Goniec.pl
Protest Kołodziejczaka pod biurem Sasina

Screen Twitter/Michał Kołodziejczak

Lider Agrounii rozsypał zboże przed biurem Jacka Sasina. Fala krytyki po happeningu

30 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Lider Agrounii Michał Kołodziejczak zorganizował happening pod biurem poselskim ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Znany działacz wysypał zboże przed drzwiami wejściowymi. W ten sposób chciał wezwać prominentnego polityka do posprzątania bałaganu, który "narobił w kraju".

Protest Kołodziejczaka miał na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację polskich rolników. Jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

Protest przed siedzibą PiS

Protest przed siedzibą PiS. "To jest już państwo policyjne"

CZYTAJ DALEJ

Kołodziejczak protestuje przed biurem Sasina

W środę Michał Kołodziejczak udał się do Hrubieszowa (woj. lubelskie), aby przeprowadzić kontrowersyjny happening. - To zboże rozsypuje się po całym naszym kraju, a powinno trafić do Afryki Północnej, do krajów Bliskiego Wschodu i do innych krajów całego świata, gdzie Ukraina to zboże sprzedawała - przyznał lider Agrounii w rozmowie z dziennikarzami, cytowany przez serwis tysol.pl.

Tym razem na celowniku Kołodziejczaka znalazł się minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jego zdaniem to właśnie szef resortu odpowiada za to, że zboże z Ukrainy "rozsypuje się po kraju". Oskarżył znanego polityka PiS o "nieudolność", która w jego opinii prowadzi do coraz niższych cen krajowego zboża.

- Nie ma chętnych, którzy mogą je kupić i będzie to powodowało, że w trakcie żniw polscy rolnicy nie będą mieli gdzie magazynować swojego ziarna, bo magazyny w Polsce będą zawalone ukraińskim ziarnem - przekonywał.

Jednak lider Agrounii nie poprzestał na słowach. Przed biurem poselskim Jacka Sasina i Beaty Mazurek w Hrubieszowie dał upust emocjom. Na oczach rolników i dziennikarzy rozsypał zboże pod drzwiami wejściowymi.

Prezes PGE ostrzega przed nadchodzą zimą

Prezes PGE apeluje do Polaków. "Najbliższa zima będzie bardzo trudna"

CZYTAJ DALEJ

Użytkownicy zniesmaczeni happeningiem

Manifestem pochwalił się w mediach społecznościowych. "Jacek Sasin narobił bałaganu w kraju, niech w końcu posprząta", czytamy w opisie wpisu na Twitterze, do którego dołączył filmik z happeningu.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">.<a href="https://twitter.com/SasinJacek?ref_src=twsrc%5Etfw">@SasinJacek</a> narobił bałaganu w kraju, nich w końcu posprząta! <br><br>Kto sieje wiatr, ten zbiera burze.<br>Lider Agrounii słynie z kontrowersyjnych happeningów. Istnieją jednak bardziej wyważone sposoby manifestowania niezadowolenia z działań podejmowanych przez rządzących.

To zdanie podziela także część użytkowników Twittera. Zarzucili mu, że "żaden polski rolnik nie postępuje tak ze zbożem", ponieważ "zboże to chleb". "Jeszcze będziesz płakać za tym zbożem, jak nie będzie chleba. Jak tak można? Skandal!", czytamy w kolejnym komentarzu.

Wymiana zdań między Kołodziejczakiem a Pawłowicz

Głos zabrała nawet sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. "No, takim szacunkiem dla "chleba" to teściowa odkupuje swoją winę "teściowania" takiemu jednemu...", czytamy w komentarzu, który umieściła pod postem Kołodziejczaka.

Lider Agrounii odpowiedział na to stwierdzenie. "Taki szacunek do chleba jest w Polsce, że nasi rolnicy nie mają gdzie sprzedać swojego ziarna, bo nie chronicie rynku. Niech pani kolega Jacek Sasin pozbiera i zawiezie do Afryki. Miotłę i łopatę też mamy zawieźć?", czytamy.

WARSZAWA - PILNE

Protest AgroUnii w Warszawie. Tysiące wściekłych rolników pod Pałacem Kultury, ogromne utrudnienia

W Warszawie trwa protest AgroUnii pod hasłem "Godna płaca za ciężką pracę". Do stolicy kraju ściągają rolnicy z całej Polski, którzy zbierają się pod Pałacem Kultury. Do nich dołączają również przedstawiciele innych gałęzi gospodarki, a organizatorzy manifestacji zapowiadają pojawienie się również ponad 200 traktorów na ulicach miasta. - Mamy 200 traktorów, po drodze dołączają kolejne. Kilka tysięcy ludzi czeka w Warszawie - przekazali organizatorzy protestu na Facebooku. Protestujący rolnicy są zdeterminowani, by osiągnąć swoje cele. O godzinie 10:00 planowano start pieszej części manifestacji, która ruszyła spod Pałacu Kultury i Nauki w centrum miasta w stronę kancelarii premiera. Rolnicy chcą przekazać Mateuszowi Morawieckiemu petycję. - Próbujemy rozwiązać nasze problemy z każdej strony. [...] Rolnicy są zdeterminowani i wściekli. Dojedziemy tam, gdzie się da - zapowiadają manifestanci. Na miejscu warszawskiego protestu AgroUnii są nasi reporterzy. Zobacz galerię zdjęć z manifestacji rolników pod Pałacem Kultury. /fot. Jakub Bujnik

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Od 1 lipca wyższe emerytury. Niektórzy otrzymają ponad 120 zł podwyżki

  • Mateusz Morawiecki uderzył w Donalda Tuska. "Nie można zaufać ludziom, którzy ciągle się mylą"

  • Adolfinów: Karambol na A1. Nie żyje kierowca, autostrada zablokowana

Źródło: goniec.pl

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Fb/OSP KSRG Gniechowice

Wiadomości

Koszmar na Dolnym Śląsku, mercedes zderzył się z potężnym traktorem. Kierowca osobówki nie miał żadnych szans

Czytaj więcej >
KASIA ZAREMBA/AGENCJA SE/East News/slaska.policja.gov.pl

Wiadomości

Kuzyn Jacka Jaworka zdradził, co mogło doprowadzić do tragedii w Borowcach. "Na początku żyli jak w sielance"

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Policja Lubelska

Wiadomości

Lubartów. Chciał przeskoczyć przez szlaban. Cały internet się śmieje, a policja szuka "akrobaty"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Jarosław Kaczyński ma zaskakującą propozycję. Chce zmienić sposób liczenia głosów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy najbardziej opłaca się przejść na emeryturę? Ekspert zdradza jeden kluczowy moment

Czytaj więcej >
fot. Facebook / Ochotnicza Straż Pożarna Bełżec I

Wiadomości

24-latek i 17-latek nie żyją. Zginęli w wypadku na prostej drodze

Czytaj więcej >