Goniec.pl > Emeryci

Emeryci

apteka
22.09.2023 11:22 Gwiazdor TVP pokazał, ile zapłacił za "darmowe leki". Nie przebierał w słowa

Mimo iż od 1 września program bezpłatnych leków 75 plus rozszerzony został do wieku 65 plus, to wielu emerytów wciąż narzeka na swoją sytuację materialną i skarży się, że leki – pomimo zapowiedzi – wcale nie są ani darmowe, ani nawet tańsze. Seniorzy są wściekli i zawiedzeni. Swoim rozgoryczeniem odnośnie tej sytuacji podzielił się również w mediach społecznościowych znany dziennikarz TVP. Nie przebierał w słowach.

seniorka
14.09.2023 22:38 Zapadła w śpiączkę za rządów PO, wybudziła się w czasach PiS. "To wszystko katastrofa"

Pani Felicja po sześciu latach wybudziła się ze śpiączki. Nowa rzeczywistość była dla niej zupełnie inna, niż ta, którą pamiętała. Kiedy 86-letnia kobieta poważnie zachorowała, u władzy była Platforma Obywatelska. Pani Felicja świadomość odzyskała natomiast w samym środku rządów PiS. Seniorka jednoznacznie i bez ogródek wypowiada się obecnie w tematach politycznych.

Stragan z owocami, seniorzy
13.09.2023 17:49 Sprzedawcy owoców i warzyw powiedzieli nam, o co proszą ich seniorzy. "Coś jest nie tak"

Czy ceny warzyw i owoców przyprawiają seniorów o zawrót głowy, a codzienne zakupy wyglądają jak tor przeszkód? Zapytaliśmy sprzedawców na ryneczkach w kilku polskich miastach, z jakimi prośbami ze strony osób starszych spotykają się najczęściej.

gotówka
10.09.2023 11:21 Wyższy zasiłek pogrzebowy i dwie waloryzacje emerytur. Są nowe propozycje dla Polaków

Donald Tusk wystąpił wczoraj 9 września w Tarnowie na konwencji Koalicji Obywatelskiej, gdzie przedstawiał "100 konkretów KO". Lider opozycji kierował wiele słów i obietnic w stronę seniorów. Przez ostatnie lata to Prawo i Sprawiedliwość tworzyło sporo programów społecznych skierowanych właśnie ku tej grupie. Teraz swoje obietnice przedwyborcze przedstawia Donald Tusk i kusi seniorów między innymi drugą waloryzacją.

Andrzej Duda, podpis
29.08.2023 18:13 Bezpłatne leki dla dzieci do lat 18 i dla osób 65+. Andrzej Duda podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę rozszerzającą grupę osób, którym przysługują bezpłatne leki o dzieci do 18 lat i o seniorów powyżej 65. r.ż. Dotychczas bezpłatne leki przysługiwały osobom w wieku 75 lat i starszym.

policjant karetka
21.08.2023 13:39 Seniorzy jechali nad morze. Zanim ruszyli doszło do tragedii, nie żyje jedna osoba

Seniorzy z Gniezna mieli ruszyć w poniedziałek (21.08.2023 r.) na wycieczkę, jednak zamiast tego konieczne było wezwanie służb. Serce 83-letniej seniorki nagle stanęło. Akcja ratunkowa nie przyniosła efektu. - Zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o odstąpieniu od dalszych działań - przekazał dla goniec.pl mł. bryg. Łukasz Michalak z gnieźnieńskiej straży pożarnej.

ZUS pieniądze
09.08.2023 15:54 Emeryci mogą liczyć na dodatkowe 255 zł. Jak zawnioskować o pieniądze?

Wysokie rachunki za energię to zmora wielu z nas. Okazuje się, że emeryci mogą wnioskować o dodatkowe pieniądze na pokrycie zobowiązań. Wyjaśniamy, jak otrzymać 255 zł.

Pieniądze
06.08.2023 17:59 Ważna wiadomość dla wielu emerytów. Pieniądze trafią do nich później

14. emerytura niedługo po raz trzeci wpłynie na konta uprawnionych beneficjentów. Wiadomo, kiedy można spodziewać się przelewu. Jest jednak grupa osób, która otrzyma pieniądze nawet miesiąc później. Wyjaśniamy, z czego to wynika.

pieniądze kalendarz
27.07.2023 21:01 Ruszają wypłaty 14. emerytury. Wiemy, kiedy seniorzy dostaną pieniądze

Kiedy ruszą wypłaty 14. emerytury? Wszystko wskazuje, że ZUS podzieli seniorów i część będzie mogła cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi już w sierpniu. Reszta będzie musiała czekać aż do września, by móc wydać dodatkowe świadczenie. Wiemy, dlaczego tak będzie i kiedy należy spodziewać się przelewu.

NH Poznań znicze Konrad D.
19.07.2023 17:56 Tragedia w Poznaniu. Mocne słowa mieszkańców: “Nic go nie usprawiedliwia”

Miejsce, gdzie Konrad został zastrzelony przez byłego chłopaka swojej narzeczonej - poraża. Poznaniacy przechodzą obok złożonego ogródka NH Poznań i wydają się nie pamiętać, że w niedzielę zginęły tutaj dwie osoby. Niektórzy (nieliczni) głośno komentują jednak ten ogromny dramat. - Nic tego zbrodniarza nie usprawiedliwia - mówi jedna z trzech seniorek siedzących w kawiarni nieopodal miejsca zbrodni. Z ich ust padają mocne słowa, jedna wprost mówi, że cieszy się, iż napastnik popełnił samobójstwo.

gotówka
19.07.2023 15:18 Czternasta emerytura jednak nie dla każdego? Lewica informuje o haczyku. „To dyskryminacja”

Czternasta emerytura to dodatek, który ucieszył wielu seniorów. Ma on na stałe być ważnym punktem w ich domowych finansach. Posłowie Lewicy w piśmie do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej poinformowali jednak, że nie każdy będzie mógł skorzystać z tego świadczenia. „To dyskryminacja tych, którzy pracowali i odprowadzali składki” - piszą posłowie. O co chodzi?

emeryci
07.07.2023 17:23 Czternasta emerytura nie trafi do większej liczby seniorów? Sejm odrzucił poprawki Senatu

W czwartek sejmowe komisje wzięły pod lupę poprawki do ustawy, która wprowadza czternastą emeryturę na stałe. Wśród propozycji Senatu, które zostały odrzucone, znalazła się ta, mówiąca o zwiększeniu liczby seniorów uprawnionych do dodatkowego świadczenia. Sejm ostateczną decyzję podejmie w piątek, jednak już wiadomo, że zmiany zaproponowane przez izbę wyższą nie wejdą w życie.

laptop
04.07.2023 20:11 Ogromny wyciek haseł i loginów Polaków. Sprawdź, czy jesteś na liście

Pamiętasz wyciek do sieci loginów i haseł należących do polskich obywateli, o którym Ministerstwo Cyfryzacji raczyło poinformować pod koniec maja? Jeśli tak, to wiedz, że istnieje sposób na to, by dowiedzieć się, czy wśród ujawnionych znajduje się także Twój tajny kod. Wszystko dzięki ekspertom CERT, którzy dotarli do prawie półmilionowego zbioru wrażliwych danych. Znaleźć go można na specjalnie stworzonej ku temu rządowej stronie.

Pieniądze, ZUS
26.06.2023 15:25 Renta wdowia przepadnie? Jest nowa propozycja, emeryci mogą dostać o 900 zł wyższe świadczenie

W maju br. do Sejmu trafił projekt ustawy nowelizujący system rent wdowich. Zgodnie z proponowanymi zmianami niektórzy beneficjenci mogliby liczyć nawet na 7600 zł miesięcznie. ZUS grzmi jednak, że na takie świadczenie nie ma pieniędzy. Posłowie mieliby więc obradować nad dodatkiem do emerytury w wysokości 900 zł.

pieniądze, ZUS
23.06.2023 12:41 Przejdziesz na emeryturę w lipcu, dostaniesz wyższe świadczenie nawet o kilkaset złotych

Jeśli ktoś zastanawia się, w jakim miesiącu zdecydować się na odejście z pracy na emeryturę, to podpowiadamy: w lipcu. Osoby, które przejdą na emeryturę w lipcu, dostaną nawet o kilkaset złotych wyższe świadczenie niż gdyby zrobiły to w czerwcu. A to dlatego, że ZUS właśnie zwaloryzował kapitał na kontach emerytalnych.  W tym roku podwyżka jest rekordowa.

pieniądze
23.06.2023 11:07 3,8 tys. zł dla emerytów. Dodatek ma być wypłacany osobom z jednego rocznika

Emeryci, którzy urodzili się w 1953 r., otrzymywali niższe świadczenia z powodu niekorzystnych zmian w przepisach. Z tego tytułu otrzymali rekompensaty. Teraz batalia toczy się o odsetki. Gdyby ustawa weszła w życie, to kilkadziesiąt tysięcy osób dostałoby do emerytury średnio 3,8 tys. zł od ZUS.  

zus
18.06.2023 18:39 Część emerytów dostanie 600 zł więcej co miesiąc. Jest jeden warunek

Emerytura honorowa jest wypłacana coraz częściej. Obecnie wynosi ona ponad 5500 złotych. Aby ją otrzymać, należy spełnić jeden warunek. Sprawdź, komu przysługuje takie świadczenie i co musisz zrobić, aby je otrzymać. 

