Goniec.pl
Kopia Kopia Kopia Kopia Kopia Sklejka okrągła 1 (9)

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Synoptycy przewidują mocne ochłodzenie. W niektórych częściach kraju może spaść śnieg

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Prognoza pogody ze śniegiem i marznącymi opadami w lipcu? Tak. Wiele osób słysząc przewidywania synoptyków IMGW, stwierdzi, że oto stało się i piekło zamarzło. Nie mamy dobrych wiadomości dla osób rozpoczynających swoje urlopy. Do torby zamiast jednego dodatkowego kostiumu kąpielowego lepiej włożyć ciepłą bluzę.

Prognoza pogody na pierwszą połowę lipca przynosi ze sobą niespodziewane terminy. Jednym z nim jest śnieg i temperatura oscylująca w okolicach 0 stopni Celsjusza.

czas

Dzisiejszy upał to nawet nie początek. Będzie nieporównywalnie gorzej i to szybciej niż myślałeś

CZYTAJ DALEJ

- Od środy nieco chłodniej. Znad Atlantyku będzie napływało wilgotne powietrze polarne morskie. Dużo przelotnych opadów deszczu. Koniec tygodnia ponownie z burzami - podało w tygodniowej prognozie pogody IMGW.

Prognoza pogody: temperatura spadła, a w Polsce może spaść śnieg

Prognoza pogody to jedno, ale własne obserwacje to sprawa, która dodaje wiarygodności przewidywaniom synoptyków IMGW. Miniona noc upłynęła pod znakiem chłodu i zanikających opadów deszczu.

Na wschodzie kraju było bezchmurnie, ale zawsze przynosi to ze sobą odczuwalny skutek. - Właśnie w tej części Polski będzie najchłodniej. Na termometrach w nocy będzie jedynie 8 stopni Celsjusza, co po ostatnich gorących nocach będzie sporym spadkiem temperatury - wyjaśnił Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Prognoza pogody na weekend przynosi ze sobą wiadomości, jakich w lipcu nikt się nie spodziewał. Przed nami szczyt ochłodzenia i szczyt jest w tym przypadku słowem kluczowym.

Osoby wybierające się na weekendowy wypad w góry powinny zabrać... zimowe ubrania. Zła dla turystów pogoda panować będzie w Tatrach. W weekend w ciągu dnia temperatura na Kasprowym Wierchu nie przekroczy 9 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na weekend: w górach spaść może śnieg

Prognoza pogody na weekend: w górach spaść może śnieg

Co więcej, w nocy w tym rejonie kraju termometry będą pokazywać około 0 stopni Celsjusza. Turyści obierający swój szlak na Świnicę i Rysy powinni być przygotowani, że pogoda daleka będzie od warunków letnich.

Prognoza pogody na weekend dla tych szczytów wskazuje zaledwie maksymalnie 5 stopni w ciągu dnia. Opady deszczu będą przechodzić w opady śniegu. Turyści wypoczywający w górach nie powinni pod żadnym pozorem lekceważyć wiadomości na temat wyjątków zmiennej i zimowej aury.

Wakacje to czas żniw dla złodziei, sprawdź, czy nie naznaczyli twojego mieszkania

Znalazłeś monetę na wycieraczce lub mały rysunek przy drzwiach? Natychmiast zawiadom policję

CZYTAJ DALEJ

Cieplej na razie nie będzie

Prognoza pogody nie przynosi dla miłośników ciepła i upałów dobrych wiadomości. Najbliższe dni upłyną pod znakiem dalszego ochłodzenia temperatury powietrza. - Większego ocieplenia nie widać również w prognozach na przyszły tydzień. Szczególnie na pierwszą połowę drugiej dekady lipca. Szansa na zmianę trendu pod względem temperatury widzimy w wyliczeniach różnych modeli w okolicach połowy mijającego miesiąca. Coraz powszechniejsze w tym okresie powinny stać się dni gorące, a nawet upalne - podali FaniPogody.pl.

IMGW potwierdza, że nie ma mowy o tym, by do walizki wrzucić tylko i wyłącznie letnie ciuchy. Pakując się na wakacyjne wyjazdy, warto sprawdzić komunikaty wydawane przez IMGW i mowa nie tylko o alertach dotyczących niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych, jak burze i wichury.

- Od piątku do niedzieli zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 18°C do 23°C, w niedzielę od 19°C do 24°C, w dolinach górskich około 16°C, 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy do 70 km/h - podali synoptycy w specjalnej prognozie pogody na kończący się już tydzień.

Nadleśnictwo Koło znalazło w lesie pojemniki z nieznaną substancją, pilna akcja służb

Porażające odkrycie w lesie, wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. "Pojemniki wyglądają, jakby były odkopane i dopiero przetransportowane"

Leśniczy z Wielkopolski patrolował teren, gdy zauważył, że na łące ukrytej wśród drzew ktoś porzucił pojemnik z nieznaną substancją. Szybko okazało się, że "prezentów" jest więcej. - W wizualnej ocenie leśniczego, który dziś rano odkrył zdarzenie, jest to substancja niebezpieczna - przekazało Nadleśnictwo Koło. Natychmiast wezwano specjalistyczną jednostkę chemiczną. fot. Nadleśnictwo Koło

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: imgw, radiozet.pl, goniec.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Absurdalne sceny w Sejmie, wszystko w trakcie meczu Polska-Argentyna

Wiadomości

Poseł przemawiał, gdy nagle polityk zaczął krzyczeć. Wszystko przez Wojciecha Szczęsnego

Czytaj więcej >
Pożar we Wrześniu, strażacy walczą z ogniem budynku, gdzie mieszkają uchodźcy z Ukrainy

Wiadomości

Pożar we Wrześciu. Budynek przerobiony na mieszkania socjalne stanął w płomieniach

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

"Morawiecki się odegrał". W szeregach PiS kipi od emocji

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze, wszystko dzień przed urodzinami Radia Maryja

Wiadomości

Tadeusz Rydzyk prosi słuchaczy o pieniądze. W tle huczne urodziny Radia Maryja

Czytaj więcej >
TVP przejmuje piloty

Wiadomości

Media rządowe i długo nic. "TVP przejmuje piloty"

Czytaj więcej >
Władimir Putin miał wypadek, prezydent Rosji spadł ze schodów

Wiadomości

General SVR: Władimir Putin miał wypadek. Prezydent Rosji spadł ze schodów

Czytaj więcej >