Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Częstochowa

Częstochowa

Rozbity bus
02.04.2024 12:02 Tragedia na autostradzie A1. Bus uderzył w barierki, nie żyją dwie osoby

We wtorkowy poranek 2 kwietnia na zjeździe z autostrady A1 (węzeł Zabrze-Zachód), doszło do śmiertelnego wypadku. Bus uderzył w znajdujące się przy drodze barierki. Niestety, ale w wyniku zdarzenia zginęły dwie osoby. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn tego strasznego incydentu.  

wypadek
04.01.2024 13:11 33-latka i 45-latka zginęły na pasach. Na jaw wyszło, co kierowca wyznał tuż po zatrzymaniu

Do tragedii doszło w środę 3 stycznia około godziny 17.00 w Częstochowie. Na przejściu dla pieszych 80-letni kierowca wjechał w dwie kobiety. Pomimo reanimacji ich życia nie udało się uratować. Sprawca wypadku złożył pierwsze wyjaśnienia.

policja ambulans
03.01.2024 13:23 Atak nożownika w jednym z miast. Policja musiała strzelać, trzy osoby są w szpitalu

Niepokojące doniesienia z Częstochowy (woj. śląskie). Na terenie zakładów mięsnych przy ul. Wyszyńskiego doszło do ataku nożownika. Agresor ranił dwie osoby, które trafiły do szpitala. On sam także przebywa w placówce po tym, jak został postrzelony podczas policyjnej interwencji.

więzienie Kamilek z Częstochowy
04.11.2023 09:07 Kamilek z Częstochowy przeszedł piekło. Co się teraz dzieje z matką i ojczymem skatowanego 8-latka?

Kamilek z Częstochowy doczekał się pomnika na grobie, ale jego oprawcy jeszcze długo nie usiądą na ławie oskarżonych. Co dzieje się w sprawie skatowanego na śmierć 8-letniego chłopca? Ojczym Dawid B. oraz matka Kamilka nie są jedynymi, którzy usłyszeli zarzuty. Śledztwo nadal jednak trwa. Wyjaśniamy.

grób Kamilek z Częstochowy
28.10.2023 20:44 Przy grobie Kamilka z Częstochowy pojawią się tłumy. Zaplanowano wyjątkową uroczystość

Kamilek z Częstochowy zostanie uhonorowany w wyjątkowy sposób. Na niedzielę 29 października na cmentarzu przy mogile zaplanowano specjalną uroczystość. Rozpocznie ją msza, ale to będzie dopiero początek. - Kamilek nie skończył swojej misji - oświadczył Piotr Kucharczyk.

Jacek Jaworek policja
24.10.2023 22:18 Wyniki sekcji zwłok znalezionych w lesie. Wiadomo, czy to Jacek Jaworek

Zwłoki Jacka Jaworka znalezione w lesie pod Częstochową? Śledczy otrzymali wyniki badań DNA, które zlecono po znalezieniu ciała w stanie rozkładu 14 października w miejscowości Żuraw. Jednoznaczna deklaracja prokuratury.

grób Kamilka z Częstochowy
12.10.2023 22:57 Tak wyglądać będzie grób Kamilka z Częstochowy. Na widok rzeźby można uronić łzę

Wiadomo już, jak będzie wyglądał grób Kamilka z Częstochowy. 8-latek został pochowany 13 maja, ale nadal nie postawiono pomnika nad trumną skatowanego dziecka. Ma się to zmienić 29 października. Znamy projekt grobu Kamilka z Częstochowy. Znajdą się na nim dwa ważne zdania.

