Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Pieniądze

Pieniądze

PKO BP
23.03.2024 19:41 Ważny komunikat PKO BP. Ostrzegają wszystkich klientów

Klienci PKO BP otrzymali specjalne ostrzeżenie. Powodem jest ryzyko stracenia pieniędzy po kontakcie z rzekomym pracownikiem banku. W komunikacie wyszczególniono, iż wystarczą trzy kroki, aby upewnić się, że nie dochodzi właśnie do próby oszustwa.

ślub
23.03.2024 19:16 Zaskakująca prośba panny młodej przed ślubem. Płaci chętnemu 500 zł

”Praca” szuka człowieka, jednak w bardzo nietypowych okolicznościach. Na jednym z rzeszowskich forum pojawiło się ogłoszenie, którego autor oferuje chętnemu 500 zł za krzyknięcie ”nie!” podczas ślubu w kościele. Jest jeszcze pewien warunek. Czy znalazł się chętny? 

chrzest dziecka
23.03.2024 14:54 Zapytała, ile dać za chrzest. "Becz owieczko i płać"

Chrzest dziecka to bardzo ważne i podniosłe wydarzenie w życiu katolickiej rodziny. Dzięki udzieleniu sakramentu maluch staje się częścią kościelnej wspólnoty, ale coraz częściej wiążę się to z dużymi kosztami. Wiele emocji od zawsze budzi m.in. kwestia opłaty dla księdza, która tylko w teorii wynosi “co łaska”. Jedna z mam w tej sprawie postanowiła poradzić się internautów. Oto, co odpowiedzieli.

samochód
23.03.2024 13:00 Kierowcy muszą dopilnować terminów. Kary są ogromne

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu. Ci, którzy go nie wykupią, muszą liczyć się z widmem wiszących nad nimi surowych kar. Te uzależnione są zaś od płacy minimalnej, która w 2024 r. znów poszła i jeszcze pójdzie w górę. Lepiej więc dopilnować swoich obowiązków, bo kary mogą sięgnąć nawet prawie 13 tys. zł.

pieniądze, emerytka
21.03.2024 09:50 Niektórzy seniorzy będą musieli zwrócić 13. emeryturę. ZUS nie popuści

Pieniądze z 13. emerytury już za parę dni trafią do pierwszych seniorów. Część emerytów musi jednak uważać, gdyż może dojść do tego, iż zmuszeni zostaną do oddania pieniędzy. ZUS może zmniejszyć albo zawiesić świadczenie, a to wszystko ze względu na dodatkowe środki w ramach trzynastki. Trzeba pilnować konkretnych progów.

apteka, pieniądze
20.03.2024 15:23 Wielkie zmiany od 1 kwietnia. Niektórzy pacjenci zapłacą w aptece więcej

Ogromne zmiany w aptekach. Zmienią się ceny wielu popularnych lekarstw. Powodem jest nowa lista leków refundowanych. Obowiązywać zacznie ona od 1 kwietnia 2024 r. Niektóre medykamenty mimo nowych regulacji będą droższe. Wyjaśniamy.

samochód
20.03.2024 13:31 Skandaliczne zachowanie taksówkarza w Warszawie. Kobieta wszystko opisała

Kobieta przejechała taksówką zaledwie 2 kilometry, a miała zapłacić fortunę. Taksówkarz chciał zastraszyć klientkę i zamknął drzwi od pojazdu. Pasażerka była przerażona, a reakcja policji zaskakuje. Ostrzega innych, by nie przeżywali tego samego, co ona.

pieniądze, emeryt
20.03.2024 10:18 Zła wiadomość dla seniorów. Chodzi o drugą waloryzację emerytur i rent

Emeryci nie będą zadowoleni wiadomością na temat zapowiadanej waloryzacji emerytur i rent. W 2024 r. pieniądze wypłacane przez ZUS miały wzrosnąć dwukrotnie. Wszystko jednak wskazuje na to, że jesiennej waloryzacji może zabraknąć w kalendarzu. Powód jest jeden.

pieniądze, rachunek
20.03.2024 09:07 Podwyżki rachunków prądu nie dla wszystkich? Ma pojawić się specjalny bon

Polacy mają otrzymać specjalny bon energetyczny. Ma być to odpowiedź na przewidywane wzrosty rachunków za prąd. Po odmrożeniu cen energii elektrycznej część gospodarstw domowych może mieć problemy ze znalezieniem w budżetach wystarczającej liczby pieniędzy na pokrycie zobowiązań wobec dostawcy energii.

