Goniec.pl
Pijany ksiądz odprawiający pogrzeb ukarany, kuria wydała komunikat

Unsplash.com/adrianna geo

Pijany odprawiał pogrzeb. Jest decyzja ws. księdza z Wielkopolski, kuria wydała komunikat

24 Maja 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ksiądz, który mając blisko 3 promile alkoholu we krwi prowadził pogrzeb, poniósł konsekwencje. Kuria kaliska opublikowała komunikat, gdzie pada zapewnienie, że wikariusz został odsunięty od posługi kapłańskiej.

W miniony piątek w Kotlinie w woj. wielkopolskim miał miejsce niecodzienny pogrzeb. Zwieńczył go bowiem przyjazd policji. Okazało się, że podejrzenia o tym, że ksiądz prowadzący ceremonię pogrzebową jest pijany, były słuszne.

East News - zdj. ilustracyjne, Screen Twitter/Daria Klimza

Śląsk: śmigłowiec gasił pożar, wpadł do zbiornika wodnego. Maszyna jest prawie całkowicie zatopiona

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz celebrował pogrzeb, był pijany

Wierni zgromadzeni na ostatnim pożegnaniu byli zdziwieni nietypowym zachowaniem księdza. W pierwszej wersji wydarzeń to uczestnik pogrzebu i parafianin miał zadzwonić po policję. Po ustaleniu faktów na jaw wyszło, że to nie wierny, a pracownik firmy pogrzebowej obsługującej pogrzeb w Wielkopolsce zdecydował się wezwać do kościoła funkcjonariuszy.

Przypomnijmy, że policjanci pozwolili dokończyć księdzu ceremonię pogrzebową, ale tuż po niej duchowny został zbadany alkomatem. Wynik nie pozostawiał wątpliwości. Wikariusz miał 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wikariusz odsunięty od posługi

Parafia św. Kazimierza w Kotlinie w Wielkopolsce prowadzona jest przez Alojzego Mendlikowskiego. Duchowny jest nie tylko proboszczem, ale również... dekanalnym referentem do spraw trzeźwości.

Ani on, ani pijany podczas pogrzebu wikariusz nie chcieli udzielić komentarza w sprawie. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" udzielił go jednak ks. kan. Marek Kozica prowadzący dekanat czermińskiego.

Rząd chce wypłacić czternastkę pod koniec wakacji, w projekcie wprowadzono autopoprawki

Czternasta emerytura. Kiedy seniorzy dostaną pieniądze? Znamy terminy

CZYTAJ DALEJ

Ku zaskoczeniu wszystkich ksiądz Kozica wezwał do tego, by współczuć pijanemu księdzu. - To nie jest moja sprawa, żebym ja osądzał tego człowieka. Szukacie sensacji, zamiast współczuć człowiekowi - powiedział dla "GW".

W poniedziałek, 23 maja oficjalny komunikat w sprawie księdza wydała kuria kaliska. Parafianie z Kotlina nie zobaczą już księdza, który zapisał się w ich pamięci swoim wyczynem.

Wikariusz poniósł konsekwencje swoich czynów. - Informuję, że w związku z ostatnimi wydarzeniami mającymi miejsce w parafii pw. św. Kazimierza w Kotlinie posługujący tam wikariusz został odsunięty od pracy duszpasterskiej i podjął decyzję o rozpoczęciu terapii - przekazał rzecznik diecezji kaliskiej ks. Michał Włodarski.

PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Sprawdziliśmy, czym handluje o. Rydzyk. Magnes z lamą i dekoder to dopiero początek

O. Tadeusz Rydzyk znany jest z żyłki do biznesu. Sprawdziliśmy, czym zakonnik handluje w sklepie internetowym swojej fundacji Lux Veritatis. Przyznać trzeba, że w asortymencie nie brakuje prawdziwych "perełek".

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: o2

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Jerzy Dudek domaga się zwolnienia Michniewicza. Padła niewiarygodna kandydatura

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Groźny wypadek w powiecie kościańskim. Najpierw zderzenie z jeleniem, później jeszcze większa tragedia

Wiadomości

Wielkopolskie: Zderzył się z jeleniem, chwilę później uderzył w inny samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opozycja apeluje do Andrzeja Dudy. Chodzi o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

Czytaj więcej >
Jednym komentarzem zakpili z wpadki Kaczyńskiego. Znani kabareciarze bezlitośni dla prezesa PiS

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego hitem sieci. Neo-Nówka bezlitosna dla prezesa PiS

Czytaj więcej >

Wiadomości

Potężne problemy Putina, Rosjanie mają dość. Podkładają ogień pod państwowe urzędy

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Poszedł do Biedronki, cena mleka zupełnie go zaskoczyła. Zaraz podrożeją kolejne podstawowe produkty

Czytaj więcej >