Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Media: Nie żyje drugi kierowca
Irmina Jach
Irmina Jach 08.08.2022 17:28

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Media: Nie żyje drugi kierowca

wypadek autokaru w chorwacji
Jurica Galoic/PIXSELL/Xinhua News/East News

Chorwackie media poinformowały o śmierci drugiego kierowcy polskiego autokaru, który uległ wypadkowi w drodze do Medjugorje. Tragiczna wiadomość miała zostać potwierdzona przez prokuraturę w Warażdinie.

- Zmarł drugi kierowca polskiego autokaru, który wypadł z autostrady i rozbił się przy drodze w Chorwacji w sobotę nad ranem - donosi Polsat News, powołując się na chorwackie media.

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Media: Nie żyje drugi kierowca

Wypadek wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Z oficjalnych informacji wynika, że 12 osób nie żyje, a 32 zostały ranne. 19 osób ma znajdować się w ciężkim stanie. Wszystkie osoby, które znajdowały się w autokarze, to obywatele naszego kraju.

14 rannych prawdopodobnie powróci do Polski jeszcze w tym tygodniu. Miała powstać również pełna lista ofiar śmiertelnych. Identyfikacja denatów była utrudniona ze względu na fakt, iż podczas upadku pojazdu stracili oni przedmioty osobiste.

- W tej chwili polscy pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala, podpisują oświadczenia dostarczone przez policjantów o tym, że chcą powrócić do kraju - mówiła w Polsat News polska konsul w Zagrzebiu Dagmara Luković. Z jej relacji wynika, że wszyscy pacjenci są już przytomni, a ich stan jest stabilny. Eksperci udzielają potrzebującym pomocy psychologicznej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat News