Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czołowe zderzenie osobówek w województwie lubelskim. Kobieta zginęła na miejscu
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 29.11.2023 23:00

Czołowe zderzenie osobówek w województwie lubelskim. Kobieta zginęła na miejscu

wypadek
OSP KSRG Zwierzyniec

Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce w środę 29 listopada w miejscowości Kosobudy (woj. lubelskie). Dwa samochody osobowe zderzyły się ze sobą czołową. Kierująca jednym z pojazdów nie miała żadnych szans. Zginęła na miejscu.

Tragiczny wypadek w miejscowości Kosobudy

Do zdarzenia doszło w środę 29 listopada około godziny 13.30. Do służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kosobudy między Szczebrzeszynem a Zamościem.

Według wstępnych ustaleń policji 71-letni kierowca samochodu osobowego marki ford jechał w kierunku Zamościa, po czym nagle wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z nadjeżdżającym citroenem, którym podróżowało pięć osób.

Ważne zmiany w emeryturach od już 1 grudnia. ZUS właśnie wydał komunikat

Tragiczny wypadek w Kosobudach. Kobieta zginęła na miejscu

Zderzenie samochodów było czołowe i tragiczne w skutkach. 62-letnia pasażerka citroena w wyniku uderzenia zginęła na miejscu. Pozostali poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala.

Citroenem kierowała 52-letnia kobieta z gminy Nielisz. Badanie alkomatem, przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Policja wyjaśnia szczegóły tragedii

W najbliższym czasie policja pod nadzorem prokuratury ustalać będzie szczegółowe okoliczności oraz przyczyn tragicznego wypadku. Droga na trasie przez długi czas była zablokowana. Na miejscu pracowały wszystkie służby. Wyznaczono objazdy.

Policja cały czas przypomina i apeluje do kierowców o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach. Jest ślisko, jezdnie są oblodzone, a w takich okolicznościach dużo łatwiej o wypadek. 

lubelska policja.png
Lubelska Policja