NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Papież Franciszek w szpitalu. Wiemy, co się dzieje
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 06.06.2023 13:28

Papież Franciszek w szpitalu. Wiemy, co się dzieje

papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Papież Franciszek znalazł się w szpitalu. Głowa Kościoła katolickiego około godziny 11 we wtorek zameldowała się w klinice Gemelli. Wiadomości podała agencja ANSA. Znana jest przyczyna wizyty papieża w szpitalu.

Papież Franciszek w szpitalu

Papież Franciszek w szpitalu. Światowe media obiegła wiadomość, że następca św. Piotra pojawił się w klinice Gemelli w Rzymie.

Informacje o wizycie papieża w szpitalu przekazała agencja ANSA. Samochód z papieżem Franciszkiem miał zajechać pod placówkę tuż przed godziną 11. Co się dzieje?

Była pracownica cateringu ujawniła prawdę o szpitalnym jedzeniu. "Dolewanie wody do zupy na porządku dziennym"

Papież Franciszek w szpitalu: jaki jest cel wizyty?

Czy papież Franciszek musi zostać w szpitalu i być pod ciągłą kontrolą lekarzy? Nic na to nie wskazuje. Hierarcha pojawił się w klinice Gemelli w związku z obowiązkową kontrolą po marcowym zapaleniu oskrzeli.

Poprzednie plotki o wyjątkowo złym stanie zdrowia papieża zostały przez niego wydrwione w momencie, gdy opuszczał szpital. - Wciąż żyje - rzucił wtedy do zgromadzonych pod kliniką dziennikarzy.

Papież przebywał w klinice Gemelli już dwa razy

Kiedy w marcu papież Franciszek trafił do szpitala, wydawało się, że może tam zostać, a wszystkie wielkanocne uroczystości z udziałem głowy Kościoła muszą zostać odwołane.

Stało się jednak inaczej. Lekarze poradzili sobie z zapaleniem oskrzeli u papieża i już 1 kwietnia, zaledwie po kilku dniach, hierarcha opuścił szpital. Zanim to zrobił, dzieciom przebywającym na oddziale onkologicznym wręczył czekoladowe jajka oraz różańce.

Papież Franciszek przebywał w klinice Gemelli już dwa razy. W 2021 r. następca św. Piotra przeszedł tam operację jelita.

Źródło: PAP