Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Jacek Sasin

Jacek Sasin

Jacek Sasin

Tadeusz Rydzyk, Jacek Sasin
01.09.2023 14:53 Tadeusz Rydzyk dostał od Jacka Sasina średniowieczny miecz? Eksperci nie mają już wątpliwości

O rzekomo pochodzącym z czasów Mieszka I mieczu, który w lipcu na Jasnej Górze otrzymał o. Tadeusz Rydzyk, mówiła cała Polska. Był to prezent od ministra Jacka Sasina oraz prezesa Grupy Enea, mający zasilić zbiory muzeum redemptorysty. Zanim tak się jednak stało, w mediach szeroko debatowano nad zasadnością tak hojnego podarunku oraz jego autentycznością. Teraz informator “Faktu” dotarł do specjalnej ekspertyzy, sporządzonej przez niemieckiego znawcę tematu.

Tadeusz Rydzyk, Jacek Sasin
12.07.2023 18:12 Nie tylko miecz za 250 tys. zł. Tadeusz Rydzyk dostanie kolejny kontrowersyjny "prezent"

Politycy opozycji wypominają przekazanie wartego 250 tys. zł miecza z X wieku o. Tadeuszowi Rydzykowi. Okazuje się, że to nie jest jedyny podarek, który ma zasilić muzeum tworzone przez redemptorystę. Zakonnik miał też otrzymać husarską zbroję z kolczugą.

Jacek Sasin
11.07.2023 13:28 Afera wokół miecza za 250 tys. zł dla o. Rydzyka. Jacek Sasin o "pajacowaniu" w Sejmie

Sprawa przekazania o. Tadeuszowi Rydzykowi miecza z czasów Mieszka I wartego 250 tys. budzi wielkie emocje. Do sprawy odniósł się Jacek Sasin, który złożył podarek od spółki skarbu państwa na ręce zakonnika z Torunia. Stwierdził, że posłowie, którzy domagają się wyjaśnień, “pajacują".

Tadeusz Rydzyk, Jacek Sasin
11.07.2023 12:52 O. Rydzyk dostał od państwa miecz za 250 tys. zł. Sprawą zajmie się NIK

Podczas pielgrzymki rodziny Radia Maryja do Częstochowy o. Tadeusz Rydzyk otrzymał od spółki skarbu państwa miecz z czasów Mieszka I warty 250 tys. zł. Za sprawą wniosku byłego polityka Porozumienia, sprawą zajmie się NIK. Przy okazji głos w sprawie rozdziału Kościoła od państwa zabrał Mateusz Morawiecki, który uznał, że “Kościół jest absolutnie, bezwzględnie i całkowicie oddzielony od instytucji państwowych i tak pozostanie”.

Rydzyk, Sasin, miecz
10.07.2023 19:09 O. Tadeusz Rydzyk otrzymał miecz za 250 tys. zł. Opozycja żąda wyjaśnień

Ok. 250 tys. zł kosztował historyczny miecz “z czasów Mieszka I” przekazany w niedzielę na ręce o. Tadeusza Rydzyka. Podarunkiem dla dyrektora Radia Maryja pochwalił się minister aktywów państwowych Jacek Sasin. 

zakład pogrzbowy
06.07.2023 12:40 Nowe wieści ws. zasiłku pogrzebowego. Padła jasna deklaracja, Polacy długo na to czekali

Od wielu lat wysokość zasiłku pogrzebowego pozostaje bez zmian. W międzyczasie inflacja oraz powszechna drożyzna dała się silnie Polakom we znaki. Czy wśród rządzących istnieje pomysł podwyższenia ważnego świadczenia, będącego często jedynym rozwiązaniem na organizację godnego pochówku dla bliskich? W tej sprawie głos zabrał minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Jacek Saisn
22.06.2023 09:14 Rozpoczęcie Igrzysk Europejskich w Krakowie. Jacek Sasin został wygwizdany

21 czerwca miało miejsce rozpoczęcie Igrzysk Europejskich w Krakowie. Na tę okoliczność przybyli do Polski reprezentanci 48 krajów. Zabrakło Rosji i Białorusi - z wiadomych przyczyn. Wśród przemawiających był Jacek Sasin. Reakcja kibiców była jednoznaczna. Wszyscy głośno wygwizdali ministra.

Jacek Sasin
11.06.2023 14:45 Jacek Sasin zabrał głos ws. dozbrajania armii. "Nawet gdybyśmy mieli się zadłużać, będziemy to robić"

Jacek Sasin w dość kontrowersyjny sposób odniósł się do kosztów dozbrajania polskiej armii, w tym do ostatnio zaciągniętego w Korei Południowej kredytu na 76 mld zł. Zdaniem wicepremiera, lepiej, by złotówka osłabła, ale mielibyśmy silną armię.

Sasin, Tusk
28.12.2022 14:37 Od "największej afery XXI wieku" po "układanie klocków z wnukami". Tusk i Sasin wbili sobie po szpilce

- Panie Tusk, polecam układać klocki z wnukami, a nie bawić się w politykę - to rada, jaką Jacek Sasin podzielił się z liderem Platformy Obywatelskiej w odpowiedzi na opublikowany przez niego w miniony weekend film. W nagraniu były premier wysunął mocne działa i oskarżył rządy Zjednoczonej Prawicy o doprowadzenie do "największej afery XXI wieku". Chodzi, oczywiście, o sprzedanie inwestorom z Arabii Saudyjskiej części udziałów w Rafinerii Gdańskiej.

Morawiecki, Sasin
21.12.2022 12:53 Dziennikarz zadał Sasinowi pytanie o premiera. Reakcja polityka mówi wszystko

Minister aktywów państwowych Jacek Sasin gościł w Polsat News, gdzie wypowiedział się m.in. na temat kontrowersyjnej sprzedaży udziałów w Lotosie. W tym kontekście zapewnił, że ma zaufanie do prezesa Orlenu Daniela Obajtka, zaznaczając jednocześnie, że w stu procentach ufa jedynie sobie i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pytany zaś o stosunek do premiera Mateusza Morawieckiego, zareagował w dość wymowny sposób. I choć z jego ust nie padła żadna deklaracja, zachowanie polityka mówiło więcej niż tysiąc słów.

Jacek Sasin zapewniał, że węgla nie zabraknie. Wiadomo, ile surowca znajduje się w polskich magazynach.
23.11.2022 23:00 Jacek Sasin zapewniał, że węgla nie zabraknie. Wiadomo, ile znajduje się w polskich magazynach

Jacek Sasin jeszcze niedawno zapewniał, że węgla w Polsce nie zabraknie. O tym, jak wiele znaczą słowa tego polityka, mieliśmy okazję przekonać się wielokrotnie. Jak poinformował portal RadioZET.pl, w centralnym magazynie węgla w Ostrowie Wielkopolskim jest zaledwie nieco ponad 75 tysięcy ton węgla.

jacek sasin
07.11.2022 13:05 Jacek Sasin zapowiada cięcia wydatków. "Były czasy prosperity, dziś są czasy kryzysu"

Jacek Sasin oświadczył, że należy wnikliwiej przyjrzeć się państwowym wydatkom. "Myślę, że cięcia wydatków będą konieczne"- zapowiedział, jednak wymienił dwie sfery, które według niego zostaną ominięte. Wicepremier odniósł się także do sporu z Brukselą w kwestii Krajowego Planu Odbudowy. "Rząd chce jeszcze raz spróbować się dogadać".

Jacek Sasin podpisał umowę związaną z budową dodatkowych reaktorów jądrowych w Polsce.
31.10.2022 12:13 Jacek Sasin podpisał umowę ws. atomu. Dwa reaktory jądrowe pomoże wybudować Korea Południowa

Jacek Sasin podpisał umowę, w ramach której konsorcjum złożone z koreańskiego koncernu KHNP będzie współtworzyło budowę dwóch reaktorów atomowych w Pątnowie. W projekt będą również zaangażowane spółki PGE oraz ZE PAK. Pierwsza podlega bezpośrednio państwu, drugą zaś nadzoruje Zygmunt Solorz-Żak.

Sasin
23.10.2022 21:27 W Polsce powstaną dwie elektrownie atomowe? Sasin ma odwiedzić Koreę Południową

Powołujący się na kręgi rządowe, dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski informuje, że na koniec przyszłego tygodnia zaplanowana jest wizyta wicepremiera Jacka Sasina w Korei Płd. Powodem podróży ministra aktywów państwowych mają być rozmowy na temat potencjalnej budowy elektrowni atomowej w Polsce.Doniesienia o służbowej podróży mogą jedynie potwierdzać doniesienia prasowe, że rząd chce zbudować w kraju dwie elektrownie atomowe. Podróż na półwysep koreański wskazywałaby, że polski rząd może brać pod uwagę budowę jednej z nich z Amerykanami a drugą z Koreańczykami.

