Goniec.pl
JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Donald Tusk szydzi z Jarosława Kaczyńskiego. Lider PO wytknął mu poważne błędy

4 Lipca 2022

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Donald Tusk postanowił zakpić z Jarosława Kaczyńskiego i zebrał jego wypowiedzi z kilku ostatnich wyjazdów. Osobom niezorientowanym wypowiedziane słowa mogły wydać się przypadkowe, ale ci, którzy na bieżąco śledzili wystąpienia prezesa PiS mogli już bez problemu odnaleźć się w retoryce szefa Platformy Obywatelskiej. Czy pojawi się odpowiedź?

Zarówno Tusk jak i Kaczyński rozpoczęli już kampanię wyborczą. Obaj politycy skupiają się w tym momencie przede wszystkim na atakach, a niekoniecznie na prezentowaniu politycznego programu. Pytanie brzmi, czy na to w ogóle przyjdzie czas.

jarosław kaczyński podatek

Jarosław Kaczyński zapowiedział nowy podatek. Uderzy w konkretną grupę, odważny ruch

CZYTAJ DALEJ

Donald Tusk szydzi z Jarosława Kaczyńskiego. Wytknął mu poważne błędy, a to dopiero początek

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński w polityce są dla siebie najbardziej zaciekłymi wrogami, co ma być widoczne niemal w każdym ich wystąpieniu. Przeciwnicy niemal równocześnie rozpoczęli kampanię wyborczą, która, niestety dla wielu obserwatorów mających już dość, potrwa do wyborów w 2023 roku.

To również czas na to, by odnotowywać wszystkie, nawet najmniejsze, potknięcia rywala. Z tej przyczyny w programie Platformy Obywatelskiej nagle pojawiło się wiele współczucia dla osób transpłciowych, które znalazły się pod ostrzałem Kaczyńskiego, mimo że partia Donalda Tuska nigdy nawet nie była zainteresowana ich problemami. Kampania rządzi się jednak swoimi prawami.

Ostatnio Donald Tusk przyłapał Jarosława Kaczyńskiego na kilku problematycznych stwierdzeniach, które postanowił wynotować i pokazać publice na Twitterze.

- Kaczyński: Wczoraj byłem Władysławem, dzisiaj jestem Zosią. Budujemy w Kruszwicy most na Wiśle. Mejza jest prezydentem Inowrocławia, a euro jest warte 3 złote. Urobek tygodnia. To w sumie wiele wyjaśnia - pisał lider PO.

W pierwszym przypadku chodziło o to, że temat osób transpłciowych pojawia się po raz kolejny. Przytoczona część wypowiedzi dotyczy kolejnego ostrzeżenia przed Zachodem i "mody", która rzekomo miała stamtąd przyjść (a w rzeczywistości jest po prostu większą świadomością dotyczącą praw człowieka i zdrowia psychicznego).

Temat osób transpłciowych pojawia się niemal w każdej wypowiedzi Kaczyńskiego i wygląda na zaplanowaną akcję. Więcej o tym temacie można przeczytać tutaj.

Druga rzecz dotyczy budowania mostu na Wiśle koło Kruszwicy (chodzi o słowa Kaczyńskiego z Torunia). Pomysł szefa PiS może się nie spełnić - Kruszwica leży nad jeziorem Gopło i nie jest zbyt blisko największej polskiej rzeki, co postanowił wytknąć Tusk.

Donald Tusk udowodnił również, że Jarosławowi Kaczyńskiemu mylą się nazwiska. Zamiast mówić o prezydencie Inowrocławia, Ryszardzie Brejzie, podał nazwisko posła Łukasza Mejzy.

- Bo przecież w Niemczech euro nie jest warte więcej niż trzy złote. Nawet jest mniej warte, a nie 4,50 czy prawie 5 zł - brzmiały słowa Jarosława Kaczyńskiego dotyczące euro. Od kilku dni w mediach społecznościowych krążą setki memów dotyczące przekonania Kaczyńskiego o euro za 3 zł.

Czy Jarosław Kaczyński odpowie pięknym za nadobne? Panowie ruszyli już do walki kampanijnej, każde potknięcie zostanie zauważone i z pewnością opisane.

KP PSP Chojnice

Żywioł nie miał litości. Drzewo zmiażdżyło auto z 5 osobami w środku, tysiące interwencji bezradnych strażaków

Pierwsza lipcowa nawałnica zaowocowała dziesiątkami interwencji na terenie północnej Polski. W Chojnicach drzewa przygwoździły jadący samochód.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Anna DymarczykAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Jestem studentką historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są mi kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >