Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda złoży pilną ustawę. Chodzi o "zagrożenie państwa"
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.11.2023 15:18

Andrzej Duda złoży pilną ustawę. Chodzi o "zagrożenie państwa"

Andrzej Duda
Pawel Wodzynski/East News

Andrzej Duda nie osiada na laurach. Prezydent zapowiedział, że złoży w Sejmie specjalną ustawę. Ma ona jedne kluczowy cel. Poruszył on ten temat również na spotkaniu z Szymonem Hołownią. Tłumaczył, co nim kieruje. - Nie daj Boże, ale oby to się nigdy nie stało, ale mogłoby spotkać RP - skwitował pomysł Andrzeja Dudy nowy marszałek Sejmu.

Koniec spotkania Duda-Hołownia, jest komentarz Pałacu

Andrzej Duda powierzył stworzenie rządu Mateuszowi Morawieckiemu, ale wszystko wskazuje na to, że sam nie ma zamiaru patrzeć na wydarzenia w kraju z tylnego siedzenia. Szefowa Kancelarii Prezydenta RP ogłosiła, że prezydent ponownie zawita w Sejmie.

Andrzej Duda przygotował specjalną ustawę. Grażyna Ignaczak-Bandych, szefowa KPRP potwierdziła to w oficjalnym komunikacie po spotkaniu prezydenta z Szymonem Hołownią. - To było dobre spotkanie w życzliwej atmosferze. Prezydent podkreślił pełną gotowość do współpracy z nowo wybranym parlamentem w najważniejszych dla Polski sprawach - przekazała Grażyna Ignaczak-Bandych. Jedną z kluczowych spraw jest bezpieczeństwo Polski i Polaków.

Tragiczny wypadek pod Kutnem. Nie żyje młoda kobieta, policja apeluje do świadków

Andrzej Duda będzie składał projekt specjalnej ustawy

Specjalna ustawa autorstwa prezydenta trafi do Sejmu i będzie dotyczyła tematu obronności. Szefa KPRP stwierdziła, że ustawa jest “strategicznie ważna dla bezpieczeństwa państwa”. Czego dokładnie dotyczyć ma dokument?

ZOBACZ: Jarosław Kaczyński przyłapany. Zrobił to podczas wystąpienia Mateusza Morawieckiego

Kwestią czasu jest to, kiedy posłowie zajmą się prezydenckim projektem ustawy o działaniach organów władzy państwowej. Te przepisy mają zabezpieczyć kraj w przypadku zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa. Wprowadzona przez nią reforma ma zmienić system dowodzenia w polskiej armii. O ustawie usłyszał Szymon Hołownia. Skomentował pomysł Andrzeja Dudy po wyjściu ze spotkania.

Szymon Hołownia komentuje propozycję ustawy prezydenta

Projekt ustawy Andrzeja Dudy miał już zostać złożony na ręce marszałka Sejmu. Prezydent otwarcie zaprosił wszystkie kluby parlamentarne do tego, by wspólnie pracować nad finalnym kształtem dokumentu. Szymon Hołownia odniósł się do planów Andrzeja Dudy.

ZOBACZ: Cała Polska widziała, co działo się w Sejmie. Wydało się, co Kaczyński mówił Hołowni

- To propozycja, o której już się mówi od jakiegoś czasu w Kancelarii Prezydenta, BBN, wprowadzające w pewnym sensie, można powiedzieć, nowe, tam będą też elementy stare systemów zarządzania odpowiedzialnością w sytuacji zagrożenia, które nie daj Boże, ale oby to się nigdy nie stało, ale mogłoby spotkać RP - powiedział marszałek Sejmu po wyjściu od prezydenta.