Karetka
29.09.2023 15:42 Kobieta potrącona w polskim mieście. Jest w ciężkim stanie

Nieuwaga pieszych i kierowców znów zebrała swoje żniwo. Kierujący pojazdem osobowym  potrącił kobietę w okolicy przejścia dla pieszych. Do zdarzenia doszło w jednym z dużych polskich miast. Jak czuje się ofiara nieszczęśliwego zdarzenia?

grób kwiaty
08.08.2023 13:46 Grób Kamilka z Częstochowy został okradziony. Zginęły dwie ważne rzeczy

Grób Kamilka z Częstochowy został okradziony. Z pomnika skatowanego przez ojczyma 8-latka zniknęły symboliczne przedmioty. Niektórzy złodzieje nie szanują żadnych świętości. - Nie odpuścimy - powiedział Piotr Kucharczyk, który pomógł zorganizować pogrzeb zmarłego trzy miesiące temu chłopca.

Kamilek z Częstochowy
25.07.2023 13:19 Na grobie Kamilka stanie specjalny pomnik. Wiadomo, jak będzie wyglądać

Tragiczna historia 8-letniego Kamilka z Częstochowy poruszyła serca wszystkich Polaków. Chłopczyk, którego życie zmieniło się w prawdziwy koszmar za sprawą ojczyma-sadysty został pochowany na cmentarzu w Częstochowie. Trwająca od kilku tygodni zbiórka na pomnik na grobie chłopczyka dobiegła końca. Wiadomo, jak może wyglądać nagrobna rzeźba. 

Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze
09.07.2023 13:22 Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze: "Unia Europejska już czyha, żeby nas wchłonąć"

Ojciec Tadeusz Rydzyk wybrał się na religijne spotkanie Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze i znów sprawił, że jest o nim głośno. Tym razem kapłan wypowiedział się o tym, na czym doskonale się zna, czyli o pieniądzach, choć nie stronił też od polityki. Jak przekonywał podczas przemówienia, “niemiecka” Unia Europejska próbuje “załatwić nas” euro. Sugerował też, że opozycyjne siły w Polsce popierają takie stanowisko, dlatego zasługują na miano “sprzedawczyków”.

Kamilek z Częstochowy
08.07.2023 18:21 Sprawa Kamilka z Częstochowy. Wujek chłopca chce odzyskać dzieci

Wujek zmarłego tragicznie przed dwoma miesiącami Kamilka z Częstochowy wyprowadził się z wcześniej zajmowanego mieszkania. Wszystko po tym, jak jego dom, w którym mieszkał razem z żoną, został ostrzelany. Wojciech J. usłyszał zarzuty nieudzielenia pomocy katowanemu przez ojczyma Kamilowi. Teraz żali się mediom. Mężczyzna stara się również o odzyskanie praw do opieki nad bratem i siostrą Kamilka, dla których jest biologicznym ojcem. 

Oprawcy Kamilka
08.07.2023 09:20 Sprawa Kamilka z Częstochowy. Sąd wydał pierwszy wyrok ws. matki i ojczyma

Magdalena B. i Dawid B. stanęli przed sądem, jednak na razie w związku z odebraniem im praw rodzicielskich - kobieta do piątki dzieci, a mężczyzna do swojej dwójki. Nadal toczy się proces ws. ukarania małżeństwa za to, co spotkało tragicznie zmarłego Kamilka. 

Kamil z Częstochowy
09.06.2023 13:51 Raport KRS-u w sprawie Kamilka z Częstochowy. Smutna prawda wyszła na jaw

Krajowa Rada Sądownictwa przeprowadziła dochodzenie dotyczące działalności Sądów Rejonowych w Częstochowie i Olkuszu w sprawie skatowanego Kamilka. Raport przedstawia niepokojący zbiór wydarzeń, które ukazują nieudolność służb w zauważeniu istotnych sygnałów narastającej przemocy wobec 8-latka.

Kamilek z Częstochowy
08.06.2023 21:36 Miesiąc temu zmarł Kamilek. Ulicami Częstochowy przeszedł marsz, tata chłopca zabrał głos

Równo miesiąc od śmierci 8-letniego Kamilka, ulicami Częstochowy przeszedł “biały marsz”. Około 150 osób pomaszerowało, by uczcić pamięć bestialsko skatowanego chłopczyka. Głos zabrał tata chłopczyka. Uczestnicy domagali się m.in. szybszego oraz sprawniejszego działania ze strony państwa, by zapobiec podobnym tragediom w przyszłości. Kolejny raz powrócił temat "Ustawy Kamilka z Częstochowy".

grób Kamilek z Częstochowy
08.06.2023 11:08 Zaskakujące sceny po śmierci Kamilka z Częstochowy. Wszystko w Boże Ciało

Kamilek z Częstochowy zmarł miesiąc temu. W Boże Ciało na ulicach Częstochowy pojawią się prawdziwe tłumy. Wszystko za sprawą specjalnego marszu, który ma uczcić pamięć o skatowanym przez ojczyma 8-letnim chłopcu. Organizatorzy poprosili o jedną rzecz.

więzienie Kamilek z Częstochowy Dawid B.
06.06.2023 14:37 Nagrali samosąd na kacie Kamilka z Częstochowy? Lepiej nie klikaj, niebezpieczny link krąży po sieci

W sieci krąży film o ojczymie Kamilka z Częstochowy. Strażnik więzienny miał nagrać, to jak wygląda obecnie 27-latek. Mężczyzna odpowiedzialny za śmiertelne skatowanie 8-letniego chłopca miał zostać brutalnie pobity przez współwięźniów, a efekt samosądu trafić do sieci. Pod żadnym pozorem nie klikaj w link prowadzący do rzekomego filmiku z więzienia.

ojciec Kamilka
05.06.2023 22:18 Ojciec Kamilka z Częstochowy powalczy o opiekę nad Fabiankiem. Ważną decyzję podejmie sąd

Tragiczną historią ośmioletniego Kamilka z Częstochowy przez wiele tygodni żyła cała Polska. Chłopczyk zmarł 8 maja, po ponad miesiącu spędzonym w szpitalu. O jego koszmarnym stanie zawiadomił służby ojciec biologiczny kilkulatka. Teraz Artur Topól chce powalczyć przed sądem o prawa do opieki nad bratem zmarłego dziecka, siedmioletnim Fabiankiem.

ambulans
05.06.2023 20:01 Pacjenci płonęli żywcem przywiązani do łóżek? Prokurator ujawnia

Ciąg dalszy koszmarnej tragedii, która rozegrała się 1 czerwca 2022 roku w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Rok temu, w wyniku pożaru który wybuchł w placówce medycznej, śmierć poniosło dwóch mężczyzn. Prokuratura właśnie ujawniła nowe, szokujące szczegóły dramatu.

Kamil z Częstochowy
02.06.2023 22:43 Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja

8 maja minie miesiąc od tragicznej śmierci Kamilka z Częstochowy. Tego dnia ulicami Częstochowy ma przejść Biały Marsz, którego organizatorem są grupa Ratujmy Polskie Dzieci oraz pan Piotr Kucharczyk. Mężczyzna od początku bezinteresownie wspierał chłopca w jego walce o życie, a następnie zorganizował jego pogrzeb.

Kamilek z Częstochowy
01.06.2023 17:09 Po śmierci Kamilka, ośrodek pomocy dostaje anonimowe maile. "Macie ręce we krwi"

Kamilek z Częstochowy zmarł 8 maja po długiej walce o zdrowie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Chłopiec został skatowany przez ojczyma i pomimo kilkunastodniowej walki o życie, zmarł w szpitalu. Głos w sprawie jego śmierci zabrali mieszkańcy Olkusza, gdzie wcześniej mieszkała rodzina. Dyrektorka Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu wyjawia, że po śmierci chłopca na skrzynkę mailową przychodzą anonimowe wiadomości. Rodzina była pod opieką placówki.

