Goniec.pl
Pexels/Friar Sergio Serrano - zdjęcie ilustracyjne

Pexels/Friar Sergio Serrano - zdjęcie ilustracyjne

Ksiądz zdradził, co się stanie, gdy wierny nie wręczy koperty podczas kolędy

5 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Maria Glinka

Ksiądz Sebastian Picur, który regularnie publikuje filmiki na TikToku, stanął przed pytaniem o wizyty duszpasterskie. Jeden z internautów zapytał go, co stałoby się, gdyby wierni przestali wręczać duchownym koperty z pieniędzmi. Duchowny wytłumaczył, że cel wizyt jest zupełnie inny.

Na nagranie zareagowali inni użytkownicy TikToka. Podzielili się swoimi poglądami i doświadczeniami z poprzednich wizyt duszpasterskich.

EN 01507996 0016

Pogrzeb Żory Korolyova. Trumna tancerza jest już w warszawskim kościele

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz o kolędzie: głównym celem jest błogosławieństwo

Choć, jak już informowaliśmy, wiele archidiecezji zrezygnowało z tradycyjnych wizyt w domach wiernych z powodu pandemii, to wizyty duszpasterskie interesują Polaków. Jeden z bardziej dociekliwych internautów postanowił spytać o tę kwestię księdza Sebastiana Picura na TikToku.

- A tak czysto teoretycznie… gdyby nikt nie dał [pieniędzy - przyp.red] przez dwa lata z rzędu, to nie zrezygnowalibyście z kolęd? - tak brzmiało pytanie nadesłane przez użytkownika portalu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ksiądz Picur odpowiedział na nie, publikując kilkunastosekundowy filmik na TikToku. Duchowny wyjaśnił, że pieniądze nie są podstawowym celem wizyty duszpasterskiej. 

- Głównym celem kolędy jest błogosławieństwo, wspólna modlitwa, rozmowa, poznanie parafian i księdza - wymieniał ksiądz Picur.

Internauci komentują. Nie we wszystkich parafiach pieniądze schodzą na drugi plan

Wątek poruszony przez internautę skłonił innych użytkowników do zabrania głosu. Niektórzy z nich zdradzili, z jakimi praktykami księży w trakcie kolęd spotkali się do tej pory. 

"U mnie w ogóle nie daje się koperty przy kolędzie. Żaden ksiądz nigdy tego nie wymagał", "Wiele razy dawaliśmy, a on zostawiał na szafce przy wyjściu", czytamy na TikToku.

Nie brakuje jednak odmiennych komentarzy. "U nas zawsze było szybko, byleby wziąć kopertkę, dlatego od dawna nie przyjmujemy księdza po kolędzie", czytamy wśród odpowiedzi na filmik duchownego.

Darkmoon_Art/Pixabay

Wielki horoskop na 2022 rok. Te znaki muszą liczyć się z problemami finansowymi

Koniec 2021 roku zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka godzin Polacy będą świętować nadejście 2022 roku. Wszyscy mamy nadzieję na zmiany. Czy gwiazdy wróżą koniec problemów? Przekonaj się sprawdzając wyjątkowy horoskop. / fot. Pixabay/Darkmoon_Art

Zobacz galerię >

Filmik, na którym ksiądz tłumaczy cele kolędy, zebrał już prawie 1,5 tys. polubień, a 147 osób zostawiło pod nim komentarz. Profil księdza Sebastiana Picura cieszy się bowiem dość dużą popularnością.

Jego konto na TikToku obserwuje ponad 232,7 tys. użytkowników. We wcześniejszych filmikach duchowny zdradził m.in. ile powinno dawać się w kopercie, czy jak księża spędzają święta Bożego Narodzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: TikTok

Tagi:

Maria GlinkaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Doświadczenie zdobywałam w redakcjach TVN24 i Euractiv. Jestem absolwentką stosunków międzynarodowych i studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

Świeczki, Iberion, Strażak, OSP Górniki

Wiadomości

Bytom: 23-letni strażak OSP Górniki nie żyje. Zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Nicole Sochacki-Wójcicka, Mama Ginekolog, afera, instagram

Wiadomości

Ostra reakcja NFZ na wywody Mamy Ginekolog. Celebrytka ma problem

Czytaj więcej >
Zaginiony Bartosz, Zaginiony z Wrocławia, nie żyje, policja, sygnał, kogut policyjny

Wiadomości

24-letni Bartosz nie żyje. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Czytaj więcej >

Wiadomości

500 plus i 300 plus trafią do kieszeni seniorów? Jest jeden warunek

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjanci wykryli u niego 1,5 promila alkoholu. Kierowca autobusu schwytany przez policjantów

Czytaj więcej >

Wiadomości

Policjant z Zawiercia, który zginął w wypadku był pijany. Zadziwiające wyniki badań

Czytaj więcej >