Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Szykuje się powrót zimy? Możliwe burze, deszcz, a nawet śnieg
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 04.03.2024 14:23

Szykuje się powrót zimy? Możliwe burze, deszcz, a nawet śnieg

Zima
fot. PIOTR PIWOWARSKI/East News

W ostatnich dniach pogoda wyjątkowo nas rozpieszczała - słońce i dodatnie temperatury były wręcz zaskakujące, biorąc pod uwagę, że marzec dopiero co się zaczął. Czy ta słoneczna aura zwiastuje przyjście wiosny? Okazuje się, że nie powinniśmy jeszcze chować ciepłych kurtek i czapek.

Ciepły luty zaskoczył Polaków

Tegoroczna zima była zaskakująco ciepła, a mrozy oraz opady śniegu były znikome. Luty był wyjątkowo pogodny, był to jeden z najcieplejszych miesięcy w historii pomiarów meteorologicznych w kraju. Początek marca również obfitował w dodatnie temperatury  i słoneczne dni. Czy dalsza część miesiąca również będzie tak wyglądać?

Okazuje się, że ci, którzy ciepłe kurtki i czapki schowali na dnie szafy, licząc, że pogoda będzie nas coraz bardziej rozpieszczać, muszą na nowo przygotować się na chłodniejsze dni, bowiem zima może o sobie dać znać.

Na wiosnę trzeba jeszcze poczekać. To czeka Polaków w marcu

Jaka pogoda czeka na nas we wtorek 5 marca?

Czy najbliższy czas będzie tak pogodny, jak dotychczas? Według informacji, które zostały przekazane przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że zbliżający się wtorek będzie pochmurny. Wyłącznie na krańcach północno-zachodnich mogą pojawić się przejaśnienia. 

Na stronie IMGW możemy przeczytać, że temperatura znacznie spadnie. Najcieplej będzie na Podkarpaciu - tam termometry mogą wskazać do 11 stopni Celsjusza. A co z innymi miejscami? Będzie znacznie chłodniej. Na północy kraju oraz na terenach podgórskich temperatura będzie oscylowała w granicach 1-4 stopnie Celsjusza, w centrum za to będzie nieco cieplej - od 4 do 7 stopni. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w przeciwieństwie do terenów morskich -  tam może wystąpić dość silny.

Zima da o sobie znać?

Według informacji przekazanych przez ekspertów z Instytutu Meteorologii i Gospodarski Wodnej wynika, że we wtorek 5 marca nastąpi nie tylko ochłodzenie, ale także mogą pojawić się opady - zarówno deszczu, jak i śniegu. 

Opady deszczu, na północy deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy lokalnie prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Na Podkarpaciu możliwe burze - możemy przeczytać.