Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Poznano wyniki sekcji zwłok kierowcy polskiego autokaru. Przekazano kluczową informację
Piotr Dutka
Piotr Dutka 09.08.2022 08:13

Poznano wyniki sekcji zwłok kierowcy polskiego autokaru. Przekazano kluczową informację

DAMIR SENCAR/AFP/East News
DAMIR SENCAR/AFP/East News

Chorwacka prokuratura otrzymała oficjalne wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy autobusu, który w minioną sobotę rozbił się na autostradzie A4 pod Varażdinem. Jak przekazała polski konsul w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu Dagmara Luković przekazała, że wszystkie lokalni śledczy zidentyfikowali wszystkie ofiary tego przerażającego wypadku.

Miniona sobota 6 sierpnia zapisała się czarnymi zgłoskami w historii naszego kraju. Nad ranem na trasie autostrady A4, na północ od stolicy Chorwacji – Zagrzebia, pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaški i Podvorec doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Autobus przewożący pielgrzymów w pewnym momencie zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu i wbił się w betonowy przepust.

Kilkadziesiąt godzin od wypadku, chorwacka prokuratura poznała wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy, który w momencie tragedii znajdował się na kierownicą autobusu.

Lokalni biegli nie mają żadnych wątpliwości, że to właśnie on prowadził pojazd, ponieważ służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy.

Tragedia w Chorwacji. Znamy wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy

Według ustaleń telewizji HRT sekcja zwłok kierującego zakończyła się, a jej wyniki poznał prokurator, który zajmuje się sprawą. Wiadomo, że wszystkie ofiary sobotniej tragedii zostały zidentyfikowane. Informacje potwierdziła polski konsul w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu Dagmara Luković.

- 72-letni kierowca, który stracił panowanie nad autobusem, nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby - nieoficjalnie ustaliła chorwacka państwowa telewizja HRT.

Warto przypomnieć, że do wypadku z udziałem polskiego autobusu doszło w minioną sobotę 6 sierpnia około godziny 5:40.

W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu przy autostradzie A4.  Niestety, ale zginęło 13 osób, a 31 zostało rannych. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Co ciekawe, mazowieccy inspektorzy ITD przekazali w poniedziałek przedsiębiorcy, którego autokar brał udział w wypadku, zawiadomienie o zamiarze wszczęcia szczegółowej kontroli.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl / Onet.pl