Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Odwiedził restaurację Rydzyka. "Pokazuję wam to cudo"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 04.03.2024 18:07

Odwiedził restaurację Rydzyka. "Pokazuję wam to cudo"

Rydzyk
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Jeden z bardziej znanych polskich youtuberów zajmujących się tematyką kulinarną postanowił odwiedzić niedawno restaurację Tadeusza Rydzyka, mieszczącą się Porcie Drzewnym w Toruniu. Popularny "MrKryha" zdał swoim widzom szczegółową relację z wizyty. Będziecie zaskoczeni. 

Popularny youtuber odwiedził restaurację Ojca Rydzyka

Restauracja prowadzona przez fundację Ojca Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis znajduje się w sąsiedztwie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" i Sanktuarium, o którym w ostatnim czasie było wyjątkowo głośno.

Popularny youtuber "MrKryha", którego poczynania w serwisie TikTok śledzi niemal milion użytkowników, postanowił odwiedzić imperium redemptorysty i przekonać się, jak karmią w restauracji ojca dyrektora, oraz czy portfel przeciętnego Polaka jest w stanie udźwignąć tamtejsze ceny.

Pokazuję wam to cudo - zapowiedział youtuber już na samym początku krótkiego nagrania.

Nieznany obiekt spadł na Mazurach. Świadek zabrał głos

Youtuber ocenia kuchnię w restauracji Rydzyka

"MrKryha" podkreślił, że restauracja Rydzyka jest bardzo przestrzenna. Youtuber zdecydował się na odwiedziny i nagrywanie materiału w piątek, więc w menu próżno mu było szukać dań mięsnych.

W menu były ciasta oraz lokalne przekąski z Torunia. Przyjechaliśmy w piątek, więc nie było żadnych dań mięsnych - przyznał.

ZOBACZ: Poszła do kościoła i wróciła załamana. Oburzyło ją zachowanie księdza

Ostatecznie "MrKryha" zdecydował się na zamówienie zupy kalafiorowej, która kosztowała go 10 zł oraz dwóch dań rybnych w cenie 24 zł za jedną porcję. Kuchnię serwowaną w restauracji Rydzyka finalnie ocenił bardzo pozytywnie. Jak zaznaczył, "nie miał się do czego przyczepić".

Kalafiorowa na bogato. Dużo kalafiora, dobrze doprawiona. Za dyszkę myślę, że to uczciwa cena - komentował. 

"Ojciec dyrektor umie w kuchnię domową"

Youtuber zapłacił za trzy dania 58 zł, po czym zdecydował się zamówić na deser jeszcze lokalną kremówkę, która kosztowała 9 zł. 

Ojciec dyrektor umie w kuchnię domową. Co prawda menu nie jest rozbudowane, a lokal otwarty jest od 11:00 do 17:00 w ciągu tygodnia, natomiast dla głodnego pielgrzyma powinno wystarczyć - podsumował swoją wyprawę do Torunia "MrKryha”.

ZOBACZ: Tadeusz Rydzyk ubił kolejny interes. Dostał willę i ziemię

Jeden z internautów zapytał w komentarzu youtubera, czy "za Bóg zapłać coś dają?", na co autor nagrania szybko mu odpowiedział:

Pytałem, mówili, że pomodlą się za mnie.

@mrkryha

Restauracja dyrektora Tadeusza Rydzyka

♬ dźwięk oryginalny - MRKRYHA