Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zdumiewające zdjęcia z Krakowa. Nastolatki z maczetą i miotaczem ognia
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.06.2024 14:07

Zdumiewające zdjęcia z Krakowa. Nastolatki z maczetą i miotaczem ognia

Młodzież
Fot. Zarząd Transporu Publicznego w Krakowie/Facebook

Szokujący materiał pokazał Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie. Grupa nastolatków uzbrojonych w maczetę, pałkę teleskopową i miotacz ognia, pojawiła się na terenie pętli Górka Narodowa. Teraz szuka ich policja. 

Uzbrojona młodzież z Krakowa

Kraków to miasto, które od lat kojarzy się nie tylko z atrakcyjnymi zabytkami i artystyczną atmosferą. Niestety wizerunek dawnej stolicy Polski w mediach niszczą kibicowskie porachunki, często załatwione przy pomocy tzw. sprzętu, którym najczęściej są noże i maczety. 

Takie zachowania dotyczą coraz młodszych osób. W czwartek 13 czerwca na terenie pętli Górka Narodowa P+R, pojawiła się grupa uzbrojonych nastolatków. 

Zapłacili za alkohol fałszywymi pieniędzmi. Teraz grozi im 10 lat więzienia

Nastolatki z maczetą i miotaczem ognia

Wyposażenie z jakim nastolatki pojawiły się na parkingu budzi grozę. Z nagrań zarejestrowanych przez kamery Zarządu Transportu Publicznego wynika, że młodzi ludzie mieli ze sobą m.in. maczetę i miotacz ognia. 

Bójki, "mini" miotacze ognia, pałka teleskopowa, maczeta, próba użycia hydrantu i mycie obiektu.... gaśnicą (może i plan był dobry, ale wykonanie gaśnicą proszkową, już nie do końca) - opisują przedstawiciele ZTP.

Policja szuka nastoletnich "gangsterów"

O sprawie została poinformowana krakowska policja, która prowadzi czynności zmierzające do ustalenia tożsamości bawiących się w gangsterów nastolatków. 

Na chwilę obecną potwierdzam, że prowadzone są czynności w tej sprawie na jednym z krakowskich komisariatów. Ustalamy okoliczności zdarzenia oraz tożsamość osób ze zdjęć. Wstępna kwalifikacja czynu to na ten moment uszkodzenie mienia - przekazał rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podkom. Piotr Szpiech.