Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Rosjanie brutalnie zaatakowali ukraińskiego barmana. W sieci krąży wstrząsające nagranie
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 18.04.2022 13:08

Rosjanie brutalnie zaatakowali ukraińskiego barmana. W sieci krąży wstrząsające nagranie

rosyjscy turyści napadli na Ukraińca
Twitter/OnlineMagazin

Konflikt rosyjsko-ukraiński rozlewa się na obywateli obu krajów. W hiszpańskiej miejscowości Torrovieja trzech Rosjan zaatakowało obsługującego ich barmana tylko dlatego, że pochodzi on z Ukrainy. Mężczyzna ma złamany nos i został pchnięty nożem, sprawę zgłosił odpowiednim organom.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że w Ukraińcach nie bez powodu obudziły się negatywne uczucia do Rosjan. Podobnie zadziało się także w drugą stronę, głównie z uwagi na podsycaną przez kremlowską propagandę nienawiść do narodu ukraińskiego, który najchętniej podporządkowałby sobie Putin, uważając za nację słabszą i historycznie zależną od Moskwy.

Trójka Rosjan zaatakowała barmana. 43-latek pochodzi z Ukrainy

Patrząc na obrazki z hiszpańskiej miejscowości Torrovieja trudno nie odnieść wrażenia, że konflikt militarny za naszą wschodnią granicą zbiera tragiczne żniwo. W jednym z barów znajdujących się w miasteczku doszło ostatnio do groźnego incydentu, którego podłożem było właśnie pochodzenie stojącego za ladą barmana.

Rusłan, który pochodzi z Ukrainy, ale od ponad 20 lat mieszka w Hiszpanii, musiał ostatnio odmówić obsłużenia trzech klientów z Rosji ze względu na fakt, że było już późno i lokal, w którym pracuje był zamknięty. To nie spodobało się jednak chcącym się zabawić Rosjanom, którzy zapytali 43-latka, skąd pochodzi. Mężczyzna odparł, że z Ukrainy i dodał przy tym słynny okrzyk "Chwała Ukrainie".

To rozsierdziło grupę na tyle, że doszło do poważnej bójki. Rosjanie rzucili się z pięściami na Rusłana, zadajac mu liczne ciosy i poważnie raniąc. W mediach społecznościowych krąży zresztą nagranie, które zarejestrowało całą sytuację.

Internauci oburzeni brutalnością agresorów

Film pokazuje, że mimo iż w barze było jeszcze kilka osób, nikt nie zdecydował się pomóc zaatkowanemu barmanowi poza dwiema kobietami. Te jednak nie wskórały zbyt dużo, gdyż zostały totalnie zignorowane przez agresywnych i o wiele silniejszych Rosjan. Sytuacja oburzyła użytkowników Twittera, którzy chętnie komentowali zajście, często używając niecenzuralnych słów pod adresem napastników. - Taka jest natura Rosjan. Są bardzo odważni, kiedy jest 3 na 1. Kiedy jest 1 na 1 gotowi są sprzedać własną matkę za butelkę wódki - napisał jeden z internautów. Oprócz tego, oberwało się również zupełnie obojętnym na los 43-latka klientom baru.

Hiszpański serwis theolivepress.es podaje, że pobity Ukrainiec zgłosił zdarzenie Straży Obywatelskiej. Okazało się, że ma on złamany nos i został pchnięty nożem. Trwa dochodzenie w sprawie, dwaj z trójki agresorów to najprawdopodobniej bracia mający kryminalną przeszłość.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet