Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zapłacili za alkohol fałszywymi pieniędzmi. Teraz grozi im 10 lat więzienia
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.06.2024 10:50

Zapłacili za alkohol fałszywymi pieniędzmi. Teraz grozi im 10 lat więzienia

Fałszywe pieniądze
Fot. KMP w Jeleniej Górze

Policja z Karpacza zatrzymała 35-letnią kobietę i 39-letniego mężczyznę, którzy w jednym z miejscowych dyskontów zapłacili za alkohol fałszywym banknotem o nominale 200 zł. Teraz za przestępstwo związane z wprowadzeniem do obrotu fałszywego środka płatniczego, grozi im 10 lat więzienia. 

Fałszywy banktot w Karpaczu

Do jednego z dyskontów spożywczych na terenie Karpacza została wezwana policja. Jak się okazało po mundurowych zadzwonił kasjer, który miał wątpliwości co do autentyczności jednego z banknotów o nominale 200 zł. 

Policjanci potwierdzili, że ujawniony banknot z całą pewności nie jest autentyczny. Niezwłocznie przystępując do podjęcia czynności mających na celu ustalić dokładne okoliczności popełnienia przestępstwa. 

Cios w serce Zbigniewa Ziobry. Zaskakujące odejście z Suwerennej Polski

Alkohol za podrobione pieniądze

Mundurowi krok po kroku ustalili, kto jest winien płatności podrobionym banknotem. Okazało się, że fałszywkę do obrotu wprowadziła 35-letnia kobieta i 39-letni mężczyzna, którzy za pomocą podrobionego banknotu kupili alkohol. 

Skrupulatnie przeprowadzone czynności jak po sznurku doprowadziły policjantów do 39-letniego mężczyzny oraz 35-letniej kobiety. Zatrzymani dość szybko przyznali się, że wykorzystując wzmożony ruch na terenie lokalnego dyskontu fałszywym banknotem zapłacili za alkohol – przekazał st. asp. Łukasz Porębski z KMP w Jeleniej Górze.

ZOBACZ: Aresztowali żonę po pogrzebie męża. Trudno uwierzyć, co zrobiła 

Podejrzani byli pijani

Para twierdziła, że banknot znalazła chwilę wcześniej na ulicy. Z policyjnych ustaleń wynika, że obydwoje byli pijani. Zostali zatrzymani w areszcie do wytrzeźwienia. Za przestępstwo, o dokonanie którego są podejrzani odpowiedzą przed sądem. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Za puszczanie w obieg fałszywych pieniędzy, przyjmowanie, przechowywanie, przewożenie, przenoszenie, przesyłanie ich w takim celu lub też pomaganie w ich zbyciu lub ukryciu grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.