Goniec.pl > Wiadomości > Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 02.06.2023 22:43

Wzruszająca inicjatywa w hołdzie Kamilkowi z Częstochowy. Ludzie zrobią to 8 maja

Kamil z Częstochowy
Goniec.pl, Facebook

8 maja minie miesiąc od tragicznej śmierci Kamilka z Częstochowy. Tego dnia ulicami Częstochowy ma przejść Biały Marsz, którego organizatorem są grupa Ratujmy Polskie Dzieci oraz pan Piotr Kucharczyk. Mężczyzna od początku bezinteresownie wspierał chłopca w jego walce o życie, a następnie zorganizował jego pogrzeb.

Tragedia Kamilka z Częstochowy wstrząsnęła całą Polską

Do tragedii doszło 3 kwietnia w Częstochowie. Policjanci zostali wezwani przez ojca 8-latka, który zgłosił, że jego syn z obrażeniami ciała leży w łóżku. Kamilek w ciężkim trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie przez 35 dni lekarze walczyli o jego życie. Niestety, chłopiec zmarł 8 maja. 

Pamięć o chłopcu trwa. Na cmentarz, na którym jest pochowany, przyjeżdżają osoby z  całej Polski, w tym oczywiście z Częstochowy. Modlą się i są pogrążeni w zadumie. Na grobie 8-latka leżą dziesiątki pluszaków, a między nimi widać kopertę z listem do Kamilka. Wokół grobu ustawiono białe znicze z napisami: "Zostaniesz w naszej pamięci", "Pozostaniesz na zawsze w sercach tych, którzy cię kochali". Zniczy jest tak wiele, że zastawiają sąsiednie groby i ścieżkę….

Ewa Błaszczyk przekazała świetne nowiny o córce w śpiączce. Długo na to czekała

Skatowanego na śmierć 8-latek od początku wspierał pan Piotr

Podczas ceremonii w imieniu rodziny Kamilka przemówił Piotr Kucharczyk, który nie należał do najbliższych chłopca, ale był zaangażowany w pomoc mu od pierwszych dni pobytu malca w szpitalu. To on, wspierany przez osoby, które zechciały się dołożyć, pokrył koszty pogrzebu 8-latka.

Mężczyzna zdecydował się też na przeproszenie chłopca w imieniu dorosłych. - Pokochaliśmy Cię za późno. Wierzymy, że Bóg i Maryja utulą cię w swych ramionach miłości. Za chwilę wstąpisz w bramy nieba, a tam czeka na ciebie bezpieczna kraina. My tu na ziemi prosimy o siłę, by przeciwstawić się złu, by usłyszeć głośno i wyraźnie każdy niemy krzyk. Kamilku pozostaniesz na zawsze w naszych sercach i pamięci - zapewnił.

Pan Piotr wystąpił teraz ze szczególną inicjatywą. W środę (31.06) podzielił się informacją o wydarzeniu, które zostało zaplanowane na 8 czerwca, czyli dokładnie w pierwszą miesięcznicę śmierci Kamilka. 

8 maja odbędzie się Biały Marsz dla Kamilka

Mężczyzna zaprosił wszystkich, którzy pragną uczcić pamięć skrzywdzonego chłopca, do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Marsz ruszy 8 maja o 15:30 spod Sądu Okręgowego zlokalizowanego przy ul. Dąbrowskiego 23/35 w Częstochowie. Chętni zostali poproszeni o zabranie ze sobą symbolicznej białej róży "dla uczczenia pamięci Kamilka w miesięcznicę jego śmierci". Współorganizatorem marszu jest grupa Ratujmy Polskie Dzieci: Joanna Wołczańska, Karolina Łuszczyna-Nowicka, Paulina Stępień, Paulina Galus i Patrycja Żelazna.

Post informujący o marszu zebrał tysiące polubień, a w sekcji komentarzy wiele osób zadeklarowało już udział w wydarzeniu. Ci, którym nie pozwala na to odległość, zapewnili o mentalnym wspieraniu uczestników.

Źródło: Pamięci Kamilka z Częstochowy/Facebook