Goniec.pl > Wiadomości > Taksówkarz Kaczyńskiego nie gryzł się w język, padły ostre słowa. "Żądny władzy"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.11.2023 15:31

Taksówkarz Kaczyńskiego nie gryzł się w język, padły ostre słowa. "Żądny władzy"

sonda Goniec Jarosław Kaczyński
Goniec.pl, Pawel Wodzynski/East News

Kamera Gońca po raz kolejny wybrała się na jeden z warszawskich bazarków, aby zapytać Polaków o zdanie na temat nowego marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Rozmowa z jednym z emerytów zupełnie skręciła jednak w inną stronę, bowiem mężczyzna mocno pochylił się nad postacią Jarosława Kaczyńskiego. Niestety dla prezesa PiS, okazało się, że senior nie ma o nim najlepszego zdania. - To jest chory człowiek - usłyszał nasz reporter.

Emeryt nie miał litości dla Prawa i Sprawiedliwości

Punktem wyjścia do rozmowy z warszawiakami była ostatnio decyzja Sejmu, który wybrał na nowego marszałka izby Szymona Hołownię. Nasz reporter dopytywał mieszkańców stolicy o to, jak oceniają lidera Polski 2050 na tym stanowisku. Jeden z seniorów nie krył zadowolenia.

- Kultura odpowiada, wygląd też, wszystko odpowiada. Ma talent nadprzyrodzony, inteligentny jest, umie się wysławiać, na razie na duży plus - wyliczał zalety polityka starszy mężczyzna.

Nasz reporter postanowił podrążyć nieco temat i zwrócił uwagę, że nowy marszałek nie do końca podoba się Prawu i Sprawiedliwości, które po raz kolejny widziało na tym miejscu Elżbietę Witek. - Prawo i Sprawiedliwość to są głąby - szybko zripostował emeryt.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

"Jarosław Kaczyński to człowiek chory"

Nieoczekiwanie rozmowa sama spełzła na Jarosława Kaczyńskiego, który, jak wynikało z rozmowy, jest jednym z ulubionych polityków sąsiadów rozmówcy, z czym on sam absolutnie się nie zgadza.

- Jarosław Kaczyński to jest człowiek chory psychicznie, człowiek żądny władzy. On nie lubi przegrywać. Miałem okazję, jak byłem taksówkarzem, bo 40 lat byłem taksówkarzem, jechać z nim do pałacyku. Wtedy to był inny człowiek, bardziej inteligentny - ocenił mężczyzna.

ZOBACZ: Cała Polska mówi o emerytowanej nauczycielce. Jej życie właśnie się zmieniło

Na to wyznanie dziennikarz Gońca zareagował więc dopytywaniem, co takiego mogło stać się z liderem PiS. Odpowiedź była krótka, aczkolwiek dosadna. - Człowiek chory, ma już wiek, wcale mu się nie dziwię - usłyszeliśmy.

Pod ostrzałem nie tylko prezes PiS

Nie tylko Jarosław Kaczyński spotkał się z wielkimi zarzutami seniora, bowiem dostało się także dziennikarzowi TVP Info Michałowi Rachoniowi oraz ministrom Zbigniewowi Ziobrze i Przemysławowi Czarnkowi.

- Rachoń to jest największy oszust. Ani wyglądem, ani tematyką mi się nie podoba - odparł nasz rozmówca.

Co do szefa Ministerstwa Edukacji i Nauki, 84-latek surowo zrecenzował także fakt, że ten odezwał się do Szymona Hołowni per “marszałku rotacyjny”. - No widzi pan jaka kultura - podsumował emeryt.

ZOBACZ: Wzruszająca historia pani Henryki poruszyła niemal całą Polskę. Jest reakcja McDonald’s

Co z szefem resortu sprawiedliwości? Zdaniem mężczyzny to “też człowiek chory” i jeszcze gorszy od “fujar”, jakimi nazwał swoich oponentów.

Na koniec starszy pan wyjaśnił również, dlaczego, mimo podeszłego wieku, nie jest wbrew stereotypom, za PiS-em. Wprost stwierdził, że wolałby, aby władza nie dawała mu dodatkowych emerytur, ale nie zabierała podatku od skromnej emerytury i nie windowała inflacji.

Źródło: Goniec.pl