Goniec.pl
Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński nie rozmawiali ze sobą od dawna, Polska może przez to stracić duże pieniądze

(zdj. wykadrowane) Piotr Molecki/East News

Ochłodzenie relacji Nowogrodzkiej z Pałacem Prezydenckim. Poseł ujawnia

14 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 23 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Potwierdzają się doniesienia o braku kontaktu między Andrzejem Dudą a Jarosławem Kaczyńskim. Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty powołał się na "swoje informacje". - To jest piaskownica - powiedział polityk Lewicy. W tle sporu pozostaje 270 mld złotych, jakich Polska może nie otrzymać z Unii Europejskiej.

- Pan Kaczyński nie widział się z panem Dudą rok i dwa miesiące - wyznał Włodzimierz Czarzasty w programie "Tlit".

maryla rodowiczz

Uczestnik "The Voice Senior" opowiedział o spotkaniu z Marylą Rodowicz. Przed laty piosenkarka dała mu "kosza"

CZYTAJ DALEJ

Już przy okazji zawetowania przez Andrzeja Dudy nowelizacji ustawy medialnej, czyli tzw. lex TVN, wskazywano, że relacje prezydenta z prezesem PiS nie należą do wyjątkowo bliskich. Okazuje się jednak, iż może być gorzej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Włodzimierz Czarzasty o Andrzeju Dudzie i prezesie PiS: "piaskownica"

Najnowsze wiadomości przekazane przez polityka Lewicy to kolejne potwierdzenie doniesień o znacznym ochłodzeniu w relacji Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Włodzimierz Czarzasty w programie "Tłit" Wirtualnej Polski przekazał, że "ma informacje" na temat braku kontaktu prezesa PiS i prezydenta. - Jeden ma muchy w nosie i drugi ma muchy w nosie - powiedział polityk Lewicy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Dwóch dorosłych facetów nie może się dogadać, to pan, ja, pana rodzina, moja rodzina, rodzina ludzi, którzy nas oglądają i słuchają, mają tracić? Bo dwóch dorosłych facetów się nie lubi?! To jest tragedia! - grzmiał Włodzimierz Czarzasty.

Podobne stanowisko na temat kontaktów między wicepremierem i Pałacem Prezydenckim przedstawił niedawno senator PiS Jan Maria Jackowski. Stwierdził, że "sytuacja jest skomplikowana". Sam charakter relacji Andrzeja Dudy i Jarosława Kaczyńskiego określił mianem "specyficznych".

W tle duże pieniądze, które Polska może stracić

W czasie krytyki głowy państwa i prezesa PiS Włodzimierz Czarzasty zwrócił uwagę, nie tylko na polityczny wymiar sporu. Wicemarszałek Sejmu przypomniał o doniesieniach agencji prasowej Bloomberg.

Według medialnych przecieków Unia Europejska przygotowuje się obecnie do wyciągnięcia konsekwencji po zignorowaniu orzeczenia TSUE ws. kopalni Turów. Przypomnijmy, że niedawno premier Mateusz Morawiecki postanowił odwołać ambasadora RP w Czechach po tym, jak ten udzielił niekorzystnego dla rządu wywiadu w tej kwestii.

Bloomberg przekazał, że UE planuje potrącać pieniądze z wypłat budżetowych, a nie samego Krajowego Planu Odbudowy. Zdaniem Włodzimierza Czarzastego to przez spór Andrzeja Dudy - przechodzącego obecnie COVID-19 - i Jarosława Kaczyńskiego Polska może stracić miliardy złotych.

- Dwóch facetów nie może się dogadać, więc nie mamy 270 mld. To jest piaskownica - dodał Włodzimierz Czarzasty.

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Slajd 1 z 4

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach - kampania wyborcza

Andrzej Duda najczęściej bywał w sklepach w ramach swojej kampanii wyborczej. W 2020 roku ruszył Dudobusem, by pokazać Polakom, że próbuje dowiedzieć się, jak żyją. Kampania w sklepie potrafi wywołać wiele emocji. / fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: wp.pl

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Rządowe RCB wysłało pismo z ostrzeżeniem do firm, chodzi o V falę koronawirusa

Wiadomości

V fala koronawirusa przeraża rząd. Część firm dostała od RCB specjalne pismo z ostrzeżeniem

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

Pandemia i podwyżki wykańczają branżę pralniczą. "Czysta pościel będzie rarytasem jak banany za czasów komuny"

Czytaj więcej >
Kaczyński

Wiadomości

Gowin: Jacek Kurski, Adam Bielan i Maciej Łopiński. To ich słucha Jarosław Kaczyński

Czytaj więcej >
Kukiz

Wiadomości

Paweł Kukiz chce zostać szefem komisji śledczej ws. Pegasusa. Inaczej nie poprze wniosku

Czytaj więcej >
Banaś

Wiadomości

PAP: Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Mariana Banasia

Czytaj więcej >
nauka zdalna

Wiadomości

Radio ZET: Nauka zdalna możliwa w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców

Czytaj więcej >