Maksymalna cena węgla z zielonym światłem od Sejmu, wiemy ile zapłacą Polacy
20.10.2022 22:31 Sejm przyjął ustawę o maksymalnej cenie węgla i prądu. Wiemy, ile zapłacą Polacy

Cena maksymalna węgla ustanowiona przez Sejm. Polacy kupią surowiec za nie więcej niż 2 tysiące złotych za tonę. Jacek Sasin nie kryje dumy z działań rządu PiS "pomimo bezmyślnego sprzeciwu opozycji". Posłowie pochylili się nad jeszcze innym projektem: maksymalną ceną prądu.Cena węgla nie będzie większa niż 2 tys. złotych za tonę? Tak w czwartek zdecydował Sejm. Posłowie wzięli udział w ważnym dla wielu Polaków głosowaniu, gdzie na szali znalazły się ich szanse na kupno opału na zimę.- Pomimo bezmyślnego sprzeciwu opozycji, błyskawicznie procedujemy ważne dla Polaków rozwiązania - poinformował Jacek Sasin na Twitterze.

Morawiecki Piotr Molecki/East News
13.10.2022 15:48 Węgiel będzie tańszy. Mateusz Morawiecki właśnie podał stawkę za tonę, są limity

Węgiel dystrybuowany przez samorządy będzie mógł być sprzedawany dla odbiorców w cenie do 2 tys. zł za tonę - oświadczył podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu dodał jednak, że na początku gospodarstwa domowe będą mogły kupić do dwóch ton węgla.Wiele domostw w naszym kraju ma od pewnego czasu twardy orzech do zgryzienia. Chodzi oczywiście o znikomą dostępność oraz zaporowe ceny węgla, niezbędnego do ogrzania gospodarstw domowych. Po kilku nieudanych próbach ingerowania w ceny oraz zapewnienia odpowiedniej ilości surowca, jest kolejna deklaracja rządu. Węgiel sprzedawany przez samorządy ma być tańszy. Szczegóły podczas konferencji prasowej zdradził szef rządu Mateusz Morawiecki.

Rafał Trzaskowski bez pardonu uderzył w ministra Jacka Sasina.
05.10.2022 22:35 Trzaskowski: "Poziom bezczelności pana premiera Jacka Sasina przekroczył już wszelkie granice"

Rafał Trzaskowski nie kryje zirytowania ostatnimi poczynaniami Jacka Sasina. Prezydent Warszawy za pośrednictwem mediów społecznościowych nie pozostawił suchej nitki na wyjątkowo aktywnym w ostatnich dniach specjaliście od wyborów kopertowych. Polityk PO wytknął przedstawicielom rządu zrzucanie odpowiedzialności energetycznej na jednostki samorządu terytorialnego, dając "kuriozalne" rozwiązania w październiku.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.

Jacek Sasin
05.10.2022 14:31 Potężna awantura o węgiel w Sejmie. Posłanka Lewicy nie zostawiła na Jacku Sasinie suchej nitki

Choć węgla nie ma, to samo wspomnienie o nim wystarczy, by wywołać kolejną już karczemną awanturę w Sejmie. Ferment rozpoczął się zaledwie kilka minut od rozpoczęcia dzisiejszych obrad za sprawą posłów opozycji, którzy nie szczędzili słów krytyki pod adresem rządzących. - Idzie zima, a węgla nie ma przez Sasina. I albo pan im ten węgiel dowiezie do ich domów, albo to pana ludzie wywiozą na taczkach z ministerstwa - grzmiała posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.Tuż po godzinie 10 rozpoczęło się pierwsze w październiku posiedzenie Sejmu, na którym posłowie mają się zająć m.in. pracami nad budżetem na 2023 rok, wyborem dwóch nowych członków RPP oraz zmianami w tzw. ustawie antyprzemocowej.Grafik jest wyjątkowo napięty, a tematów jeszcze więcej, włączając te, które zdają się nie cierpieć zwłoki i wywołujące w związku z tym gigantyczne emocje. To chociażby kwestia zapewnienia Polakom odpowiedniej ilości węgla na zimę, będąca dla obozu władzy być może największym wyzwaniem od początku rządów Zjednoczonej Prawicy.

Jacek Sasin https://twitter.com/MAPGOVPL
03.10.2022 22:17 Rząd prosi samorządy o współpracę w kwestii węgla. Czy będzie go więcej?

