Goniec.pl

GENYA SAVILOV/AFP/East News

Atak rosyjskiej propagandy na Morawieckiego. Spreparowane zdjęcia szefa rządu trafiło do sieci

28 Listopada 2022

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Kremlowska propaganda przypuściła agresywny atak na Mateusza Morawieckiego, publikując w proreżimowych mediach rosyjskich spreparowane zdjęcia polskiego premiera. Na fotografiach szef rządu rzekomo składa kwiaty przy pomniku Stepana Bandery. "Celem działań Kremla jest wytworzenie w Polsce wrogości wobec Ukrainy" - poinformował rządowy pełnomocnik ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, Stanisław Żaryn, jednocześnie wydając "alert dezinformacyjny".

Bezpardonowy atak rosyjskiej propagandy na Morawieckiego

- Propaganda Rosji wyprodukowała sfałszowane zdjęcie Premiera RP, kłamiąc, że Premier składał w Kijowie hołd S. Banderze. To kolejna rosyjska próba destabilizowania RP oraz relacji PL i UA - poinformował Stanisław Żaryn w mediach społecznościowych.

Zdaniem rządowego pełnomocnika ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, opublikowane w rosyjskich mediach społecznościowych oraz tradycyjnych fotografie mają stanowić reakcję władz Rosji na ostatnią wizytę Premiera Polski w Kijowie. W związku ze spreparowanymi zdjęciami polskiego szefa rządu wystosowano tzw. alert dezinformacyjny.

Stanisław Żaryn nie pozostawia złudzeń: - Działania propagandowe oparte na fałszywym zdjęciu mają na celu uderzenie w wizerunek Premiera RP, ale także destabilizację debaty publicznej w PL. Rosja liczy, że promowanie kłamstwa dot. honorowania Bandery przez władze RP wytworzy w reakcji wrogość wobec Rządu RP i Ukrainy - podkreślał polityk.

Zdaniem pełnomocnika "propagandowy przekaz jest transferowany do polskiej infosfery, ale również do infosfery krajów Zachodu", a jego zdaniem, dla władz na Kremlu, jest to obecnie priorytet.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter

Tagi:

Podobne artykuły

Polityka

Zabójca Pawła Adamowicza skazany na dożywocie. Wstrząsająca reakcja na wyrok
Czytaj więcej >

Polityka

Szef MON pilnie zaapelował do wszystkich Polaków. Chodzi o "siatkę szpiegowską"
Czytaj więcej >

Polityka

Pieniądze z 500 plus będą wyższe? Możliwe, ale nie jest wykluczony również próg dochodowy
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podpisał nowelizacje ustaw. Zmiany w Kodeksie wyborczym stały się faktem
Czytaj więcej >

Polityka

Rozpaczliwe wyznanie syna Lecha Wałęsy. Potrzebuje pieniędzy na walkę z chorobą
Czytaj więcej >

Polityka

Wielka afera w siedzibie PiS. Interweniowała policja
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]