Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pilny komunikat Watykanu. Papież Franciszek jest chory, odwołano wszystkie audiencje
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 26.05.2023 16:38

Pilny komunikat Watykanu. Papież Franciszek jest chory, odwołano wszystkie audiencje

Papież Franicszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Niepokojące doniesienia z Watykanu. Wszystkie piątkowe (26 maja) audiencje z udziałem papieża Franciszka zostały odwołane. Powodem ma być gorszy stan zdrowia głowy Kościoła katolickiego. Jak poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej, hierarcha ma mieć “stan gorączkowy”.

Papież Franciszek chory, audiencje odwołane

- Z powodu gorączki papież Franciszek nie przyjął dziś rano nikogo na audiencję - poinformowało biuro prasowe Watykanu. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni nie podał żadnych dalszych szczegółów na temat stanu zdrowia 86-letniego przywódcy Kościoła katolickiego.

Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Papież Franciszek w szpitalu

To kolejne niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia papieża Franciszka. 29 marca światło dzienne ujrzały niepokojące informacje o pogorszeniu stanu zdrowia głowy Kościoła katolickiego. Wówczas głowa Kościoła katolickiego trafiła na kilka dni do szpitala.

- W minionych dniach Papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli na badania lekarskie. Ich wynik wykazał infekcję układu oddechowego (z wyłączeniem infekcji Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest wzruszony licznymi otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy - mogliśmy przeczytać w komunikacie watykańskiego biura prasowego.

Problemy ze zdrowiem papieża Franciszka

W 2022 roku papież Franciszek miał problemy w uczestniczeniu w niektórych ceremoniach watykańskich w związku z dolegliwościami związanymi z kolanem. Hierarcha w przeszłości przeszedł operację usunięcia fragmentu płuca. Cierpi także na zapalenie uchyłków, które w poprzednich latach wywołało konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. W 2021 roku usunięto mu część jelita grubego.

Źródło: media/ Goniec.pl