Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Piorun raził ponad 20 osób, wśród poszkodowanych dzieci. Pilna akcja służb w górach
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 13.06.2024 16:24

Piorun raził ponad 20 osób, wśród poszkodowanych dzieci. Pilna akcja służb w górach

GOPR las
Fot. GOPR Karkonosze

Dramatyczna akcja ratunkowa w Sudetach. Piorun poraził ponad 20 osób przebywających na przełączy Łącznik w Górach Izerskich. Według informacji przekazywanej przez karkonoski GOPR, w gronie poszkodowanych jest troje dzieci, które uczestniczyły w wycieczce szkolnej.

Piorun raził turystów w górach

Do zdarzenia doszło w czwartek Górach Izerskich. W grupę turystów na przełęczy Łącznik uderzył piorun, według wstępnych ustaleń nie ma ofiar śmiertelnych. Jak relacjonował w rozmowie z Polsatem Piotr Bednarek, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, po dotarciu na miejsce pierwszego zespołu okazało się, że poszkodowanych jest ponad 20 osób. Na miejsce niezwłocznie wezwano dodatkowe wsparcie.

Michał zaginął 24 lata temu, teraz na grobie rodziców ktoś zostawił tajemniczą kartkę. Są nowe fakty

Uderzenie pioruna w Sudetach. 24 osoby trafiły do szpitala

W zdarzeniu zostały poszkodowane 24 osoby, w tym trójka dzieci. Wszyscy trafili do szpitala w Świeradowie-Zdroju. Nie ma pacjentów z ciężkimi obrażeniami.

21 osób zostało od razu wypuszczonych ze szpitala, a trzy osoby pozostają w nim nadal, ale ich stan nie zagraża życiu. W akcji brały udział dwa zespoły ratowników GOPR – przekazał Onetowi Adam Tkocz, naczelnik grupy karkonoskiej GOPR.

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w polskiej miejscowości. Dwie osoby spłonęły w aucie

Niebezpieczna pogoda w górach. Ratownicy ostrzegają

Rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Piotr Bednarek poinformował, że poparzonych zostało 11 osób. Przypomniał także, że w rejonie panuje brzydka pogoda – jest deszczowo, niewykluczone są także kolejne wyładowania atmosferyczne. Łącznik jest przełęczą o wysokości 1066 m n.p.m. Leży w polskiej części Gór Izerskich, pomiędzy Stogiem Izerskim a Smrekiem.