Awaria ciepłownicza w Warszawie. W tych blokach będą marznąć
Mieszkańcy tej warszawskiej dzielnicy zmagają się z poważną przerwą w dostawie ciepła. W niedzielę od rana ponad 20 adresów pozostaje bez ogrzewania, co w obliczu silnych mrozów oznacza realne problemy dla mieszkańców. Operator sieci ciepłowniczej zapowiada prace naprawcze do późnych godzin wieczornych.
- Mroźna zima w Warszawie. Temperatury dziś i prognoza na noc
- Dostawca informuje o awarii: od której godziny i co się stało
- Przerwa w dostawach ciepła — lista adresów i skala problemu
Mroźna zima w Warszawie. Temperatury dziś i prognoza na noc
Warszawa mierzy się obecnie z silnym zimnem, termometry pokazują mrozy, które mogą być jednymi z najniższych tej zimy. Temperatura w niedzielę w ciągu dnia waha się od około -15,5 do -6,5 °C. A w nocy w najzimniejszych godzinach nad ranem może spaść nawet do około -18°C, co oznacza bardzo silny mróz dla mieszkańców miasta. W tej sytuacji szczególnie zmartwieni mogą być mieszkańcy Żoliborza, którzy przez awarię ciepłowniczą mierzą się dzisiaj z przerwą w dostawie ogrzewania. Bez ogrzewania, w takich temperaturach, warunki w mieszkaniach stają się szczególnie nieprzyjazne, szczególnie dla osób starszych czy dzieci.
Dostawca informuje o awarii: od której godziny i co się stało
Jak wynika z oficjalnego komunikatu Veolii Energia Warszawa S.A., decyzja o przerwaniu dostaw ciepła została podjęta w niedzielę 1 lutego 2026 r. w godzinach porannych. Operator sieci ciepłowniczej poinformował, że od godziny 7:50 trwa przerwa w dostawie ciepła w rejonie ulicy Przasnyskiej 6A na Żoliborzu w Warszawie.
W komunikacie podkreślono, że przyczyną przerw w dostawach ciepła jest awaria i z tego powodu konieczne było tymczasowe odcięcie dostaw ciepła do kolejnych budynków mieszkalnych znajdujących się w obrębie wskazanych adresów. Przerwa w dostępie do centralnego ogrzewania oraz gorącej wody pojawiła się nagle i objęła ponad 20 lokalizacji.
Przerwa w dostawach ciepła — lista adresów i skala problemu
Awaria dotyczy kilkudziesięciu budynków mieszkalnych. Operator opublikował wykaz adresów, które obecnie nie mają dostępu do ogrzewania. Wśród nich są:
- DUCHNICKA 3
- HÜBNERA Z. 1
- HÜBNERA Z. 2
- HÜBNERA Z. 3
- POWĄZKOWSKA 40
- POWĄZKOWSKA 42
- PRZASNYSKA 11
- PRZASNYSKA 2
- PRZASNYSKA 4
- PRZASNYSKA 4A
- PRZASNYSKA 4B
- PRZASNYSKA 6
- PRZASNYSKA 6B
- PRZASNYSKA 7
- PRZASNYSKA 9
- RYDYGIERA L. 13B
- RYDYGIERA L. 15
- RYDYGIERA L. 15A
- RYDYGIERA L. 16
- RYDYGIERA L. 17
- RYDYGIERA L. 18
- RYDYGIERA L. 19
- RYDYGIERA L. 21
Operator poinformował, że koniec prac naprawczych planowany jest na niedzielę, godz. 23:55.