TVP budynek
19.03.2024 22:21 Nowe władze TVP kpiły z zarobków Adamczyka. Teraz ujawniły swoje

Mało rzeczy interesuje opinię publiczną tak bardzo jak to, ile zarabiają twarze finansowanej m.in. z budżetu państwa telewizji publicznej. Po tym, jak na jaw wyszły bajońskie sumy, jakie co miesiąc spływały na konta Michała Adamczyka, Samuela Pereiry czy Marcina Tulickiego, przyszedł czas na rozliczenie nowych władz TVP. Te przez długie tygodnie wzbraniały się przed ujawnieniem tajnych informacji, ale w końcu musiały się ugiąć. Czy nowi dyrektorzy państwowego medium także zbudowali sobie finansowe Eldorado? Wszystko jest już wiadome.

pieniądze
19.03.2024 19:43 Rząd daje 1 tys. zł brutto dodatku. Skorzysta nawet 200 tys. osób

Wspaniała wiadomość dla blisko 200 tys. Polaków. Tyle właśnie osób ma stać się wkrótce beneficjentami rządowej podwyżki. Rada Ministrów przyjęła właśnie ustawę, umożliwiającą dosypanie pieniędzy dla reprezentantów konkretnej grupy zawodowej. Każdy z nich otrzymać ma dodatek w wysokości 1 tys. zł brutto.

trumna pieniądze
19.03.2024 17:10 Zasiłek pogrzebowy wzrośnie. Padła konkretna kwota i data

Już niedługo wyprawienie pogrzebu może przestać być tak wielkim obciążeniem dla portfeli. Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wyjawiła, że jej resort pracuje nad podwyższeniem zasiłku pogrzebowego i podała konkretną kwotę. Poza tym, politycy planują także wprowadzenie systemowego mechanizmu waloryzacji świadczenia, które nie wzrosło od 2011 roku. Wiadomo, kiedy zmiany mogą wejść w życie.

pieniądze portfal
19.03.2024 11:13 Nawet 3297 zł dopłaty do wynajmu mieszkania. Kto może się o nią ubiegać?

Niewielu zdaje sobie sprawę z dofinansowania, które może wesprzeć domowy budżet w wydatkach na wynajem. O dodatkowe środki mogą ubiegać się osoby z niepełnosprawnościami, które nie mają własnego mieszkania w miejscowości, w której pracują lub poszukują pracy. Wysokość dofinansowania może być wyższa niż 3 tys. zł. Co trzeba zrobić, żeby je uzyskać?

pieniądze kalkulator
19.03.2024 08:30 14. emerytura. Wiadomo, ile wyniesie świadczenie

Już w tym miesiącu seniorzy otrzymają rewaloryzowane emerytury, a tuż po świętach czeka ich wypłata trzynastki. Jeszcze w tym roku należy się spodziewać dodatkowego świadczenia. Kiedy nastąpi wypłata 14. emerytury i ile wyniesie? Czy wpłynie na nią zapowiadana, kolejna waloryzacja? 

recepta
18.03.2024 13:26 Na recepcie widnieje litera "S"? Lepiej tego dopilnować

Na recepcie wypisanej przez lekarza widnieje litera “S”? To kluczowa informacja, która pozwoli na ogromne oszczędności w aptece. Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina zasady otrzymywania tańszych leków. Skróty “CN”, “ZK”, czy “BW” są kluczowe. Lepiej to wiedzieć przed wizytą w gabinecie lekarskim.

pieniądze, emeryt
18.03.2024 12:36 Czy niektórzy dostaną podwójną 13. emeryturę? Mowa aż o 3561 zł

13. emerytury już niedługo trafią do seniorów. Jedna grupa emerytów cieszyć się będzie zastrzykiem gotówki jeszcze przed świętami. Te dodatkowe pieniądze przysługują wszystkim, którzy mają prawo do świadczenia emerytalnego. Czy są jednak osoby mogące otrzymać podwójną trzynastkę?

zakupy, kasa samoobsługowa
18.03.2024 08:50 To nie prima aprilis. 1 kwietnia w sklepach w życie wejdą ogromne zmiany

Już 1 kwietnia Polaków czeka w sklepach spore zaskoczenie. Dojdzie do zmian, które realnie odbiją się na portfelach podczas zakupów. Co podrożeje po zniesieniu 0 podatku VAT na żywność? Więcej zapłacimy za podstawowe produkty, potwierdza to nasza lista. Te rzeczy je niemal codziennie ich praktycznie każdy z nas.

Tadeusz Rydzyk
17.03.2024 14:38 Tadeusz Rydzyk dostaje nie tylko emeryturę. Należy mu się specjalny dodatek

Ile pieniędzy w ramach emerytury dostaje o. Tadeusz Rydzyk? Redemptorysta z Torunia niedawno sam przyznał, że pobiera z ZUS świadczenie emerytalne. Osoba z bliskiego otoczenia ujawniła, na co wydawane są pieniądze. Trzeba zaznaczyć, że twórca Radia Maryja pobiera nie tylko samą emeryturę. Należy mu się specjalny dodatek.

pieniądze
17.03.2024 12:11 Pieniądze już trafiają do emerytów. Wzrósł jeden z dodatków do emerytury

Jeden z dodatków do emerytury wzrósł aż o 705,88 zł. Pieniądze nie należą się jednak wszystkim seniorom. Wymóg dotyczący tego, kto otrzyma ten dodatek od ZUS, dotyczy wieku. Emerytura honorowa w nowej wysokości już od 1 marca 2024 r. trafiła do uprawnionych emerytów. Jej kwota nie jest mała.

