Goniec.pl
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Tusk wyśmiał wypowiedź Andrzeja Dudy. Były premier nie miał litości, użył dosadnych słów

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Donald Tusk po raz kolejny skorzystał z kuriozalnych wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości, by w wyrafinowany i niezwykle dosadny sposób uderzyć w partię rządzącą. Tym razem na celowniku byłego premiera znalazł się prezydent RP, który w Lipsku nad Wisłą rozmawiał z mieszkańcami na temat szalejącej drożyzny. W swoim wystąpieniu zaapelował do Polaków by „trochę zacisnęli zęby, żeby byli optymistami”. Takie słowa nie umknęły uwadze Donalda Tuska, który w stanowczy sposób uderzył w Andrzeja Dudę.

Ostatnie tygodnie nie są zbyt pozytywne dla polityków partii rządzącej, którzy są pod zmasowanym ostrzałem zarówno mediów, jak i członków innych ugrupowań. Ma to związek z niezwykle ciężką sytuacją, która ma miejsce na terenie naszego kraju. Drożyzna, niespokojna sytuacja, a także galopująca inflacja, to aspekty, które niepokoją miliony obywateli.

Paragon z Biedronki zmienił się w ciągu doby, woda zdrożała o 16 proc.

Biedronka zwiększyła cenę wody w jeden dzień. Klient pokazał swój paragon, "strach iść do sklepu"

CZYTAJ DALEJ

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy w pewnym stopniu są odpowiedzialni za taką, a nie inną sytuację, za wszelką cenę starają się odwrócić negatywną tendencję i odzyskać zaufanie swoich wyborców. Próbując podnieść swoje notowania, wyjeżdżają w Polskę, by rozmawiać z obywatelami i tłumaczyć się z napiętej sytuacji w naszym kraju.

Jak można się spodziewać, w trasę wybrał się również Andrzej Duda, który we wtorek 5 lipca postanowił spotkać się z mieszkańcami mazowieckiej miejscowości, Lipsk na Wisłą.

W trakcie swojego wystąpienia nawiązywał do szaleńczej drożyzny i inflacji, czyli głównych problemów, które dotykają niemal 40 milionów obywateli.

Donald Tusk uderzył w Andrzeja Dudę

Duda przekonywał, że inflacja rośnie w wielu krajach, chociaż w różnym stopniu. Podkreślał, że bardzo trudno ją zatrzymać, aczkolwiek aktualny rząd robi wszystko, by zmienić sytuację na lepsze.

- Dzisiaj musimy się pogodzić z tym, że mamy naście procent inflacji i starać się jakoś zaradzić tej sytuacji w momencie, w którym ceny paliw, o których wiadomo, że zależy od nich mnóstwo cen (...) po prostu szaleją, i to dzieje się w aspekcie światowym - zaznaczył w rozmowie z mieszkańcami.

Andrzej Duda użył niezwykle kuriozalnego, a wręcz oburzającego sformułowania i poprosił Polaków, by ci zacisnęli zęby i byli optymistami! Biorąc pod uwagę wszystkie negatywne aspekty, które od wielu dni obciążają umysły naszych rodaków, takie słowa były po prostu nie na miejscu.

Na wypowiedź Dudy bardzo szybko zareagował Donald Tusk, który w stanowczy sposób skrytykował polityka. Za pośrednictwem swojego Twittera nawiązał do sytuacji osób z kredytami i rosnących stóp procentowych, których życie jest w ostatnich miesiącach prawdziwą drogą przez mękę.

- Wczoraj prezydent Duda ogłosił swój program walki z drożyzną: »ZACIŚNIJCIE ZĘBY I BĄDŹCIE OPTYMISTAMI!« Dziś tysiące kredytobiorców dostało z banku informację o wyższych ratach. Wszyscy ufnie i z optymizmem zacisnęli zęby - napisał były premier.

Kasia Wilk, Kuba Zdrójkowski i Katarzyna Ucherska wezmą udział w 17. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo".
(fot. TRICOLORS/Paweł Wodzyński/East News)

Uczestnicy "Twoja twarz brzmi znajomo". Kto wystąpi w 17. edycji "TTBZ"?

Przed nami 17. już edycja "Twoja twarz brzmi znajomo". Wydawałoby się, że po tylu edycjach może zabraknąć gwiazd, które pojawią się w polsatowskim programie. Nic bardziej mylnego. W 17. edycji zobaczymy kolejnych uczestników. Udział w "Twoja twarz brzmi znajomo" wezmą znów gwiazdy większego formatu, ale stacja zaprosiła także aktorów czy wokalistów, których nie znamy z telewizji. Od nas duży plus za to, że Polsat daje szansę wypromowania się artystom, którzy do tej pory nie mieli okazji pojawić się w telewizji. Przypomnijmy, że w jury 17. edycji "Twoja twarz brzmi znajomo" zasiadać będą: Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Walewska, Michał Wiśniewski oraz Robert Janowski, który zastąpi tym samym Krzysztofa Cugowskiego. W naszej galerii zobaczycie wszystkich uczestników nowej edycji "Twoja twarz brzmi znajomo".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >