Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Płacił kartą za zakupy w sklepie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 17.05.2024 16:09

Płacił kartą za zakupy w sklepie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

karta płatnicza
Fot. Pixabay/Michal Jarmoluk

Zaskakująca sytuacja w miejscowości Nisko (woj. podkarpackie). Jeden z mieszkańców zgłosił się na policję w związku ze zgubieniem karty płatniczej. Wiedział, że została skradziona, ponieważ ktoś raz za razem wykorzystywał ją do zakupów. Policjanci szybko ustalili tożsamość złodzieja. Właściciel z pewnością nie mógł uwierzyć w to, kto go okradł. 

Nisko. Mężczyzna zgłosił kradzież karty, złodziej co chwilę robił nią zakupy

Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia. To właśnie wtedy do Komendy Powiatowej Policji w Nisku zgłosił się mężczyzna, który utracił swoją kartę płatniczą. Mimo, że sam nie wykonywał nią żadnych płatności, co jakiś czas dostawał powiadomienia o kolejnych zakupach. Nie było wątpliwości, że ktoś perfidnie przywłaszczył sobie jego własność i pieniądze.

Pilny komunikat, lek znika z aptek. Sprawa dotyczy 2 milionów pacjentów

Znajomy ukradł mu kartę płatniczą

Sprawą zajęli się policjanci referatu dochodzeniowo-śledczego, którym szybko udało się ustalić sprawcę. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego, którego właściciel karty znał bardzo dobrze. Mężczyzna kilka dni wcześniej pomagał pokrzywdzonemu w pracy na jego posesji i w pewnym momencie wykorzystał jego nieuwagę. Niezauważony, zabrał mu kartę płatniczą i zaczął ją wykorzystywać do swoich zakupów.

ZOBACZ TAKŻE: Nagle weszli na stoły. Nagranie z polskiego liceum hitem sieci

Robił zakupy kartą swojego kolegi, grozi mu do 5 lat więzienia

Niedługo po przywłaszczeniu sobie karty, 49-latek wypłacił nią gotówkę z bankomatu, a także zrobił sobie zakupy. Policjanci dotarli do złodzieja i w miniony wtorek, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, postawili mu zarzut. Sprawca przyznał się do winy. Teraz przyjdzie mu słono zapłacić za swoje czyny – grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ WIDEO: To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata ‼️

Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl