Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Była 13:59. Trudno uwierzyć, co nagrały kamery na plaży w Międzyzdrojach
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 16.05.2024 15:20

Była 13:59. Trudno uwierzyć, co nagrały kamery na plaży w Międzyzdrojach

plaża
Fot. webcamera

Choć w kalendarzu dopiero maj, kamery na plaży w Międzyzdrojach uchwyciły niecodzienne sceny. Niektórym turystom najwidoczniej niestraszne niskie temperatury wody, bo w czwartkowe popołudnie zdecydowali się na kąpiel w Bałtyku. Wśród śmiałków znalazły się nawet małe dzieci, podatne na przeziębienia. Czyżby sezon na szaleństwa w morzu na dobre się rozpoczął?

Polacy kochają Morze Bałtyckie

Morze Bałtyckie co roku przyciąga wielu turystów. Polacy, ale nie tylko, chętnie spędzają miłe chwile na Wybrzeżu, podróżując do tych bardziej i mniej znanych miejscowości. Nie zrażają ich nawet wysokie ceny, które jeszcze wywindowała inflacja. Lody, gofry, smażone skórki ziemniaków i liczne atrakcje turystyczne. Na to zawsze znajdą się środki.

Oczywiście, prawdziwym magnesem nie są nadmorskie frykasy, ale przede wszystkim sama woda i niepowtarzalny klimat. Dzieci i dorośli amatorzy kąpieli czekają tylko na pierwsze upały, by rozstawić słynne parawany i zanurzyć się w toni Bałtyku. Sezon na to, jak można by było podejrzewać, powinien rozpocząć się wraz z pierwszymi dniami wakacji. Cóż, niektórzy wprost nie mogą się doczekać.

Masz w domu stary dowód osobisty? Możesz dostać większą emeryturę

Kamera na plaży przyłapała turystów

Kamera monitoringu zamontowanego na jednej z plaż w Międzyzdrojach ujawniła, że prawdziwym fanom morskiej wody nie przeszkadza to, iż temperatura powietrza w czwartek (16 maja) wynosi nieśmiałe 23 st. Celsjusza, zaś wody zaledwie 12 st. Celsjusza.

Na screenie z nagrania widać, że pierwsze osoby, w tym dzieci, zdecydowały się zrzucić buty i skarpetki i zamoczyć nogi w Morzu Bałtyckim, świetnie się przy tym bawiąc. Na plaży nie brak było zresztą także i tych, którzy w samych kąpielówkach i bikini zażywali kąpieli, ale tych słonecznych.

Jak wskazują statystyki, na prawdziwe przyjemne zanurzenie się w Bałtyku trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Woda najcieplejsza jest w lipcu, kiedy to osiąga ok. 20 st. Celsjusza.

Pierwsi śmiałkowie zanurzają się w falach Bałtyku

Ostatnio do podobnych scen doszło także w Rewalu. Jak informowaliśmy, po majówce, gdy plaże opustoszały, i tak znaleźli się chętni na to, by zanurzyć nogi w morskich falach.

Jakby tego było mało, do kąpieli doszło wczesnym rankiem, chwilę po godzinie 8.00, gdy temperatura na dworze nie należała do zbyt wysokich. Jak widać jednak, prawdziwi fani Bałtyku nie przejmują się warunkami atmosferycznymi. Dla nich sezon już trwa w najlepsze.

To MUSI zrobić Polska. "Kompletna destabilizacja" Dr Bartosiak ostro o przyszłości świata!!