Goniec.pl

Kremlin.ru

Putin nie spodziewał się takiego ciosu, dyktator traci kontrolę? "To był katastrofalny błąd"

19 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Nawet rosyjska propaganda, słynąca ze ślepego powtarzania kłamstw i ustaleń płynących prosto z Kremla, zaczyna dopuszczać krytyczny przekaz wobec "specjalnej operacji wojskowej". W jednym z programów nadawanych w publicznej telewizji padły zaskakujące stwierdzenia. Zaproszony gość do studia stwierdził, że konflikt wywołany przez Rosję był "fatalnym błędem".

Monolit zaczyna pękać. Nawet najbardziej twardogłowi zaczynają dostrzegać bezsens sytuacji, w której znalazła się Rosja za sprawą Władimira Putina. Podczas transmitowanego w rosyjskiej telewizji jednego z programów publicystycznych, zaproszony ekspert niespodziewanie uderzył w rządzących.

- Pewne jest, że odwaga i heroizm rosyjskich żołnierzy i dowódców absolutnie nie usprawiedliwia faktu, że specjalna operacja wojskowa sama w sobie jest fatalnym błędem, a bezsensowna sytuacja prowadzi kraj w ślepy zaułek - oznajmił rosyjski propagandysta.

Padły krytyczne wobec władz na kremlu. - Z jednej strony jest odwaga okazywana przez człowieka na froncie, a z drugiej - katastrofalny błąd politycznych liderów - dodawał Rosjanin.

Nietypową wypowiedź zamieścił na swoim Twitterze doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Heraszczenko. Warto samemu zobaczyć.

Putin pcha swój kraj nad przepaść

Wbrew krytycznej postawie rosyjskich propagandystów, wiele wskazuje na to, że Władimir Putin planuje zaostrzenie działań wojennych , jeszcze bardziej popychając swój kraj na skraj przepaści i międzynarodowej izolacji.

Rosja od wielu miesięcy jest światowym pariasem. Sankcje nałożone na kraj przez olbrzymią ilość państw dają się we znaki rosyjskim oligarchom oraz zwykłym obywatelom, którzy mają problem z zaopatrywaniem się w popularnych sklepach.

Jak informował ostatnio amerykański Institute for the Study of War (ISW), rosyjski dyktator Władimir Putin w najbliższych miesiącach planuje znacznie zwiększyć możliwość ofensywne swoich wojsk, by przechylić niekorzystny trend na froncie, który utrzymuje się już od dłuższego czasu.

Jak sygnalizowali analitycy, Kreml w najbliższych miesiącach planuje skupić się intensywnie na dodatkowej mobilizacji oraz reorganizacji swoich sił zgromadzonych na okupowanych terytoriach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/ Goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje 56-letnia zakonnica. Nie miała żadnych szans na przeżycie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos ws. bezdzietnych małżeństw. Wiele osób będzie oburzonych, zdumiewające słowa
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]