Goniec.pl > Polska > Drelów. Dwóch 19-latków straciło życie w garażu. Obok stało auto
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.11.2022 12:12

Drelów. Dwóch 19-latków straciło życie w garażu. Obok stało auto

Drelów: nie żyje dwóch 19-latków
(zdj. ilustracyjne) policja pod

Na Lubelszczyźnie zginęło dwóch 19-latków. Do śmierci doszło w garażu. Policja podała, iż zna już wstępną przyczynę zgonu młodych mężczyzn. Nic nie wskazuje na to, by brały w nim udział osoby trzecie.

Drelów. Dwóch 19-latków zginęło w niedzielę 27 listopada. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godziny 21:30.

Niestety mimo natychmiastowej akcji nie udało się uratować życia młodych mężczyzn. Lekarz był bezradny i stwierdził zgon 19-latków.

Drelów na Lubelszczyźnie: nie żyje dwóch 19-latków

Tragedia w Drelowie to przestroga dla wszystkich lekceważących zagrożenia, których nie widać. Wcześniejsze ostrzeżenia policji i straży pożarnej zostały zignorowane przez dwóch 19-latków.

W niedzielę 19-latkowie spotkali się w jednym z garaży w Drelowie. W środku było auto i decyzja o otworzeniu jego drzwi okazała się śmiertelna.

19-latkowie nie zginęli na drodze. Młodzi mężczyźni nie opuścili nawet garażu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła, że w pomieszczeniu jest dym.

- Chłopcy siedzieli w aucie z pracującym silnikiem - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. To właśnie pracujący silnik jest prawdopodobną przyczyną śmierci 19-latków.

Wszystko wskazuje, że się zatruli

W niedzielny wieczór doszło do tragedii i śledczy przychylają się do zdania, że śmierć 19-latków to efekt ich działań. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w niedzielne popołudnie poszli do garażu, by naprawiać auto - dodał kom. Salczyńska-Pyrchla.

Strażacy wezwani do Drelowa przekazali, iż 19-latkowie byli nieprzytomni. Zaniknęły również czynności życiowe. Jak poinformował "Dziennik Wschodni" resuscytacja nastolatków trwała godzinę.

Lekarz stwierdził zgon. Wszystko wskazuje na to, że dwóch 19-latków przebywając w garażu z włączonym silnikiem, zatruło się spalinami. Policja i prokuratura badają jeszcze tę sprawę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP, dziennik wschodni