Goniec.pl

DAMIR SENCAR/AFP/East News

Poznano wyniki sekcji zwłok kierowcy polskiego autokaru. Przekazano kluczową informację

9 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Chorwacka prokuratura otrzymała oficjalne wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy autobusu, który w minioną sobotę rozbił się na autostradzie A4 pod Varażdinem. Jak przekazała polski konsul w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu Dagmara Luković przekazała, że wszystkie lokalni śledczy zidentyfikowali wszystkie ofiary tego przerażającego wypadku.

Miniona sobota 6 sierpnia zapisała się czarnymi zgłoskami w historii naszego kraju. Nad ranem na trasie autostrady A4, na północ od stolicy Chorwacji – Zagrzebia, pomiędzy miejscowościami Jarek Bisaški i Podvorec doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Autobus przewożący pielgrzymów w pewnym momencie zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu i wbił się w betonowy przepust.

Kilkadziesiąt godzin od wypadku, chorwacka prokuratura poznała wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy, który w momencie tragedii znajdował się na kierownicą autobusu.

Lokalni biegli nie mają żadnych wątpliwości, że to właśnie on prowadził pojazd, ponieważ służby odnalazły jego ciało zapięte pasami bezpieczeństwa na fotelu kierowcy.

Tragedia w Chorwacji. Znamy wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy

Według ustaleń telewizji HRT sekcja zwłok kierującego zakończyła się, a jej wyniki poznał prokurator, który zajmuje się sprawą. Wiadomo, że wszystkie ofiary sobotniej tragedii zostały zidentyfikowane. Informacje potwierdziła polski konsul w stolicy Chorwacji – Zagrzebiu Dagmara Luković.

- 72-letni kierowca, który stracił panowanie nad autobusem, nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz nie cierpiał na ostre choroby - nieoficjalnie ustaliła chorwacka państwowa telewizja HRT.

Warto przypomnieć, że do wypadku z udziałem polskiego autobusu doszło w minioną sobotę 6 sierpnia około godziny 5:40.

W pewnym momencie pojazd zjechał z drogi, po czym z wielką siłą wpadł do rowu przy autostradzie A4.  Niestety, ale zginęło 13 osób, a 31 zostało rannych. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.

Co ciekawe, mazowieccy inspektorzy ITD przekazali w poniedziałek przedsiębiorcy, którego autokar brał udział w wypadku, zawiadomienie o zamiarze wszczęcia szczegółowej kontroli.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl / Onet.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Rewolucja w Kościele, chodzi o spowiedź. Właśnie się zaczęło, księża stracą pracę?
Czytaj więcej >

Wiadomości

Papież Franciszek trafił do szpitala. Watykan wydał ważny komunikat
Czytaj więcej >

Polska

Tomasz Komenda znów stanie przed sądem. Byli pracodawcy mężczyźni niespodziewanie zabrali głos
Czytaj więcej >

Wiadomości

Panna młoda zobaczyła prezent ślubny od rodziców i zdębiała. Internauci nie kryli oburzenia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zabawa w lesie zakończyła się dramatem, na miejscu wszystkie służby. Lądował śmigłowiec LPR
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lidl oszalał i zdeklasował konkurencję, zacznie się już czwartek. Polacy będą szturmować sklepy
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]