trumna
17.03.2024 08:25 Nie zawsze to rodzina płaci za pogrzeb. Pieniądze wyłożyć może zupełnie obca osoba

Pogrzeb i organizacja ostatniego pożegnania bliskiej osoby nie są łatwymi zadaniami. Dodatkowo pieniądze, jakie trzeba zapłacić za koszty pogrzebu, nie są małe. Niewiele osób pamięta, że obowiązek ten ciąży na spadkobiercach. Niemniej jeszcze mniej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że przepisy mogą doprowadzić do przeniesienia kosztów pogrzebu na osoby trzecie.

mężczyzna drzwi
16.03.2024 22:09 Pukają do drzwi Polaków. Sprawdzają, czy zapłaciłeś 800 zł

Ustawa o świadectwie energetycznym wprowadza nowy sposób prowadzenia kontroli ogrzewania, które mają odbywać się raz na 2, 3, 4 lub 5 lat. Od 28 kwietnia 2023 roku obowiązkowe jest posiadanie specjalnego dokumentu w tej sprawie. Brak świadectwa energetycznego grozi grzywną w wysokości nawet do 5 tys. zł. Należy także pamiętać o wizycie kontrolerów, którzy sprawdzą system grzewczy w naszym domu.

emeryci
16.03.2024 10:53 Fantastyczna wiadomość dla emerytów. Prezent od ZUS przed Wielkanocą

Wszyscy emeryci i renciści będą mieli powody do zadowolenia. Jeszcze przed świętami na konta wielu świadczeniobiorców trafi pokaźny zastrzyk gotówki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczyna bowiem wypłaty pierwszych "trzynastek", co potwierdził rzecznik prasowy ZUS Paweł Żebrowski.

pieniądze
15.03.2024 13:15 Termin mija już 15 marca. Zapomnisz o tym obowiązku i komornik może wejść na konto

Coraz mniej czasu mają właściciele i użytkownicy nieruchomości. Grunty wykorzystywane do działalności gospodarczej obligują właściciela do zapłaty pierwszej raty podatku. Obowiązek opłacania podatku od nieruchomości spoczywa także na posiadaczach obiektów, które są własnością gminy lub skarbu państwa. Kiedy mija termin zapłaty i co czeka zapominalskich?

Danuta Holecka
15.03.2024 10:51 Danuta Holecka zwróciła się do widzów TV Republika. Ważny apel

Telewizja Republika od kilku miesięcy notuje znacznie lepsze wyniki niż zazwyczaj. Jest to pokłosie zmian w mediach publicznych. Odpływ lubianych prezenterów z dawnego TVP sprawił, że wraz z ich przyjściem do Republiki, stacja zyskała wielu nowych widzów. Od pewnego czasu Telewizja Republika prosi swoich odbiorców o wsparcie. Teraz poszli o krok dalej. O wszystkim poinformowała w najnowszym wydaniu programu "Dzisiaj" Danuta Holecka.

gotówka
15.03.2024 08:19 Tańsze rachunki za prąd? To możliwe, trzeba się pospieszyć

Warto się pospieszyć. Lada chwila mija termin składania wniosków o podniesienie limitu zużycia prądu po cenie zamrożonej. Zamrożenie oznacza niższe ceny za energię dla gospodarstw, które zmieszczą się w określonych limitach. Podstawowy to 1,5 MWh. Dla niektórych uprawnionych odbiorców może wzrosnąć do 1,8 lub 2 MWh. Kogo obowiązują limity i do kiedy należy złożyć wnioski?

skrzynka na listy, kobieta
14.03.2024 14:14 Specjalne listy z Opola trafiają do Polaków. Adresaci mają tylko 7 dni

Dostałeś urzędowy list z Opola, chociaż mieszkasz z daleka od tego miasta? Nie jest to ani błąd, ani próba wyłudzenia pieniędzy. Masz tylko 7 dni na spełnienie instrukcji zawartych w dokumencie. Lepiej tego nie ignorować, gdyż wtedy do akcji włączy się Urząd Skarbowy.

Biedronka
14.03.2024 12:44 Złożył reklamację. Kilka dni później do drzwi zapukał kurier

Składasz reklamację? Może okazać się, że po wysłaniu wiadomości e-mail, do twoich drzwi zapuka kurier. Klienci nawet nie wiedzą, że wyrażając swoje niezadowolenie z jakości lub stanu danego produktu, mogą sporo zyskać.

emeryci, pieniądze
14.03.2024 10:54 Nawet 1780 zł dla seniorów. Są jednak pewne warunki

Nie wszyscy wiedzą o tym, że od stycznia 2024 r. obowiązują nowe zasady przyznawania emerytur pomostowych. Warunków jest kilka i trzeba je bezwzględnie spełnić, bo inaczej ZUS nie wypłaci pieniędzy. O jakiej kwocie mowa i kto może ubiegać się o przyznanie emerytury pomostowej?