Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Motoryzacja > Pijany kierowca Poloneza zdemolował posesję i skopał policjantów. Do sieci wyciekło nagranie
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 27.04.2022 13:09

Pijany kierowca Poloneza zdemolował posesję i skopał policjantów. Do sieci wyciekło nagranie

Polonez
Polonez/ Lechita - Praca własna CC BY-SA 4.0

Policjanci z Kobiernic (pow. bielski, woj. śląskie) zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, celowo staranował bramę wjazdową do posesji i wejście do budynku. W trakcie zatrzymania znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną.

46-letni mężczyzna, walcząc z policjantami, uszkodził także policyjny radiowóz. Postawiono mu już zarzuty, a prokurator zdecydował się na objęcie go policyjnym dozorem.

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (20-21 kwietnia). Dyżurny kobiernickiego komisariatu odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy, który celowo samochodem staranował bramę wjazdową na posesję i uszkodził budynek należący do jednego z mieszkańców Bujakowa, z którym był spowinowacony. Do sieci trafiło nagranie, na którym widać 46-latka, który z impetem wjechał w bramę, a następnie uderzył w budynek, uszkadzając drzwi wejściowe i część elewacji. Po wszystkim mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia.

Niedługo później na teren uszkodzonej posesji dotarli policjanci, którzy ustalili, że sprawcą jest najprawdopodobniej członek dalszej rodziny, który od kilku lat jest w konflikcie z właścicielem terenu. Mężczyzna w przeszłości miał mu nawet grozić. Policjanci ustalili adres pobytu 46-latka i ruszyli w pościg.

Kiedy policjanci wyjaśnili powód ich interwencji, mężczyzna zrobił się agresywny i zaczął ich wulgarnie wyzywać, nie reagując na wezwania do zachowania zgodnego z prawem i uspokojenia się. Podczas próby uspokojenia go i obezwładniania, 46-latek kopnięciami naruszył nietykalność cielesną jednego z policjantów. Gdy mężczyznę udało się obezwładnić, podczas doprowadzenia do radiowozu kopnął on w policyjny radiowóz.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości zatrzymano mu także prawo jazdy.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: bielskie-drogi.pl

Tagi: Motoryzacja