Goniec.pl
rosyjscy turyści napadli na Ukraińca

Twitter/OnlineMagazin

Rosjanie brutalnie zaatakowali ukraińskiego barmana. W sieci krąży wstrząsające nagranie

18 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Konflikt rosyjsko-ukraiński rozlewa się na obywateli obu krajów. W hiszpańskiej miejscowości Torrovieja trzech Rosjan zaatakowało obsługującego ich barmana tylko dlatego, że pochodzi on z Ukrainy. Mężczyzna ma złamany nos i został pchnięty nożem, sprawę zgłosił odpowiednim organom.

Wojna w Ukrainie sprawiła, że w Ukraińcach nie bez powodu obudziły się negatywne uczucia do Rosjan. Podobnie zadziało się także w drugą stronę, głównie z uwagi na podsycaną przez kremlowską propagandę nienawiść do narodu ukraińskiego, który najchętniej podporządkowałby sobie Putin, uważając za nację słabszą i historycznie zależną od Moskwy.

Polskie wojsko

Do polskiej armii wezwą nawet sześćdziesięciolatków. Wiemy, kto uniknie powołania

CZYTAJ DALEJ

Trójka Rosjan zaatakowała barmana. 43-latek pochodzi z Ukrainy

Patrząc na obrazki z hiszpańskiej miejscowości Torrovieja trudno nie odnieść wrażenia, że konflikt militarny za naszą wschodnią granicą zbiera tragiczne żniwo. W jednym z barów znajdujących się w miasteczku doszło ostatnio do groźnego incydentu, którego podłożem było właśnie pochodzenie stojącego za ladą barmana.

Rusłan, który pochodzi z Ukrainy, ale od ponad 20 lat mieszka w Hiszpanii, musiał ostatnio odmówić obsłużenia trzech klientów z Rosji ze względu na fakt, że było już późno i lokal, w którym pracuje był zamknięty. To nie spodobało się jednak chcącym się zabawić Rosjanom, którzy zapytali 43-latka, skąd pochodzi. Mężczyzna odparł, że z Ukrainy i dodał przy tym słynny okrzyk "Chwała Ukrainie".

To rozsierdziło grupę na tyle, że doszło do poważnej bójki. Rosjanie rzucili się z pięściami na Rusłana, zadajac mu liczne ciosy i poważnie raniąc. W mediach społecznościowych krąży zresztą nagranie, które zarejestrowało całą sytuację.

Internauci oburzeni brutalnością agresorów

Film pokazuje, że mimo iż w barze było jeszcze kilka osób, nikt nie zdecydował się pomóc zaatkowanemu barmanowi poza dwiema kobietami. Te jednak nie wskórały zbyt dużo, gdyż zostały totalnie zignorowane przez agresywnych i o wiele silniejszych Rosjan.

Sytuacja oburzyła użytkowników Twittera, którzy chętnie komentowali zajście, często używając niecenzuralnych słów pod adresem napastników. - Taka jest natura Rosjan. Są bardzo odważni, kiedy jest 3 na 1. Kiedy jest 1 na 1 gotowi są sprzedać własną matkę za butelkę wódki - napisał jeden z internautów. Oprócz tego, oberwało się również zupełnie obojętnym na los 43-latka klientom baru.

Hiszpański serwis theolivepress.es podaje, że pobity Ukrainiec zgłosił zdarzenie Straży Obywatelskiej. Okazało się, że ma on złamany nos i został pchnięty nożem. Trwa dochodzenie w sprawie, dwaj z trójki agresorów to najprawdopodobniej bracia mający kryminalną przeszłość.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Wiadomości

Opozycja razem czy osobno? Polacy zdecydowali

Czytaj więcej >
Myśleli, że nie żyje, a on był w areszcie. Sąsiedzi do dziś na widok pana Jarosława krzyczą "Cześć, nieboszczyk"

Wiadomości

Warszawa: Kilka miesięcy po pogrzebie do jej drzwi zapukał nieboszczyk. Zbladła i zaniemówiła

Czytaj więcej >
Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >