Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Straż Graniczna

Straż Graniczna

Straż Graniczna

None
15.06.2024 14:54 RCB wysłało alerty. Mieszkańcy przy granicy z Białorusią otrzymali ostrzeżenie

Mieszkańcy miejscowości położonych przy polsko-białoruskiej granicy otrzymali dziś alerty Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. ”Bądź czujny” – czytamy w komunikacie. 

lotnisko
03.06.2024 22:50 Chaos na warszawskim lotnisku. Aż trzy incydenty sparaliżowały ruch

Incydenty na lotnisku Okęcie spowodowały paraliż ruchu samolotów. Wszystko za sprawą trzech podróżnych, którzy postanowili zażartować w czasie odprawy. Ich deklaracja została wzięta na poważnie, do akcji wkroczyli funkcjonariusze Straży Granicznej. Wynik badania okazał się być negatywny, ale mężczyźni nie unikną konsekwencji.

straż graniczna
17.05.2024 22:58 Straż Graniczna zobaczyła porzucone auto. Gdy zajrzeli do środka, od razu wezwali policję

Straż Graniczna zawiadomiła policję o porzuconym samochodzie osobowym. W środku nie było kierowcy, za to było pięciu nielegalnych imigrantów. Rozpoczęły się poszukiwania tzw. kuriera. Jak się okazało, pomoc w przedostaniu się do kraju to nie jedyne jego przewinienie. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

lotnisko Katowice
09.05.2024 10:19 Lotnisko Katowice-Pyrzowice. Lot wstrzymany, na pokładzie podejrzany o zabójstwo

Dramatyczna akcja policjantów i strażników granicznych na lotnisku w Katowicach. Po otrzymaniu informacji od niemieckich funkcjonariuszy o podejrzewanym o zabójstwo musieli szybko zainterweniować. Liczyła się każda chwila - mężczyzna już znajdował się w samolocie, który miał wylecieć do tureckiej Antalii.

Straż Graniczna
08.05.2024 18:34 Incydent na granicy polsko-białoruskiej. Nagranie obiegło sieć

Nie ustają napięcia z udziałem migrantów starających się przekroczyć polską granicę od strony Białorusi. Straż Graniczna poinformowała o kolejnym incydencie, do którego doszło dziś w Białowieży. Cudzoziemcy podpalili polski znak graniczny. 

lotnisko
27.09.2023 08:18 Niewinny "żart" na Lotnisku Chopina nie rozbawił nikogo. Pasażer poniósł poważne konsekwencje

Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do kuriozalnych scen. Podczas kontroli bezpieczeństwa przed lotem do Genewy jeden z pasażerów zdecydował się na niewinny "żart", który poniósł za sobą poważne konsekwencje.

straż graniczna
26.09.2023 11:10 Będą kontrole na granicy polsko-słowackiej. Szef MSWiA potwierdza

Jak poinformował we wtorek 26 września szef MSWiA Mariusz Kamiński, Straż Graniczna wprowadziła na granicy polsko-słowackiej stałe i doraźne kontrole busów i innych pojazdów mogących przewozić nielegalnych migrantów z tego kierunku. Znamy powody takiej decyzji.

Granica polsko-białoruska
25.09.2023 20:03 Incydent na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna opublikowała nagranie

Straż Graniczna opublikowała w internecie nagranie z granicy z Białorusią. Na filmie widać próbę przedarcia się dwóch osób przez zaporę i natychmiastową reakcję polskich pograniczników.

Kontrola
18.09.2023 17:33 68-latka została przyłapana na gorącym uczynku. Chciała przemycić fortunę

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennemn (granica Polski z Ukrainą) przecierali oczy ze zdumienia. Podczas kontroli dokonali oni nietypowego odkrycia u wjeżdżającej do naszego kraju 68-letniej kobiety. Lubelskie służby błyskawicznie dokonały zatrzymania 68-latki. 

lotnisko Chopina podróżni
03.09.2023 15:17 46-latek miał lecieć na Ibizę. Jego "żart" postawił na nogi całe lotnisko Chopina

