NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Potężna awantura w TVP Info, krzyki na wizji. "To jest hańba"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 23.09.2023 16:15

Potężna awantura w TVP Info, krzyki na wizji. "To jest hańba"

tvp info
TVP Info "Forum", 22.09.23 (screen wideo)

W studio TVP Info doszło do kolejnego przedwyborczego politycznego spięcia. W trakcie piątkowego wydania programu "Forum" prowadzonego przez Adriana Klarenbacha doszło do niemałej awantury pomiędzy posłankami obozy władzy i opozycji. Padły stanowcze słowa, w tym wyzwiska i groźby.

Awantura w studio TVP Info

Piątkowe wydanie programu politycznego „Forum” na antenie TVP Info poprowadził Adrian Klarenbach. Pomimo iż w studio pojawiło się aż sześcioro polityków, to najbardziej zaciętą i żywiołową dyskusję prowadziły Marta Wcisło z Platformy Obywatelskiej oraz Anna Kwiecień z Prawa i Sprawiedliwości.

Prowadzący postanowił rozpocząć program od pytań w formule "tak/nie". Klarenbach zapytał, "czy polityk aspirujący do władzy nad całym państwem ma prawo dzielić obywateli na lepszych, i gorszych według kryterium pochodzenia?". Wystarczyło to jedno niewinne pytanie, a w studio zrobiło się naprawdę gorąco.

Skandal z udziałem księży. Biskup napisał list: "My, kapłani czujemy się zbici"

Ostre starcie posłanek w TVP Info

- Władza powinna łączyć, a nie dzielić. To, co pan mówi, doskonale się odnosi do tego, co mówi Jarosław Kaczyński - odpowiedziała prowadzącemu Marta Wcisło z PO.

Następnie głos w tej sprawie zabrała Anna Kwiecień. - Polityk nie ma prawa dzielić, że pół Polski odda Putinowi - stwierdziła posłanka PiS, a jej polityczna rywalka natychmiast zareagowała. - To kłamstwo, wierutne kłamstwo - wtrąciła się Wcisło. - Pani droga, pani kłamie - odparła jej Kwiecień. Marta Wcisło po chwili dodała, że "to jest hańba" i przekonywała, że „ten plan zatwierdził Lech Kaczyński. 

"Bo podam panią do sądu"

Z minuty na minutę sytuacja w studio robiła się coraz bardziej napięta, a emocje u posłanek sięgały zenitu. W trakcie dyskusji Anna Kwiecień z PiS zwróciła się do posłanki PO, aby ta "przestała krzyczeć". - Pani łże - odpowiedziała Kwiecień polityczna rywalka i się zaczęło. Posłanka PiS stwierdziła, że Wcisło jest "kłamczuchą" i zaczęła grozić sądem.

- Pani mi mówi, że ja kłamię, a pani jest manipulantką. Podłożyła pani głos Hitlera pod wypowiedź Donalda Tuska - zarzucała posłanka PO. - Niech pani tak nie mówi, bo podam panią do sądu - stwierdziła jej rywalka z PiS.

To kolejna awantura w politycznym programie na antenie TVP Info. Tylko wczoraj pisaliśmy o starciu Magdaleny Ogórek z Katarzyną Lubnauer. Trzeba przyznać, że odkąd politycy opozycji zdecydowali, że będą pojawiać się w telewizji rządowej, programy polityczne zrobiły się zdecydowanie bardziej żywiołowe.

 

Źródło: TVP Info