Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Straż Graniczna zobaczyła porzucone auto. Gdy zajrzeli do środka, od razu wezwali policję
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 22:58

Straż Graniczna zobaczyła porzucone auto. Gdy zajrzeli do środka, od razu wezwali policję

straż graniczna
Fot. Komenda Główna Straży Granicznej (zdjęcie ilustracyjne)

Straż Graniczna zawiadomiła policję o porzuconym samochodzie osobowym. W środku nie było kierowcy, za to było pięciu nielegalnych imigrantów. Rozpoczęły się poszukiwania tzw. kuriera. Jak się okazało, pomoc w przedostaniu się do kraju to nie jedyne jego przewinienie. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Znaleźli pięciu nielegalnych migrantów

O zdarzeniu poinformowali w piątek funkcjonariusze z KPP Zambrów (woj. podlaskie). Policjanci otrzymali zgłoszenie od Straży Granicznej, dotyczące porzuconego samochodu. Kiedy zajrzeli do środka, od razu wezwali służby. W środku znajdowało się pięciu nielegalnych imigrantów. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania kierowcy.

Masz w domu stary dowód osobisty? Możesz dostać większą emeryturę

Kurier wpadł w ręce policji

Niedługo później we wsi Szumowa funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który odpowiadał otrzymanemu wcześniej rysopisowi poszukiwanego. 40-latek na widok patrolu rozpoczął ucieczkę, lecz po chwili był już zatrzymany. Mężczyzna jest obywatelem Uzbekistanu, a za pomóc w przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy czekają go teraz poważne konsekwencję. Wkrótce potem okazało się, że to nie jedyne jego przewinienie.

ZOBACZ TAKŻE: Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Przewoził nielegalnych migrantów. Ma jeszcze większe kłopoty

Funkcjonariusze znaleźli przy 40-latku foliowe zawiniątko z zieloną substancją. Jak poinformowali, wstępne badania potwierdziły, że było to ponad 19 gramów ziela konopi. Ponadto tablice zamontowane na aucie kuriera należały do innego pojazdu.

Sąd wydał już w tej sprawie decyzję – 40-latek spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: zambrow.policja.gov.pl