Goniec.pl > Wiadomości > Szef ukraińskiego wywiadu potwierdził doniesienia o chorobie Władimira Putina. "Ma jeszcze kilka lat"
Monika Majko
Monika Majko 24.05.2022 13:19

Szef ukraińskiego wywiadu potwierdził doniesienia o chorobie Władimira Putina. "Ma jeszcze kilka lat"

EN 01306223 0461
AFP/EAST NEWS

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego potwierdził doniesienia o złym stanie zdrowia Władimira Putina. Kyryło Budanow w rozmowie z portalem Ukraińska Prawda ujawnił, że rosyjski prezydent zmaga się z kilkoma ciężkimi chorobami, w tym z nowotworem.

– Ale nie warto mieć nadziei, że Putin umrze jutro – powiedział Budanow.

Budanow: "Putin ma jeszcze kilka lat"

Już od jakiegoś czasu w mediach regularnie pojawiają się doniesienia o złym stanie zdrowia Władimira Putina. Kyryło Budanow potwierdził te informacje, jednocześnie podkreślając jednak, że pomimo choroby Władimir Putin ma przed sobą jeszcze co najmniej kilka lat życia.

– Czy nam się to podoba, czy nie, taka jest prawda – dodał Budanow w rozmowie z Ukraińską Prawdą.

Jak podkreślił szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, Putin w ostatnim czasie "znacznie ograniczył dostęp do siebie". Zdaniem Budanowa może mieć to związek z doniesieniami o problemach psychicznych rosyjskiego prezydenta.

– Przychodzi teraz do niego dość mała liczba osób. Trzyma wszystkich na dystans. Patrząc na niektóre z jego syndromów maniakalnych, prawdopodobnie boi się przygotowywać następcę, zdając sobie sprawę, że może on zająć jego stanowisko nieco wcześniej, niż chce tego sam Putin. [...] On wierzy, że będzie rządził na zawsze. Ale tak nie będzie –  podkreślił szef wywiadu Ukrainy.

Kreml już dyskutuje o ewentualnym następcy Putina

O zastąpieniu Władimira Putina mówi się jednak coraz głośniej, nawet na Kremlu. Jak donosi portal Meduza, rosyjskie elity są coraz bardziej niezadowolone z polityki uprawianej przez głowę ich państwa. Padają już nawet konkretne nazwiska osób, które mogłyby w przyszłości zając miejsce prezydenta Rosji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Ukraińska Prawda/WP/Goniec.pl