Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pieniądze

Pieniądze

ZUS
13.03.2024 12:33 ZUS przeprowadza wzmożone kontrole. Będzie sprawdzać jedną rzecz

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza wzmożone kontrole wszystkich pracowników, którzy przebywają na zwolnieniach lekarskich. Wszystko w związku z rosnącą liczbą nadużyć z tytułu nieuczciwego L4. ZUS będzie tropił symulantów i wstrzymywał zasiłki.

ZUS
13.03.2024 09:19 ZUS wypłaca pieniądze z OFE. Jakie warunki należy spełnić?

Czy po śmierci bliskiej osoby, która opłacała ubezpieczenie, fundusze zgromadzone na jej rachunku przepadają? Środki zgromadzone na subkontach ZUS są przedmiotem dziedziczenia, co oznacza, że można starać się o ich wydanie. Oto jakie warunki należy spełnić. 

zaproszenie, pieniądze
12.03.2024 23:03 Ogromne pieniądze za komunię w 2024 r. Rodzice łapią się na haczyk

Lada chwila ruszy sezon komunijny. Ile kosztuje wyprawienie przyjęcia komunijnego w 2024 r.? Pieniądze, jakie muszą szykować rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, powalają. Co więcej, restauracje chcąc przyciągnąć klientów, podają cenę w specyficzny sposób.

NFZ
12.03.2024 22:35 Na Polaków czekają bony na leki do aptek? NFZ ostrzega

Ważny komunikat wprost od Narodowego Funduszu Zdrowia. Tematem są rzekome bony lekowe oraz wiadomości na temat kart podarunkowych przeznaczonych dla pacjentów aptek. NFZ ostrzega, można stracić pieniądze.

pieniądze, kobieta
12.03.2024 16:11 Kiedy przejść na emeryturę? ZUS będzie musiał płacić więcej

Lepiej wiedzieć, kiedy warto przejść na emeryturę. Niewiele osób pamięta, że pieniądze, jakie wypłacać będzie nam ZUS, zależne są od tego, kiedy wpłynie wniosek o przyznanie emerytury. Można sporo zyskać, a wystarczy zapamiętać kilka szczegółów. To właśnie na tym opierają się urzędnicy wyliczający należne świadczenie emerytalne.

pilne
12.03.2024 09:55 Żywność podrożeje z dnia na dzień. To koniec zerowego VAT

Fatalna wiadomość dla wszystkich Polaków. Już niedługo codzienne zakupy jeszcze bardziej uderzą nas po kieszeniach. Powodem jest najnowsza decyzja Ministerstwa Finansów, które poinformowało, że nie przedłuży obowiązywania tarczy antyinflacyjnej na żywność. Ceny wzrosną skokowo już od 1 kwietnia.

pieniądze, mandat
11.03.2024 22:50 Wysokie mandaty za recydywę dla kierowców. Nawet 5 tys. zł kary

Lepiej wiedzieć, ile pieniędzy trzeba szykować w przypadku otrzymania mandatu. W niektórych wypadkach kwota widoczna na blankiecie będzie rekordowo wysoka. Ile wynoszą najwyższe mandaty w Polsce? Tych występków lepiej nie popełniać.

pieniądze
11.03.2024 09:14 Trzynasta emerytura nie dla wszystkich? Te osoby nie dostaną pieniędzy

Trzynasta emerytura już wkrótce trafi na konta wszystkich uprawnionych. Seniorzy będą mieli kolejne powody do zadowolenia. Dodatkowo wiadomo, że kwota po waloryzacji świadczenia wzrośnie. Kiedy spodziewać się wypłaty, oraz kto otrzyma tzw. trzynastkę? Wiadomo już dziś, że nie wszyscy.

balkon
10.03.2024 11:44 Nawet 500 zł mandatu. Tego nie wolno robić na balkonach

Mieszkanie w bloku nie pozostawia wielu możliwości obcowania z naturą. Nic więc dziwnego, że Polacy bardzo chętnie kupują lokale z balkonami, umożliwiającymi m.in. relaks pod chmurką. Nie każdy wie jednak, że ten nie może być całkowicie swobodny, a możliwość otrzymania kary za “balkonowe” przewinienia czyha na każdym kroku. Wysokie mandaty grożą nawet tym, którzy hodują kwiatki doniczkowe i suszą pranie.

ZUS pieniądze
09.03.2024 21:14 Fatalne informacje dla emerytów. Stracą pomimo podwyżek

W marcu seniorzy otrzymają rewaloryzowane świadczenie. Minimalna emerytura wzrosła o 192 zł. Jak się okazuje, podwyżka emerytur nie będzie jednak tak korzystna, jakby się wydawało. Wszystko przez inflację, która zabierze część z ich wypłaty. Niektórzy będą stratni nawet o 200 zł.

pieniądze, wtyczka
09.03.2024 14:38 Rachunki za prąd wzrosną. Możliwe, że nie wszyscy zapłacą więcej

Niedługo wzrosną ceny energii elektrycznej. Trwają prace nad specjalną ustawą. Ma ona pomóc osobom, których nie stać na płacenie większych rachunków za prąd. Potwierdził to Miłosz Motyka, wiceminister klimatu i środowiska.

pieniądze, seniorzy
09.03.2024 11:06 Bon senioralny ma pomóc Polakom. O jakich pieniądzach mowa?

Niedługo faktem stać ma się bon senioralny. Specjalne rozwiązanie skierowane do najstarszych Polaków ma pojawić się na 100 dni rządu Donalda Tuska. Oznacza to, że już 22 marca 2024 r. mają wejść zupełnie nowe regulacje. Skupiać będą się na pieniądzach. Marzena Okła-Drewnowicz, minister ds. polityki senioralnej, zabrała głos.

pieniądze, portfel
09.03.2024 10:10 Nowy limit płatności gotówką. UE szykuje specjalne przepisy

Już niedługo płatności gotówką zostaną ograniczone odgórnie? Unia Europejska ma plan wprowadzenia nowych regulacji dotyczących pieniędzy. Regulacje zablokują możliwość płacenia w gotówce poniżej ogólnoeuropejskiego limitu. Zmiany mogą wejść już za trzy lata. Potwierdza to minister finansów.

Michał Rachoń
09.03.2024 08:25 Rachoń prosi o pieniądze dla TV Republika. Zaskoczył oświadczeniem

Widzowie TV Republika usłyszeli z ust Michała Rachonia odważne słowa. W piątek (08.03) była gwiazda TVP Info nie tylko prosiła o wsparcie pieniężne, ale również wyjaśniła, dlaczego konieczne jest ciągłe wsparcie. Zabrakło tylko jednego, aczkolwiek istotnego, elementu: konkretnych danych podpierających tezę Michała Rachonia.

kobiety biznes
08.03.2024 15:39 Finansowa siła kobiet. Przełamywanie barier w świecie inwestycji

Przez lata uważano, że w związku to mężczyzna jest odpowiedzialny za zarządzanie pieniędzmi. Dane XTB potwierdzają upadek tego mitu. Po raz kolejny rośnie udział pań wśród ogółu nowych inwestorów. Co więcej, podobny trend jest obserwowany nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. Ekspertki tłumaczą, dlaczego kobiety zaczynają sprawdzać się jako inwestorki.W ostatnich latach sytuacja na świecie charakteryzuje się dużą dynamiką zarówno pod względem gospodarczym, społecznym, jak i geopolitycznym. Jednak, wbrew pozorom, takie zjawiska jak pandemia COVID-19, konflikty zbrojne czy zawirowania mikroekonomiczne zachęcają inwestorów do zwrócenia uwagi na rynki kapitałowe. Duża zmienność rynków, w której nowe osoby dostrzegają możliwości inwestycyjne, stała się również przyczyną zainteresowania w tym okresie.Tuż po ciężkich czasach nadeszły chwile optymizmu i nadziei związane z rewolucją AI. Sztuczna inteligencja rozpaliła również oczekiwania inwestorów, którzy nie chcą stracić swojej szansy. Rosnące zainteresowanie rynkami finansowymi w ostatnich latach potwierdzają między innymi dane KDPW o liczbie rachunków maklerskich w Polsce. Co ciekawe, wśród nowych inwestorów coraz wyższy odsetek stanowią kobiety. Czy w takim razie świat finansów staje się bardziej kobiecy?

