Goniec.pl > Polityka > Atak rosyjskiej propagandy na Morawieckiego. Spreparowane zdjęcia szefa rządu trafiło do sieci
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 28.11.2022 18:05

Atak rosyjskiej propagandy na Morawieckiego. Spreparowane zdjęcia szefa rządu trafiło do sieci

Morawiecki
GENYA SAVILOV/AFP/East News

Kremlowska propaganda przypuściła agresywny atak na Mateusza Morawieckiego, publikując w proreżimowych mediach rosyjskich spreparowane zdjęcia polskiego premiera. Na fotografiach szef rządu rzekomo składa kwiaty przy pomniku Stepana Bandery. "Celem działań Kremla jest wytworzenie w Polsce wrogości wobec Ukrainy" - poinformował rządowy pełnomocnik ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, Stanisław Żaryn, jednocześnie wydając "alert dezinformacyjny".

Bezpardonowy atak rosyjskiej propagandy na Morawieckiego

- Propaganda Rosji wyprodukowała sfałszowane zdjęcie Premiera RP, kłamiąc, że Premier składał w Kijowie hołd S. Banderze. To kolejna rosyjska próba destabilizowania RP oraz relacji PL i UA - poinformował Stanisław Żaryn w mediach społecznościowych.

Zdaniem rządowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, opublikowane w rosyjskich mediach społecznościowych oraz tradycyjnych fotografie mają stanowić reakcję władz Rosji na ostatnią wizytę Premiera Polski w Kijowie. W związku ze spreparowanymi zdjęciami polskiego szefa rządu wystosowano tzw. alert dezinformacyjny.

Stanisław Żaryn nie pozostawia złudzeń: - Działania propagandowe oparte na fałszywym zdjęciu mają na celu uderzenie w wizerunek Premiera RP, ale także destabilizację debaty publicznej w PL. Rosja liczy, że promowanie kłamstwa dot. honorowania Bandery przez władze RP wytworzy w reakcji wrogość wobec Rządu RP i Ukrainy - podkreślał polityk.

Zdaniem pełnomocnika "propagandowy przekaz jest transferowany do polskiej infosfery, ale również do infosfery krajów Zachodu", a jego zdaniem, dla władz na Kremlu, jest to obecnie priorytet.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter