Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Roszada w PiS. Poseł zrezygnował z mandatu. Jego miejsce ma zająć brat wicepremiera

29 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Jerzy Bielecki zrzeka się poselskiego mandatu. Zgodnie z informacjami Onetu reprezentant PiS ma otrzymać pracę w energetycznej spółce Skarbu Państwa. Na miejscu polityka w Sejmie zasiądzie Leszek Kowalczyk, brat Henryka Kowalczyka, ministra rolnictwa.

Poseł PiS rezygnuje z mandatu i wszystko wskazuje, że zmiana miejsca pracy nie będzie dla Jerzego Bieleckiego powodem do smutku. Wiadomości portalu onet.pl wskazują, że sejmowe ławy nie będą mogły równać się z nadchodzącą pracą Jerzego Bieleckiego.

Poseł PiS zrzeka się mandatu

Roszady w ławach partii Jarosława Kaczyńskiego . Poseł PiS Jerzy Bielecki zrzeka się poselskiego mandatu.

Jerzy Bielecki nie może jednak mówić o smutku. Ustalenia portalu onet.pl wskazują, że łzę na policzku polityka otrze zupełnie nowa i lukratywna posada.

Jerzy Bielecki zasiądzie w spółce Skarbu Państwa?

Oliwy do ognia w tajemniczego zrzeczenia się mandatu poselskiego przez Jerzego Bieleckiego dolał fakt, iż nowe miejsce pracy powiązane jest z dużymi pieniędzmi. Onet nieoficjalnie ustalił, że były poseł PiS zasiądzie w spółce Skarbu Państwa powiązanej z branżą energetyczną.

- Poseł Jerzy Bielecki z Janowa Lubelskiego zrzekł się mandatu. W nagrodę za 12 wystąpień przez trzy lata dostaje ciepły stołek w Spółce Skarbu Państwa. Bierny, mierny, ale wierny - napisała na Twitterze Marta Wcisło, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Ciekawy jest również fakt, że na miejsce posła PiS powołany zostanie polityk, który jest bezpośrednio powiązany z rządem . Ta sprawa jest tak podejrzana, że to aż dziwne, iż nikt nie stwierdził, że musi bardziej ukryć prawdziwe zamiary.

Brat ministra otrzyma mandat poselski

Na sejmowym miejscu Jerzego Bieleckiego zasiądzie Leszek Kowalczyk. Polityk jest zapewne wdrożony w najważniejsze polityczne kwestie, gdyż jego brat zasiada w rządzie PiS.

Leszek Kowalczyk to radny sejmiku województwa lubelskiego. Prywatnie natomiast jest bratem Henryka Kowalczyka: wicepremiera oraz ministra rolnictwa. Polityk skomentował swój niespodziewany awans do Sejmu.

Leszek Kowalczyk w rozmowie z portalem onet.pl wskazał, że nie zna motywacji Jerzego Bieleckiego. Przyszły poseł PiS utrzymuje, że nie ma pojęcia, dlaczego kolega rezygnuje z mandatu.

- Próbowałem się dowiedzieć, ale nie bardzo był wyrywny, by mi to wyjaśnić. Nie naciskałem - powiedział dla portalu onet.pl Leszek Kowalczyk.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]