Goniec.pl > Wiadomości > Komiczne zakończenie programu w TVP Info. Miłosz Kłeczek rozbawił internautów
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 17.01.2023 22:10

Komiczne zakończenie programu w TVP Info. Miłosz Kłeczek rozbawił internautów

Miłosz Kłeczek
Screen programu TVP Info

Dawne słowa o "wolnych mediach", padające na antenach stacji TVN wywoływały u dziennikarzy TVP gniew oraz pogardę. Sposób w jaki prowadzący Miłosz Kłeczek zakończył program "Strefa starcia", w kontekście wspomnianej przeszłości, wywołał u odbiorców lawinę śmiechu.

Niespodziewana zmiana narracji ze strony TVP

W kluczowym momencie dla tzw. lex TVN, Telewizja Polska robiła wszystko, by umniejszyć poczynaniom konkurencyjnej stacji. Padały określenia o "mediach należących do zagranicznego kapitału"czy też "patetycznych hasłach", wypowiadanych na antenach tej telewizji. Bez żadnych skrupułów naśmiewano się także z pracowników TVN.

Po kilkunastu miesiącach mamy jednak do czynienia z zupełną zmianą narracji ze strony telewizji publicznej, która określa się teraz "bastionem wolności słowa". Skąd taki obrót spraw ? Związane jest to, rzecz jasna z procesami, które Telewizji Polskiej wytoczyli Donald Tusk oraz konkurencyjna stacja.

Od niedawna na antenach TVP towarzyszy nam nowy sposób relacjonowania. Telewizja publiczna jest ostoją wolności słowa i pluralizmu, a TVN i Tusk zamierzają przeprowadzić zamach na "wolne media" i "zakneblować dziennikarzy". Takie hasła padają w ostatnim czasie z ust dziennikarzy.

Miłosz Kłeczek zaskoczył wszystkich

Na zakończenie emitowanego na antenie TVP Info programu "Strefa starcia" prowadzący Miłosz Kłeczek skierował do odbiorców następujące słowa.

- Dziennikarze Telewizji Polskiej na pewno nie ugną się pod presją. Nikt nam ust nie zaknebluje, niech żyją wolne media! - deklarował.

Fragment wspomnianego programu opublikował na Twitterze słynący z satyry profil "Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze", odnotowujący szczegółowo polityczne "smaczki" mające miejsce na antenach TVP.

Wpis ten cieszy się ogromną popularnością, a komentarze użytkowników tego serwisu gwarantują dużą dawkę humoru.

- On nazywa siebie dziennikarzem? On nie ma pojęcia, co to słowo znaczy! - grzmi jeden z użytkowników.

- Musiał palić mocny materiał przez cały weekend nasz Kłeczek - dodaje kolejny.

- Kłaczek chwali TVN. Co się porobiło - komentuje wypowiedź występujący pod nazwą "RyszardPaw".

Tłem procesy wymierzone w TVP

Tusk pozwał Telewizję Polską m.in. w związku z dokumentem autorstwa Marcina Tulickiego, który przedstawia byłego premiera jako przyjaciela Putina, przyczyniającego się poniekąd do odpowiedzialności za trwającą na Ukrainie wojnę.

TVN z kolei wystąpił z żądaniem oświadczenia, przeprosin oraz pieniędzy za publiczne głoszenie haseł "TVN kłamie", "TVN podaje informacje, które chronią Putina", "TVN ukrywa prawdę o katastrofie smoleńskiej" czy też "TVN jest stacją Putina".

Rosnąca pozycja Miłosza Kłeczka w TVP

Ostatnie lata to okres rozkwitu kariery Kłeczka w telewizji publicznej. Pracując jako reporter z Sejmu i Senatu, na tyle zyskał uznanie Kurskiego, że ten obdarował go osobistym programem. Co ciekawe i warte dodania, redaktor w przeszłości pracował dla atakowanej obecnie przez siebie stacji...

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: teleshow.wp.pl Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: TVP