Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Oburzające nagranie z kościoła. Zachowanie nastolatka odbiera mowę, zrobił to na oczach wiernych
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 13.03.2023 12:13

Oburzające nagranie z kościoła. Zachowanie nastolatka odbiera mowę, zrobił to na oczach wiernych

kościół
Twitter Dariusz Matecki

W mediach społecznościowych pojawiło się bulwersujące nagranie z jednego z polskich kościołów. Na krótkim wideo widać jak młody chłopak, w wyniku zakładu z kolegą wchodzi do świątyni w trakcie mszy i puszcza głośno z telefonu wulgarną piosenkę, po czym, bez skrepowania przechodzi przez nawę główną. Wierni byli załamani. 

Bulwersujące nagranie z polskiego kościoła

Na TikToku pojawiło się bulwersujące nagranie w roli głównej z młodym człowiekiem, który w wyniku przegranego zakładu, wchodzi do kościoła. Młodzieniec wkracza do wnętrza podczas trwającej mszy świętej bynajmniej nie po to, by się pomodlić. 

Przedmiotem zakładu miało być głośne odtworzenie wulgarnej piosenki z telefonu, co też nastolatek chętnie, bez zażenowania, czyni. Całość uchwyciła kamera. Na nagraniu widać dodatkowo starszą panią, która w geście protestu na zachowanie chłopaka stara się go chwycić i udaremnić mu haniebną akcję.

Oburzające nagranie z kościoła. Zachowanie nastolatka odbiera mowę, zrobił to na oczach wiernych

Wierni są oburzeni, nagranie wstrząsnęło Polakami

Szokujący film bardzo szybko został usunięty przez młodzieńca. Przepaść mu jednak nie dał szczeciński radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki, który zapowiedział srogie konsekwencje dla autorów kontrowersyjnego nagrania.

- W tej sprawie będziemy jutro interweniować. Wysłałem film do prawników z Fidei Defensor. Będą formułować zawiadomienie do prokuratury - Art.  195. kk - skomentował zamieszczone przez siebie nagranie polityk. Artykuł, na który powołuje się Matecki dotyczy złośliwego przeszkadzania w publicznym wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej. Grozi za to grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Kolejny wstrząsający incydent w kościele

Niedawno informowaliśmy o innym bulwersującym wydarzeniu mającym miejsce wewnątrz kościoła. Podczas mszy świętej odbywającej się w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na warszawskim Ursynowie, trzech mężczyzn w trakcie nabożeństwa głośno krzyczało i przeklinało. Wyprowadzenie ze świątyni na nic się zdało, bo agresorzy zaczęli dobijać się do wnętrza. Wówczas interweniowała policja, która zatrzymała całą trójkę.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL   

źródło: Twitter/ Goniec