Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pralki i lodówki nie wystarczą. Ukraińcy pokazali, co właśnie wywożą Rosjanie
Maria Hędrzak
Maria Hędrzak 16.05.2022 07:24

Pralki i lodówki nie wystarczą. Ukraińcy pokazali, co właśnie wywożą Rosjanie

kradzieże wojenne
Twitter / @Gerashchenko7

Pralki, lodówki, telewizory, a nawet hulajnogi - Rosjanie zdecydowanie nie ograniczali się do tej pory w dokonywanych kradzieżach wojennych. Jak się jednak okazuje, każdego dnia grabią Ukraińców nie tylko z droższych sprzętów, ale i całkowicie podstawowych dla każdego domu produktów. Pokazało to nowe nagranie, które na Twitterze udostępnił Anton Heraszczenko.

Od początku wojny w Ukrainie głośno jest o rozkradaniu przez żołnierzy rosyjskich majątków napadniętej ludności. Z sąsiedniego kraju wywożą sprzęty AGD, futra, biżuterię oraz wszystko inne, co wyda im się cenne.

Rosjanie próbują kraść nawet cebulę

Nowe nagrania, publikowane w mediach społecznościowych, pokazują jednak, że wojskowi nie wzbraniają się przed kradzieżami nawet najbardziej podstawowych produktów. Może to wskazywać na skalę ubóstwa, z którym zmagają się na co dzień zarówno na froncie, jak i we własnym kraju.

Na Twitterze niezwykle popularny stał się filmik udostępniony przez byłego parlamentarzystę oraz wiceministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Anton Heraszczenko pokazał na nim "cmentarz" rosyjskich pojazdów wojskowych z całą ich zawartością.

- To jest miasto Nieżyn, obwód czernihowski. Wideo przedstawia „cmentarz” rosyjskich pojazdów opancerzonych [...]. Wśród skradzionych przedmiotów znaleziono pralki, rowerek dziecięcy, a nawet worek cebuli - napisał polityk.

Rzeczywiście, na udostępnionym wideo widzimy cały rząd sprzętów domowych, puste butelki, wór cebuli oraz wiele trudnych do zidentyfikowania przedmiotów. Jak więc widać, Rosjanie próbują wywozić z Ukrainy wszystko, co tak naprawdę uda im się znaleźć.

Masowe rabowanie ukraińskiego zboża

Wcześniej w mediach pojawiało się wiele informacji dotyczących masowych kradzieży zboża, których dopuszczały się wojska najeźdźcy. Nie jest wykluczone, że to zaplanowana operacja, mająca odciąć Ukrainę od zapasów żywnościowych oraz uniemożliwić próby eksportu produktu, co stanowiło dotąd ważną gałąź ukraińskiej gospodarki.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Ukraina Rosja