Goniec.pl > Wiadomości > Tusk wyśmiał wypowiedź Andrzeja Dudy. Były premier nie miał litości, użył dosadnych słów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 07.07.2022 09:17

Tusk wyśmiał wypowiedź Andrzeja Dudy. Były premier nie miał litości, użył dosadnych słów

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Donald Tusk po raz kolejny skorzystał z kuriozalnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, by w wyrafinowany i niezwykle dosadny sposób uderzyć w partię rządzącą. Tym razem na celowniku byłego premiera znalazł się prezydent RP, który w Lipsku nad Wisłą rozmawiał z mieszkańcami na temat szalejącej drożyzny. W swoim wystąpieniu zaapelował do Polaków by „trochę zacisnęli zęby, żeby byli optymistami”. Takie słowa nie umknęły uwadze Donalda Tuska, który w stanowczy sposób uderzył w Andrzeja Dudę.

Ostatnie tygodnie nie są zbyt pozytywne dla polityków partii rządzącej, którzy są pod zmasowanym ostrzałem zarówno mediów, jak i członków innych ugrupowań. Ma to związek z niezwykle ciężką sytuacją, która ma miejsce na terenie naszego kraju. Drożyzna, niespokojna sytuacja, a także galopująca inflacja, to aspekty, które niepokoją miliony obywateli.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy w pewnym stopniu są odpowiedzialni za taką, a nie inną sytuację, za wszelką cenę starają się odwrócić negatywną tendencję i odzyskać zaufanie swoich wyborców. Próbując podnieść swoje notowania, wyjeżdżają w Polskę, by rozmawiać z obywatelami i tłumaczyć się z napiętej sytuacji w naszym kraju.

Jak można się spodziewać, w trasę wybrał się również Andrzej Duda, który we wtorek 5 lipca postanowił spotkać się z mieszkańcami mazowieckiej miejscowości, Lipsk na Wisłą.

W trakcie swojego wystąpienia nawiązywał do szaleńczej drożyzny i inflacji, czyli głównych problemów, które dotykają niemal 40 milionów obywateli.

Donald Tusk uderzył w Andrzeja Dudę

Duda przekonywał, że inflacja rośnie w wielu krajach, chociaż w różnym stopniu. Podkreślał, że bardzo trudno ją zatrzymać, aczkolwiek aktualny rząd robi wszystko, by zmienić sytuację na lepsze.

- Dzisiaj musimy się pogodzić z tym, że mamy naście procent inflacji i starać się jakoś zaradzić tej sytuacji w momencie, w którym ceny paliw, o których wiadomo, że zależy od nich mnóstwo cen (...) po prostu szaleją, i to dzieje się w aspekcie światowym - zaznaczył w rozmowie z mieszkańcami.

Andrzej Duda użył niezwykle kuriozalnego, a wręcz oburzającego sformułowania i poprosił Polaków, by ci zacisnęli zęby i byli optymistami! Biorąc pod uwagę wszystkie negatywne aspekty, które od wielu dni obciążają umysły naszych rodaków, takie słowa były po prostu nie na miejscu.

Na wypowiedź Dudy bardzo szybko zareagował Donald Tusk, który w stanowczy sposób skrytykował polityka. Za pośrednictwem swojego Twittera nawiązał do sytuacji osób z kredytami i rosnących stóp procentowych, których życie jest w ostatnich miesiącach prawdziwą drogą przez mękę.

- Wczoraj prezydent Duda ogłosił swój program walki z drożyzną: »ZACIŚNIJCIE ZĘBY I BĄDŹCIE OPTYMISTAMI!« Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby - napisał były premier.

Artykuły polecane przez Goniec.pl: