Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Samochód zderzył się z ciężarówką
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 06.06.2024 21:15

Nie żyje 12-letnia dziewczynka. Samochód zderzył się z ciężarówką

wypadek
Fot. PSP Końskie

Nie udało się uratować życia 12-letniej dziewczynki, która została ranna w poniedziałkowym wypadku między miejscowościami Cisowniki i Strażnica w gminie Smyków. Doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. 19-latek odebrał ze szkoły swojego 13-letniego brata i 12-letnią sąsiadkę, chwilę później doszło do tragedii.

Smyków. Zderzenie samochodu z pojazdem ciężorowym

Do wypadku doszło w poniedziałek, 3 czerwca, na drodze gminnej między miejscowościami Cisowniki i Strażnica (pow. konecki). Służby ok. 14.30 otrzymały wezwanie do zderzenia volkswagena polo i samochodu ciężarowego. Za kierownicą pierwszego z nich siedział 19-latek, który jak relacjonowali policjanci, odebrał wcześniej ze szkoły swojego 13-letniego brata, zabrali ze sobą także 12-letnią sąsiadkę.

Nie żyje 31-latka. Osierociła malutką córeczkę, szukała jej cała Polska

Rannych troje nastolatków, w akcji śmigłowiec LPR

Na miejscu niezwłocznie zjawiły się służby, wezwano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał do szpitala w Kielcach 12-latkę.

Dziewczynka podróżująca volkswagenem była nieprzytomna, ale z ustabilizowanymi funkcjami życiowymi, gdy zabierano ją do szpitala – przekazał mł. bryg. Mariusz Czapelski z koneckiej straży pożarnej, cytowany przez portal echodnia.eu.

Do szpitala trafił także 13-latek i kierowca volkswagena. Kilka dni później napłynęły stamtąd tragiczne wieści.

ZOBACZ: Nie żyje kobieta, sześć osób w szpitalu. Droga całkowicie zablokowana

Nie żyje 12-latka

Niestety, lekarzom nie udało się uratować życia poszkodowanej. W czwartek, 6 czerwca, do policjantów dotarła informacja o śmierci 12-letniej dziewczynki.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Według wstępnych ustaleń policjantów, na skrzyżowaniu dróg 19-letni kierowca uderzył w skręcającą w lewo ciężarówkę, za której kierownicą siedział 49-latek.