ślub
08.03.2024 12:15 Panna młoda podała ceny, jakie chciał ksiądz. Zaniemówiła z wrażenia

Narzeczeni często nie zdają sobie sprawy z tego, ile kosztuje ślub. Pieniądze na wydatki zabezpieczyć trzeba nie tylko na udekorowanie kościoła. Panna młoda ujawnia, co usłyszała od księdza, kiedy zapytała o wymagane dokumenty. - Już nie ma "co łaska" - oświadczyła zadziwiona kobieta.

pieniądze
07.03.2024 17:38 Ci emeryci mogą szykować portfele. Fiskus wkrótce odda im pieniądze

Na tak wspaniałe wieści wielu seniorów czekało od dawna. Najstarsi Polacy, którzy nie zwlekają z rozliczeniem z fiskusem PIT-ów za 2023 rok, już wkrótce zobaczą na swoich kontach zwrot podatku. Oczywiście, ekstra pieniądze nie zasilą konta wszystkich emerytów, ale grupa uprawnionych będzie dość spora. Wiadomo już, kto może liczyć na prezent od skarbówki.

Tadeusz Rydzyk
07.03.2024 09:53 Tadeusz Rydzyk będzie wściekły. Firma ujawniła, co się działo

Tadeusz Rydzyk znów ma kłopoty, a to za sprawą sporu, który jego fundacja Lux Veritatis toczy z firmą Rafako, odpowiedzialną za budowę Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Spółka domaga się uregulowania płatności i grozi, że skieruje sprawę do sądu. A chodzi o ogromną kwotę. Z kolei fundacja mocno odpowiada i twierdzi, że słowa prezesa firmy "to nie tylko kłamstwo, ale wręcz oszczerstwo".

pieniądze
06.03.2024 19:12 Można dostać nawet 822 zł dodatku. Czasu coraz mniej, trzeba złożyć wniosek

Zgodnie z informacją Ministerstwa Klimatu i Środowiska, w okresie od 1 stycznia do 30 czerwca 2024 roku przedłużono regulacje, które wspierają polskie rodziny. Mowa o dodatku osłonowym. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, należy złożyć wniosek, którego termin mija już lada chwila. Przedstawiamy, jakie warunki należy spełnić.

ZUS  pieniądze banknoty
05.03.2024 14:50 Można dostać z ZUS 324 zł niezależnie od wieku. Emeryci nie potrzebują wniosku

Wciąż niewiele osób wie o tym świadczeniu, a można je uzyskać wyjątkowo łatwo po przekroczeniu 75. roku życia. Dodatek pielęgnacyjny przyznawany jest bez względu na wiek, wystarczy spełnić jeden z dwóch warunków. Po marcowej waloryzacji wynosi on 324,39 zł.

ZUS koperta pieniądze dłoń
05.03.2024 08:25 Od marca ważne świadczenie poszło w górę. ZUS wypłaci 620 zł

Nie każdy wie o tym specjalnym świadczeniu, a może ono być znaczną pomocą dla tysięcy osób. ZUS wypłaca dodatek ten dodatek jeśli mamy uprawnienia do pobierania renty rodzinnej. Po waloryzacji 1 marca świadczenie wynosi 620,36 zł. Środki mogą zostać wypłacone już w terminie 30 dni. Jak otrzymać dodatek?

