Goniec.pl
ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

SBU publikuje rozmowę rosyjskiego dowódcy. Otrzymał rozkaz dotyczący fabryki Azovstal

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rozmowa rosyjskiego dowódcy walczącego na wojnie Władimira Putina została przechwycona przez Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Wojskowy nieświadomy bycia na podsłuchu zdradził podczas rozmowy ze swoją żoną, jakie rozkazy otrzymali Rosjanie na temat działań wobec fabryki Azovstal.

Kolejna z przechwyconych przez ukraińskie służby rozmowa rosyjskiego żołnierza dostarcza szokujących wiadomości na temat planów rosyjskiej armii. Tym razem Rosjanin przekazał konkretne rozkazy wobec zakładów Azvostal.

Putin

Ukraiński wywiad: Rosja planowała inwazję na Białoruś po sfałszowanych wyborach w 2020 roku

CZYTAJ DALEJ

Mężczyzna deklarując plany dotyczące mariupolskiego kombinatu metalurgicznego w Ukrainie stał około 4 kilometry od samej fabryki. Polecenia dotyczące postępowania z Azovstalem są wyjątkowo jasne.

Rosjanin rozmawiał z żoną, zdradził plany wobec fabryki Azvostal

Na nagraniu opublikowanym przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy usłyszeć można, że wojskowy otrzymał rozkaz od dowództwa, by Azovstal w Mariupolu "zrównać z ziemią". Tym razem przechwycone słowa nie padały z ust zwykłego żołnierza armii Władimira Putina.

Jak relacjonuje SBU, telefon wykonał dowódca plutonu w Rostowie. Rosjanin zadzwonił do swojej żony i poinformował ją, na czym obecnie skupiają się w czasie walk na wojnie w Ukrainie podczas stacjonowania na wschodzie kraju.

Dowódca w rozmowie ze swoją żoną zdawał się cieszyć z otrzymanego rozkazu. Stwierdził, że czekają na "niespodzianki z Rosji… 3-tonowe z nieba".

Włoski premier ujawnił kulisy swoich rozmów z Putinem, prezydent Rosji ma teraz jeden cel

"Do samego końca próbowałem z nim rozmawiać". Włoski premier zdradził kulisy rozmów z Putinem

CZYTAJ DALEJ

- Powiedzieli, żeby zrównać wszystko z ziemią… Przyjechał podpułkownik i powiedział: "Poczujecie to na sobie i usłyszycie" - wyjaśnił podczas podsłuchiwanej rozmowy rosyjski żołnierz. Żona zapytała go o to, co dzieje się z cywilami, którzy nie są wojskowymi. Mężczyzna i na to miał odpowiedź.

Rosjanie skupiają się na fabryce Azovstal

Kobieta na swoje pytanie odnośnie sytuacji cywili usłyszała od swojego męża walczącego w Ukrainie, że ci ludzie, którzy chcieli: wyjechali. W opinii dowódcy plutonu w Rostowie na miejscu zostali już tylko "bardzo mądrzy" i "patrioci".

Poniedziałkowe informacje na temat sytuacji w okolicy fabryki stoją w sprzeczności ze słowami Rosjanina. Portal "Ukraińska prawda" wskazuje, że w podziemiach Azovstalu chronią się Ukraińcy, w tym całe rodziny z dziećmi.

W opisie nagrania opublikowanego przez SBU podkreślono, iż Rosjanie mimo swojej znacznej przewagi liczebnej nie są w stanie podbić oblężonego Mariupola. - Dlatego chcą zrównać z ziemią fabrykę Azovstal, w której bronią się nasi bojownicy - dodało SBU.

Tak mieszka Wołodymyr Zełenski

Niewiarygodne, jak od początku wojny mieszka Zełenski. Nie może nawet zapalić światła

- Tu musi być ciemno, nie można włączyć światła, bo bomba mogłaby po prostu wlecieć podczas nalotu - powiedział Wołodymyr Zełenski podczas oprowadzania dziennikarzy po swoim tymczasowym domu od początku wojny w Ukrainie. Tak żyje prezydent okupowanego kraju, który nie chciał zostawić rodaków i nie wyjechał ze stolicy nawet, gdy ta była atakowana. fot. Twitter.com/@60Minutes

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Białoruski polityk zagroził Polsce i Litwie. Chce wziąć odwet za rzekomą planowaną agresję

  • Ukraiński parlament chce zmusić mężczyzn w wieku poborowym do powrotu. Nowe prawo wejdzie w życie?

  • Donald Tusk znów ostro o działaniach rządu. "Plany pisane obcym alfabetem"

Źródło: goniec.pl, wp.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >