Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje jedna osoba, tragedia na torach. Ogromne utrudnienia, ewakuacja 200 osób
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 19.06.2024 12:26

Nie żyje jedna osoba, tragedia na torach. Ogromne utrudnienia, ewakuacja 200 osób

Pociąg, wypadek, tory
Fot. Komenda Powiatora PSP w Wołominie

W środę 19 czerwca w pobliżu stacji PKP Kobyłka doszło do śmiertelnego potrącenia na torach. “W wyniku zdarzenia osoba ta poniosła śmierć na miejscu. Ofiarą był najprawdopodobniej mężczyzna, jednak znaczna deformacja ciała uniemożliwiała stuprocentową identyfikację” - powiedział w rozmowie z Goniec.pl kapitan Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

 

Tragedia na torach

W środę 19 czerwca kilka minut przed godziną 8 rano, w Rembertowie przy ul. Żołnierskiej w doszło do śmiertelnego potrącenia człowieka przez pociąg. Miejsce wypadku znajduje się niedaleko stacji PKP Kobyłka. 

Około 20 minut po godzinie 8 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie, wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu człowieka przez pociąg - powiedział w rozmowie z "Gońcem" młodszy kapitan Jan Sobków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie.

Zaginiona 39-letnia Natalia nie żyje. Mąż kobiety zatrzymany

Ofiara jest prawdopodobnie mężczyzna

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy potwierdzili, że pociąg pospieszny relacji Warszawa Wschodnia - Białystok potrącił człowieka, który w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu. Ofiarą jest prawdopodobnie mężczyzna, jednak jak wynika z informacji strażaków ciało było tak zdeformowane, że utrudniało stuprocentową identyfikację. 

W wyniku zdarzenia osoba ta poniosła śmierć na miejscu. Ofiarą był najprawdopodobniej mężczyzna, jednak znaczna deformacja ciała uniemożliwiała stuprocentową identyfikację - zaznaczył oficer. 

Kobyłka PKP wypadek.jpg(zdj. Iberion)

Podróżnym podstawiono drugi pociąg

Jak podkreślają strażacy ofiara znajdowała się w miejscu, w którym nie powinna przebywać. Przez pewien czas ruch pociągów w tym miejscu został wstrzymany.

PKP podstawiły podróżnym drugi pociąg, do którego przy pomocy strażaków, przedostało się około 180 osób. Straż informuje, że zakończyła już swoje czynności, wciąż jednak mogą występować w ruchu pociągów relacji Warszawa-Białystok.