Podczas konferencji prasowej w Otwocku, wicepremier Jacek Sasin poinformował, że do końca sezonu grzewczego import węgla osiągnie wielkość 17 mln ton, a do końca 2022 r. prawie 11 mln ton. Dodatkowo, do końca roku z polskich kopalń na rynek trafi 5,4 mln ton węgla. Minister zwrócił się także do samorządów, by te zaangażowały się w aktywną dystrybucję węgla.Zima za pasem, a tymczasem polskie składy opału w dalszym ciągu świecą pustkami. Zakup węgla u najpopularniejszych producentów węgla w Polsce, np. PGG graniczy aktualnie z cudem. Dodatkowo od kilku miesięcy w obozie władzy trwa przepychanka i wzajemne obwinianie się o braki kluczowych surowców. Odpowiedzialny za złoża kopalin w Polsce, minister Jacek Sasin, w towarzystwie prezesa PGE Wojciecha Dąbrowskiego ogłosił plany na najbliższe miesiące w kwestii węgla, a także zaapelował do samorządów o współpracę przy dystrybucji surowca.

Sejmowa awantura o podatek Sasina. Na polityka spadła potężna lawina oskarżeń
30.09.2022 13:33 Gigantyczna awantura w Sejmie, poszło o podatek Sasina. Polityk musiał interweniować na mównicy

Ostatnie dwudniowe obrady Sejmu, starym zwyczajem, przebiegły w atmosferze kłótni i wzajemnych oskarżeń. Wyjątkowo gorąco zrobiło się, gdy na mównicę wyszli posłowie Borys Budka i Krzysztof Paszyk, którzy zrównali z ziemią pomysł ministra Jacka Sasina dotyczący wprowadzenia podatku od "nadmiarowych zysków". Skrytykowany polityk nie pozostał im dłużny i próbował się bronić, ale wyraźnie zabrakło mu merytorycznych argumentów.Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w dwóch niezależnych źródłach.Po wakacyjnej przerwie Sejm wrócił we wrześniu do pracy i swoich sprawdzonych praktyk. Wypoczęci posłowie, nabrawszy sił, gdy tylko poczuli zapach sali plenarnej, ochoczo ruszyli do wzajemnego obrzucania się błotem i na ten moment jeszcze się nie zmęczyli.Dochodzące głosy o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy, pogarszająca się sytuacja gospodarcza i demonstrowana na każdym kroku przez obóz władzy nieudolność to idealne paliwo dla żądnej świeżej krwi opozycji. Nikogo nie dziwi więc chyba fakt, że gdy tylko na mównicy pojawiają się jej reprezentanci, emocje sięgają zenitu, a grad zarzutów spotyka się z równie żywą reakcją oskarżonych.

Jacek Sasin kompletnie odpłynął podczas obrad. W sejmie rozpętała się awantura. Jest nagranie
20.07.2022 13:16 Jacek Sasin kompletnie odpłynął podczas obrad. W sejmie rozpętała się awantura. Jest nagranie

Jacek Sasin odpowiedział na zmasowaną krytykę opozycji względem partii rządzącej. W czasie dzisiejszego posiedzenia podjęto również dyskusję na temat planowanych dopłat do węgla i bezpieczeństwa energetycznego w kraju. Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu to właśnie ta kwestia ta kompletnie zdominowała obrady.Wicepremier i minister aktywów państwowych, Jacek Sasin kompletnie odpłynął. Z jego ust padły zaskakujące słowa.

Protest Kołodziejczaka pod biurem Sasina
30.06.2022 13:26 Lider Agrounii rozsypał zboże przed biurem Jacka Sasina. Fala krytyki po happeningu

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak zorganizował happening pod biurem poselskim ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Znany działacz wysypał zboże przed drzwiami wejściowymi. W ten sposób chciał wezwać prominentnego polityka do posprzątania bałaganu, który "narobił w kraju".Protest Kołodziejczaka miał na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskich rolników. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

jacek sasin
25.05.2022 07:30 Jacek Sasin obiecuje, że Polacy będą "zarabiać jak Niemcy". Wspomniał o cenie paliwa

Według wicepremiera Jacka Sasina dojście Polaków do tego, by zarabiali tyle, co Niemcy, to tylko kwestia czasu. – Proszę jednak dać nam trochę czasu, a i do tego doprowadzimy – zapewnił. Dodał, że państwo "zrobiło, co mogło" aby złagodzić wzrosty cen na stacjach.