Dom 8-letniego Kamilka
31.05.2023 12:38 Byli obojętni na cierpienie 8-letniego Kamilka. Teraz sąsiedzi chcą się wyprowadzić z "domu grozy"

Dwa miesiące temu 8-letni Kamilek z Częstochowy został skatowany przez ojczyma. Wcześniej 8-latek wielokrotnie był bity oraz torturowany. Na cierpienie chłopca obojętni byli sąsiedzi, którzy "nic nie słyszeli". W rozmowie z "Faktem" oznajmili, że obecnie boją się wychodzić z mieszkań. Nie chcą już mieszkać w "domu grozy".

taca kościelna
26.05.2023 15:24 Zadzwonił z pytaniem o ceny mszy w najpopularniejszych sanktuariach. Takich odpowiedzi się nie spodziewał

Sprawa kosztów zamówienia mszy św. w konkretnej intencji w polskich kościołach jest dość kontrowersyjna i budzi mieszane emocje. Niekiedy nawet małe parafie liczą sobie krocie za wspomnienie o kimś z naszej rodziny i odmówieniu za niego modlitwy, a co dopiero, jeśli mowa o tak popularnych miejscach jak Jasna Góra czy Licheń. Tę z pozoru oczywistą kwestię postanowił właśnie poddać weryfikacji znany youtuber Dymitr Błaszczyk, który zadzwonił do obu sanktuariów. Co usłyszał? Wiele osób może być w poważnym szoku.

Kamilek z Częstochowy
25.05.2023 17:20 Pilny apel po śmierci 8-letniego Kamilka. Potrzebna jest pomoc

11 maja br. wiceminister sprawiedliwości złożył projekt ustawny, który zakłada nowelizację "Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego". Proponowane zmiany mają usprawnić działanie państwa w przypadkach maltretowania dzieci i w przyszłości zapobiegać tragediom, jak ta 8-letniego Kamilka z Częstochowy. W internecie pojawił się pilny apel do marszałek Sejmu o nadanie noweli trybu priorytetowego.

grób kwiaty pluszaki Kamilek z Częstochowy
22.05.2023 19:33 Grób Kamilka z Częstochowy został okradziony? Kancelaria cmentarza zabrała głos

Grób Kamilka z Częstochowy został zrabowany? W sieci pojawił się wpis o “hienach cmentarnych”, które pojawiły się w okolicach grobu skatowanego 8-latka. Kancelaria cmentarza, gdzie spoczął chłopiec, wydała pilny komunikat. Wszystko już jasne.

wypadek
21.05.2023 17:28 Wypadek na A1. Nie żyją dwie osoby, pięć jest rannych. Bus dachował, kierowca był pijany

Dramatyczne zdarzenie na autostradzie A1 pod Częstochową. Jadący od strony Łodzi bus najechał na samochód osobowy, a następnie uderzył w bariery energochłonne. W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Ruch na miejscu odbywa się pasami awaryjnymi.

Kamilek
19.05.2023 16:10 Była 23:42. Nagle pojawił się komunikat ws. Kamilka. "Udało się"

13 maja, 8-letni Kamilek, którego życie stało się piekłem za sprawą ojczyma-kata, spoczął na cmentarzu Kule w Częstochowie. Przed pogrzebową uroczystością, pan Piotr Kucharczyk zorganizował zbiórkę na pokrycie kosztów żałobnej ceremonii. Od tamtego czasu trwało też poszukiwanie firmy, która podjęłaby się wykonania kamiennego nagrobka. W piątek pan Piotr przekazał dobre wieści w tej sprawie.

Kamilek z Częstochowy
18.05.2023 17:31 Kamilek nie był jedyną ofiarą Dawida B. Przykre szczegóły wyszły na jaw

W czwartek 18 maja Prokuratura Regionalna w Gdańsku zmieniła zarzuty przedstawione ojczymowi oraz matce skatowanego 8-letniego Kamilka, który zmarł 8 maja br. W związku z działaniem służb, światło dzienne ujrzały nowe, szokujące fakty co do fatalnej sytuacji w domu rodzinnym nieżyjącego chłopczyka. Jak się okazuje, pochowany 13 maja chłopczyk nie był jedyną ofiarą, nad którą miał znęcać się Dawid. B.