Pieniądze, ZUS
16.06.2023 16:07 Obliczono, ile może wynosić waloryzacja emerytur w 2024 roku. Imponujące kwoty

W marcu br. nastąpiła waloryzacja emerytur, co ucieszyło seniorów, którzy tak jak inni Polacy odczuwają skutki inflacji. Dziennikarze Super Expressu obliczyli, ile mogą wynosić świadczenia po przyszłorocznym wyrównaniu. Emeryci mogą spodziewać się w 2024 roku imponujących kwot.

pieniądze
15.06.2023 20:32 Emeryci i renciści muszą wiedzieć. Są nowe limity, ważne zmiany

Osoby pobierające wcześniejszą emeryturę, a także renciści, będą mogli już niebawem zwiększyć swoje dodatkowe dochody. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, niższy próg zarobków powiększa się o ponad 273 zł brutto, a wyższy o 508 zł brutto.

Emeryci, Jarosław Kaczyński
14.06.2023 16:12 Co z kolejnym obniżeniem wieku emerytalnego? "Mamy słowo samego prezesa"

Jakiś czas temu media obiegły doniesienia, jakoby PiS planowało wprowadzenie emerytur stażowych i de facto obniżenie wieku emerytalnego. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki są przeciwni temu rozwiązaniu, a informatorzy wskazują, że ewentualne zapowiedzi w tej sprawie mogą być tylko elementami kampanii wyborczej.

Pieniądze
12.06.2023 16:10 Pierwsze emerytury po waloryzacji. ZUS podał, ile wynosi przeciętne świadczenie

Według danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, średnia emerytura wypłacona w marcu wyniosła 3 482,63 zł, co oznacza wzrost o 578,78 zł w porównaniu do marca 2022 roku, kiedy liczyła 2 903,85 zł. Wzrost został osiągnięty dzięki waloryzacji emerytur i rent, która wyniosła 14,8 proc.

Pieniądze
03.06.2023 20:47 Te kobiety otrzymają wyższą emeryturę. Wystarczy złożyć prosty wniosek

Kobiety urodzone w pewnym roczniku mają możliwość otrzymania wyższego świadczenia emerytalnego. Aby skorzystać z tej opcji, panie urodzone w 1956 roku muszą jedynie złożyć odpowiedni wniosek w ZUS-ie. Szansę na zwiększenie emerytury mają kobiety, które otrzymywały okresowe emerytury kapitałowe.

policjant więzienie
29.05.2023 13:35 Gang trucicieli usłyszał zarzuty. Oburzające, co robili seniorom

Seniorzy trafili na ich celownik i tracili życie, aby gang trucicieli mógł ograbić ich z majątku i nieruchomości. Do sądu trafił akt oskarżenia. Opis działania sprawców wywołuje gęsią skórkę. Na ławie zasiądzie nawet notariuszka, która pomagała w niecnym procederze.

Emeryci
26.05.2023 19:15 Sejm przyjął ustawę ws. 14. emerytury. Ważne zmiany

Projekt ustawy rządowej ws. 14. emerytury został przyjęty przez Sejm i teraz trafi do Senatu, a następnie będzie oczekiwać na podpis prezydenta. Po zakończeniu procesu legislacyjnego "czternastka" w podstawowym założeniu będzie wypłacana corocznie w wysokości równoważnej emeryturze minimalnej. Nie wszyscy uprawnieni otrzymają jednak pełną kwotę.

Aleksander Kwaśnewski
26.05.2023 16:08 Aleksander Kwaśniewski żali się na wysokość emerytury. Podał kwotę

Aleksander Kwaśniewski opublikował niedawno wraz z Aleksandrem Kaczorowskim książkę zatytułowaną "Prezydent". Teraz udzielił obszernego wywiadu dla portalu "Gazeta.pl". W trakcie rozmowy przyznał m.in., że niestety emerytura, którą otrzymuje, nie spełnia jego oczekiwań. Kwoty, o jakich mówi, dla niektórych są jedynie marzeniem.

emeryci
18.05.2023 17:19 Fatalne informacje dla seniorów. Zapłacą podatek od czternastej emerytury

Popularna „czternastka”, czyli świadczenie, które ma być wypłacane emerytom na stałe, będzie opodatkowane. Według Faktu, seniorzy będą musieli płacić zarówno zaliczkę na podatek, jak i 9 proc. składkę zdrowotną. To może im się nie spodobać. 

Pieniądze, ZUS
12.05.2023 17:33 Emerytura może być wyższa nawet o 500 zł. Wystarczy jeden prosty wniosek

Emerytura wyższa nawet o ponad 500 zł? To możliwe! Osoby, które zgromadziły odpowiedni kapitał mogą skorzystać z prostego sposobu, aby uzyskać taką różnicę w wysokości świadczenia. Wystarczy po prostu wstrzymać się ze złożeniem wniosku o emeryturę przez kilka tygodni.

senior emeryt ręce
05.05.2023 20:33 Darmowe sanatorium dla tych emerytów. Wszystko dzięki nowym przepisom

Wielka radość sporej grupy emerytów. Zmiana przepisów pozwoliła im zyskać zupełnie darmowy przywilej. Mowa o wyjazdach do sanatoriów. Co więcej, nie jest to jedyna korzystna dla seniorów zmiana. To bez wątpienia krok w dobrą stronę.