13. emerytura
04.03.2024 13:25 Niepokojące wieści dla seniorów. Wiadomo, ile potrącą z emerytur

Od 1 marca wzrosły minimalne emerytury, pobierane przez seniorów - wszystko za sprawą waloryzacji wynoszącej obecnie 12,12 proc. Okazuje się jednak, że na tej podwyżce skorzystają nie tylko świadczeniobiorcy, ale także skarbówka oraz NFZ.

Jarosław Kaczyński
04.03.2024 11:17 Zarobki Kaczyńskiego robią wrażenie. Prezes PiS otrzyma dodatkową podwyżkę

Jarosław Kaczyński, pomimo sędziwego już wieku, nie zamierza rezygnować z dalszej kariery politycznej i planuje nadal pozostać na czele Prawa i Sprawiedliwości. Formalnie jednak jest już emerytem i pobiera przysługujące mu świadczenia. Okazuje się jednak, że polityk już od czerwca może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe od państwa. O jakich kwotach jest mowa?

13. emerytura
04.03.2024 10:22 13. emerytura. Wiadomo, kiedy pieniądze trafią na konta seniorów

Już niebawem 13. emerytura 2024 trafi na konta polskich seniorów. Kiedy dokładnie zostanie ona wypłacona i ile wyniesie brutto? Otrzymają ją wszyscy emeryci i renciści, którzy będą mieli prawo do pobierania świadczenia na dzień 31 marca 2024 roku. 

telewizor
03.03.2024 10:25 Abonament RTV do likwidacji? Padła konkretna data

Abonament RTV wciąż spędza sen z powiek wielu Polakom. Obecnie wszyscy korzystający z telewizora i radia muszą regulować co miesiąc opłatę w wysokości 27,30 zł. Od wielu lat mówi się o zmianach w tej kwestii i wprowadzeniu tzw. składki audiowizualnej. - Abonament jest anachroniczny, niesprawiedliwy, słabo ściągalny i kosztowny - mówi Bogdan Zdrojewski, szef komisji kultury w Sejmie i zapowiada zmiany.

pieniądze
02.03.2024 22:31 Emeryci mają powody do zadowolenia. Prezent od ZUS jeszcze przed świętami

Marzec to zdecydowanie ten miesiąc, na który czekał każdy senior. Od piątku (1 mara) najstarsi Polscy mogą cieszyć się bowiem zwaloryzowanymi świadczeniami z ZUS, które dla wszystkich wzrosły o 12,12 proc. To jednak nie koniec dobrych informacji, gdyż niektórzy, jeszcze przed kwietniem, otrzymają także dwie inne wypłaty. Wszystko przez układ kalendarza i wypadające wkrótce święta Wielkanocne.

pieniądze cmentarz
02.03.2024 20:14 5000 zł kary, a nawet więzienie. Tego nigdy nie rób na cmentarzu

Wizyta na cmentarzu zawsze powinna sprzyjać refleksji i zadumie. Bywa jednak i tak, że zamiast wspominać w ciszy zmarłych, musimy być świadkami haniebnych zachowań innych osób lub sami nie do końca wiemy, co można, a czego nie można robić w tych wyjątkowych miejscach. Warto więc zdawać sobie sprawę z zasad tam panujących. W ten sposób nie tylko oszczędzimy swoją reputację, ale także i nasze portfele.

pieniądze kalendarz
02.03.2024 14:53 Dodatek osłonowy. Możesz otrzymać dopłatę do ogrzewania

Rosnące ceny energii, gazu i artykułów spożywczych to zmora nas wszystkich. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że dla tych, którzy uzyskują niższe dochody, przewidziane jest specjalne świadczenie, które ma złagodzić te koszty. Warto się śpieszyć, czas na złożenie wniosku niedługo mija. Czym jest dodatek osłonowy i komu przysługuje?