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek spełnił obietnicę. Rusza misja pokojowa w Ukrainie
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Polska

Jan Jałowczyk

Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Jeśli poczekasz, możesz liczyć na 400 zł do emerytury. Znamy szczegóły
Czytaj więcej >
Polska

Jan Jałowczyk

Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia
Czytaj więcej >
Życie

Jan Jałowczyk

Banki podnoszą opłaty. Miliony Polaków dostaną po kieszeniach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Jan Jałowczyk

Planujesz przelew w Boże Ciało? Jeśli się nie pospieszysz, zostanie tylko gotówka
Czytaj więcej >
Wiadomości

Zuzanna Ptaszyńska

Wyrok TSUE: "Polska złamała traktat". Zbigniew Ziobro: "To wyrok łamie traktat"
Czytaj więcej >