Kolejna akcja na lotnisku Chopina. Strażnicy graniczni poinformowali o nietypowym przebiegu odprawy. 46-letni mężczyzna powiedział coś, co postawiło wszystkie służby na nogi. Miał lecieć na Ibizę, ale na pokład samolotu nie wsiadł. Tłumaczył, że chciał tylko zażartować.

tir
30.08.2023 11:10 Polskie służby dokładnie prześwietliły TIR-a jadącego z Litwy. Funkcjonariusze przecierali oczy ze zdumienia

Mrożące krew w żyłach sceny na granicy polsko-litewskiej. Krajowa Administracja Skarbowa dokonała zatrzymania samochodu ciężarowego. Uwagę służb zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy - obywatela Łotwy. Jak się okazało, mężczyzna miał powody do stresu. Na pokładzie jego pojazdu dokonano szokującego odkrycia.

Straż Graniczna
16.08.2023 12:21 Stan zdrowia 5-latka z sekundy na sekundę się pogarszał. Zrozpaczona matka szukała pomocy u pograniczników

Dramatyczne doniesienia z przejścia granicznego w Korczowej (woj. podkarpackie). Tamtejsi pogranicznicy zostali poproszeni o pilną pomoc przez matkę 5-letniego dziecka. Okazało się, że chłopczyk w trakcie przejazdu z Ukrainy do Polski owinął sobie wokół szyi pas bezpieczeństwa. Sytuacja z minuty na minutę stawał się coraz bardziej niebezpieczna. Mundurowi przystąpili do działania błyskawicznie. 

Straż graniczna
12.07.2023 16:10 126 osób próbowało nielegalnie dostać się do Polski. Straż graniczna została zaatakowana

Została podjęta kolejna próba sforsowania polskiej granicy. Minionej doby z Białorusi do Polski próbowało przedostać się 126 cudzoziemców. Mieli rzucać kamieniami w polskie patrole i uszkodzić służbowy samochód.

Przemyt Syryjczyków
10.07.2023 20:17 Polski kurier przemycał 21 Syryjczyków. Wpadł przez łamanie przepisów drogowych

23-latek nielegalnie przewoził grupę 21 Syryjczyków, przy okazji łamiąc przepisy drogowe. Gdy zorientował się, że ściga go policja i straż graniczna, staranował bramę ogródków działkowych w Żorach i porzucił pojazd z ludźmi w środku.

straż graniczna patrol granica polsko-białoruska
22.05.2023 19:09 Niebezpieczny incydent na granicy z Białorusią. Straż Graniczna pokazała nagranie

Straż Graniczna przekazała niepokojące informacje. Na granicy doszło do incydentu, który realnie zagroził pogranicznikom. Funkcjonariusze SG zostali zaatakowani. Ucierpiał ich pojazd. - Wśród atakujących osób byli również zamaskowani mężczyźni - przekazano w oficjalnym komunikacie na temat zdarzenia.

Granica polsko-niemiecka
19.05.2023 11:41 Wrócą kontrole na granicy polsko-niemieckiej? Na to liczą władze kilku landów

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal rbb24, Michael Stuebgen, szef brandenburskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, uważa, że szybkie wprowadzenie kontroli granicznych na granicy z Polską jest wykonalne. Polityk CDU wyraził nadzieję, że kontrole te rozpoczną się na początku czerwca, jeszcze przed planowaną na połowę tego miesiąca konferencją ministrów spraw wewnętrznych niemieckich landów.

przejście graniczne dziecko strażnik matka
05.05.2023 23:16 Niemowlak przestał oddychać. Przerażona matka nie była w stanie nic zrobić, dramat na przejściu granicznym

Chwile grozy na przejściu granicznym w Zosinie. Przerażona matka czekała na odprawę, gdy nagle zdała sobie sprawę, że jej dziecko nie oddycha. Na pomoc przyszedł polski pogranicznik, do którego przybiegła koleżanka po fachu zza granicy. 

zaginiony Karol Zysk
25.04.2023 12:30 Polski strażnik graniczny przepadł bez śladu, służby proszą o pomoc. "Nie ma przy sobie telefonu oraz dokumentów"

Policja i bliscy poszukują zaginionego Karola Zyska. 38-letni funkcjonariusz straży granicznej od soboty, 22 kwietnia nie daje żadnego znaku życia. Służby podają, że nie ma on ze sobą ani telefonu, ani też dokumentów. Zewsząd płyną apele o pomoc w jego odnalezieniu.

None
28.03.2023 14:23 Miała wziąć ślub z obcokrajowcem, ale on miał niecne zamiary. Polskie służby wkroczyły do akcji

Polka zakochała się w Tunezyjczyku, a ich związek miał zostać sformalizowany na ślubnym kobiercu. Mężczyzna miał jednak mniej romantyczne zamiary. Okazało się, że małżeństwo miało być sposobem na legalizację pobytu w Polsce, a dzięki temu na terenie Unii Europejskiej. 32-latek został aresztowany przez Straż Graniczną z Bydgoszczy.

Podlasie: nieopodal miejscowości Przewłoka znaleziono zwłoki nieznanego mężczyzny
07.01.2023 22:49 Podlasie: Dramat przy granicy polsko-białoruskiej. Znaleziono zwłoki

Podlasie. Niedaleko miejscowości Przewłoka znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Jeszcze nie jest wiadome, kim jest, ale wszystko wskazuje na to, że podróżował on z zatrzymanymi obywatelami Jemenu. Makabrycznego odkrycia dokonano nieopodal granicy z Białorusią.

Straż graniczna. Przejścia graniczne z Ukrainą. Jak obecnie wygląda sytuacja? Czy są otwarte?
18.11.2022 11:23 Przejścia graniczne z Ukrainą. Jak obecnie wygląda sytuacja? Czy są otwarte?

Przejścia graniczne z Ukrainą zostały zamknięte po niepokojącym zdarzeniu, do którego doszło we wtorek 15 listopada w Przewodowie (województwo lubelskie). Jak informowały media, w wyniku wybuchu rakiety dwie osoby straciły życie. W związku z zaistniałą sytuacją Ukraina zadecydowała o wstrzymaniu ruchu na granicy.

Dwa przejścia graniczne bez prądu po ataku rakietowym Rosjan
10.10.2022 17:32 Dwa polskie przejścia graniczne bez prądu po ostrzale rakietowym na terenie Ukrainy. Ruch graniczny został czasowo wstrzymany

Dwa przejścia graniczne między Polską i Ukrainą zostały odcięte od energii elektrycznej. Brak prądu uniemożliwił przekraczanie granicy, a to zaowocowało zatrzymaniem ruchu granicznego. Rosyjskie rakiety nie tylko spadły blisko granicy Polski, ale także realnie wpłynęły na funkcjonowanie jednostek Straży Granicznej.Praca na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w Medyce i Korczowej została wstrzymana. Paraliż, a co za tym idzie tworzenie się długich kolejek, związany był bezpośrednio z rosyjskim atakiem na cele cywilne.Poniedziałkowy ostrzał rakietowy na terenie Ukrainy to kolejny akt okrucieństwa i potwierdzenie, że Władimir Putin już dawno zapomniał, czym jest człowieczeństwo. Nagrania z atakowania miejsc pełnych bezbronnych cywilów obiegły sieć.Wśród infrastruktury, która ucierpiała w wyniku rosyjskiego ostrzału, znalazły się również dwa przejścia graniczne. Budynki nie zostały co prawda wzięte przez Kreml na celownik, ale ich praca została sparaliżowana ze względu na skutki ostrzału.

straż graniczna Jakub Kaminski/East News
07.10.2022 16:34 MSWiA reaguje na wydarzenia na granicy z Rosją, postawią zaporę. "Ataki hybrydowe niemal pewne"

Maciej Wąsik, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, poinformował w piątek, że rząd planuje zbudować kolejną barierę na granicy, tym razem polsko - rosyjskiej. Polityk, na antenie Programu 1 Polskiego Radia stwierdził - Straż Graniczna uzyskała środki na budowę zapory perymetrycznej na granicy z Rosją. Zdaniem przedstawiciela MSWiA, ataki hybrydowe są niemal pewne.- Straż Graniczna uzyskała nowe środki na budowę zapory perymetrycznej na całej granicy z Kaliningradem, są pieniądze w przyszłym budżecie, żeby mocno monitorować tą granicę - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Maciej Wąsik. Zdaniem wiceszefa MSWiA ważne jest, by zapora powstała jak najszybciej, bo kolejne ataki hybrydowe na polską granicę są nieuniknione.

