Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Siła uderzenia była tak wielka, że z auta wypadł silnik. Służby miały ręce pełne roboty
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.12.2023 17:11

Siła uderzenia była tak wielka, że z auta wypadł silnik. Służby miały ręce pełne roboty

wypadek
KP PSP w Koluszkach

Do bardzo niebezpiecznego wypadku doszło w środę 6 grudnia około godziny 11.00 na autostradzie A1 pod Łodzią. Jedna osoba została poważnie ranna w zderzeniu ciężarówki z samochodem osobowym. Służby opublikowały zdjęcia, siła uderzenia musiała być ogromna, bowiem z osobówki wypadł silnik.

Poważny wypadek na autostradzie A1 pod Łodzią

Wypadek miał miejsce około godziny 11.00 w środę 6 grudnia. Samochód osobowy oraz ciężarówka zderzyły się ze sobą na autostradzie A1, konkretnie na węźle Łódź Południe przy zjeździe na drogę ekspresową S8 w kierunku Wrocławia.

Przyczyną wypadku według wstępnych informacji, jakie przekazała policja, było niedostosowanie się przez jednego z kierujących do panujących na drodze warunków.

Pod 16-latkiem załamał się lód, chłopiec nie żyje. Sąsiadka przerwała milczenie

Wypadek na A1 pod Łodzią. Kierowca stracił panowanie nad autem

Młodsza aspirant Aneta Kotynia z policji dla powiatu łódzkiego wschodniego przekazała więcej szczegółów odnośnie wypadku.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w samochód ciężarowy i bariery energochłonne - poinformowała 

Niebezpieczny wypadek na A1. Z auta wypadł silnik

Siła zderzenia pojazdów musiała być bardzo duża. Z osobowej toyoty wypadł bowiem silnik. - Kierujący toyoty został ukarany mandatem, z obrażeniami trafił do szpitala - poinformowała policjantka. Służby udostępniły zdjęcia z miejsca zdarzenia.

2.png
KP PSP w Koluszkach
3.png
KP PSP w Koluszkach

Droga na autostradzie przez kilka godzin była zablokowana. W najbliższym czasie szczegółowe okoliczności tego wypadku wyjaśniać będzie policja.

 

Źródło: TVN24.pl/Goniec.pl