Goniec.pl

(zdj. ilustracyjne) policja pod

Drelów. Dwóch 19-latków straciło życie w garażu. Obok stało auto

28 Listopada 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Na Lubelszczyźnie zginęło dwóch 19-latków. Do śmierci doszło w garażu. Policja podała, iż zna już wstępną przyczynę zgonu młodych mężczyzn. Nic nie wskazuje na to, by brały w nim udział osoby trzecie.

Drelów. Dwóch 19-latków zginęło w niedzielę 27 listopada. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie około godziny 21:30.

Niestety mimo natychmiastowej akcji nie udało się uratować życia młodych mężczyzn. Lekarz był bezradny i stwierdził zgon 19-latków.

Drelów na Lubelszczyźnie: nie żyje dwóch 19-latków

Tragedia w Drelowie to przestroga dla wszystkich lekceważących zagrożenia, których nie widać. Wcześniejsze ostrzeżenia policji i straży pożarnej zostały zignorowane przez dwóch 19-latków.

W niedzielę 19-latkowie spotkali się w jednym z garaży w Drelowie. W środku było auto i decyzja o otworzeniu jego drzwi okazała się śmiertelna.

19-latkowie nie zginęli na drodze. Młodzi mężczyźni nie opuścili nawet garażu. Zaniepokojona rodzina zgłosiła, że w pomieszczeniu jest dym.

- Chłopcy siedzieli w aucie z pracującym silnikiem - powiedziała w rozmowie z Radiem ZET kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. To właśnie pracujący silnik jest prawdopodobną przyczyną śmierci 19-latków.

Wszystko wskazuje, że się zatruli

W niedzielny wieczór doszło do tragedii i śledczy przychylają się do zdania, że śmierć 19-latków to efekt ich działań. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w niedzielne popołudnie poszli do garażu, by naprawiać auto - dodał kom. Salczyńska-Pyrchla.

Strażacy wezwani do Drelowa przekazali, iż 19-latkowie byli nieprzytomni. Zaniknęły również czynności życiowe. Jak poinformował "Dziennik Wschodni" resuscytacja nastolatków trwała godzinę.

Lekarz stwierdził zgon. Wszystko wskazuje na to, że dwóch 19-latków przebywając w garażu z włączonym silnikiem, zatruło się spalinami. Policja i prokuratura badają jeszcze tę sprawę.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Donald Tusk trafi przed Trybunał Stanu? Janusz Kowalski zbiera podpisy za powołaniem komisji śledczej

  • "Newsweek": Jacek Kurski wystartuje z listy PiS. Obietnicę miał złożyć sam prezes

  • Rosja grozi kolejnemu państwu. "Od tego też zaczęły się wydarzenia w Ukrainie"

Źródło: PAP, dziennik wschodni

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Takie słowa ludzie mówią bliskim tuż przed śmiercią. Ratownik zabrał głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Policja z całej Polski szuka tego mężczyzny. Oburzające, czego miał się dopuścić
Czytaj więcej >

Polska

Zatrważające znalezisko podczas prac budowlanych. Na miejscu zaroiło się od służb
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ofiarowała na pogrzeb babci wszystkie oszczędności. Ksiądz bezlitośnie zemścił się podczas mszy
Czytaj więcej >

Polska

Nadchodzi potężne załamanie pogody, zacznie się już za chwilę. Dwucyfrowy mróz i śnieżyce
Czytaj więcej >

Wiadomości

Chciała się wypisać z Kościoła, trudno uwierzyć, czym straszył ją ksiądz. Padły oburzające słowa
Czytaj więcej >
Agata Jaroszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]