screen z wiadomosci.radiozet.pl
15.06.2022 16:20 Widowiskowa akcja służb w centrum Warszawy. Zatrzymali Rosjanina, "wymagały tego względy bezpieczeństwa państwa"

Spektakularna akcja Straży Granicznej w Warszawie. Uzbrojeni w długą broń funkcjonariusze zatrzymali obywatela Rosji, który nielegalnie przebywał w Polsce. Radio ZET donosi, że mężczyzna został wydalony z kraju. Służby uzasadniają swoje działania względami obronności i bezpieczeństwa państwa.Operacja zatrzymania cudzoziemca miała miejsce przy ulicy Karolkowej na warszawskiej Woli w poniedziałek 6 czerwca. Osoby będące świadkami zdarzenia relacjonowały, że samochody służb zablokowały całą ulicę. Wysiadło z nich łącznie kilkunastu funkcjonariuszy, którzy z kominiarkami na twarzy i uzbrojeni w długą broń ruszyli do akcji. Spektakularne działania wywołały tak duże wrażenie na klientach pobliskiego ogródka kawiarni, że ci padli na ziemię.

Białoruskie służby zaatakowały polski posterunek straży granicznej
01.06.2022 18:29 Groźny incydent na granicy. Straż Graniczna potwierdziła atak na polski posterunek w Czeremsze

Polski posterunek Straży Granicznej został zaatakowany przez białoruskie służby. Do incydentu doszło w ciągu minionej doby. Jednocześnie granicę polsko-białoruską próbowała sforsować grupa 50 osób.Nadal niespokojnie na granicy z Białorusią. Polska Straż Graniczna poinformowała o niebezpiecznym incydentem, w którym otwarcie udział brali funkcjonariusze Aleksandra Łukaszenki.W ciągu ostatnich 24 godzin doszło do ataku na polski posterunek Straży Granicznej. Służba w krótkim komunikacie otwarcie to potwierdziła.

granica Białoruś
28.05.2022 07:32 Wstrząsające nagranie z granicy. Białoruscy strażnicy rzucali na drut cudzoziemców

W mediach społecznościowych krąży nagranie, na którym widać brutalne zachowanie białoruskich służb wobec migrantów. Uchodźców, najprawdopodobniej Kubańczyków, brutalnie ciąganych po ziemi i wrzucanych na drut ostrzowy nagrali polscy pogranicznicy. Sceny na filmiku mrożą krew w żyłach.

Twitter/Straż Graniczna
03.04.2022 20:44 Straż Graniczna o sytuacji przy granicy z Białorusią. Kolejne incydenty i próby nielegalnego wtargnięcia

Straż Graniczna w dalszym ciągu rejestruje nielegalne próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W ostatnim czasie służby białoruskie rzucały kamieniami w polskie patrole. Minionej doby 74 cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski.Kryzys migracyjny na granicy z Białorusią przycichł jeszcze przed wybuchem wojny w Ukrainie. Mimo tego Straż Graniczna cały czas czuwa nad bezpieczeństwem w regionach przygranicznych.

SG: funkcjonariuszka uderzona petardą hukową z obrażeniami głowy została przewieziona na granicy
09.01.2022 16:51 SG: niespokojna noc na granicy polsko-białoruskiej. Strażniczka trafiła do szpitala

Z samego rana Straż Graniczna przekazała wiadomość o funkcjonariuszce, która trafiła do szpitala. Strażniczka odniosła obrażenia głowy i konieczne było natychmiastowe przewiezienie jej pod opiekę lekarzy.Niebezpieczny incydent na granicy polsko-białoruskiej. Straż Graniczna w niedzielę rano poinformowała, że po nocnych działaniach polska funkcjonariuszka została przewieziona do szpitala.Kobieta była jedną z osób, które pełniły nocną służbę w pasie przygranicznym, gdzie od kilku miesięcy trwa kryzys migracyjny. Pogranicznicy zostali zaatakowani.

  • 1
  • 2